NBF konferencia az információbiztonságról és a kibervédelemről

 

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium Nemzeti Biztonsági Felügyelet (NBF) 2013. szeptember 2-3-án Információbiztonság és Kibervédelem (ISCD 2013) címmel konferenciát rendezett Balatonőszödön.

 

Az NBF 1998-tól kezdve a nemzeti, EU és NATO minősített adatvédelmi funkciókon túl információbiztonsági, kibervédelmi feladatokat is ellát „Cyber Defence Management Authority” nevű, kiberbiztonsági központja révén. A tevékenység nemzetközi szinten is ritkaság számba menő szabályozási környezetét a kormányzati és a létfontosságú infrastruktúrák védelme érdekében megalkotott, az állami és önkormányzati szervek elektronikus információbiztonságáról szóló 2013. évi L. törvény teremtette meg.

2011-ben fogalmazták meg az igényt – a nemzetközi kibertérből érkező fenyegetések kezelése, a lehetséges információbitonsági incidensek elhárítása és az azokhoz igazodó hazai és nemzetközi intézményi változás eredményeként –, hogy a kormányzati és a piaci szereplők együttműködése céljából fórumot biztosítsanak az érintettek közötti párbeszédre.

Vendégek

Az eddigi két konferencián mind a magyar kormányzat, mind pedig a NATO és az EU információbiztonsággal foglalkozó képviselői is részt vettek a rendezvényen, és ez idén sem volt másként. A piaci szereplők közül –a teljesség igénye nélkül – megemlítjük a Cisco, a Kaspersky Lab., Symantec és a magyar CrySys Lab. magas szintű képviselőinek részvételét.

Témák

A résztvevők zárt körben hallgatták az előadók gondolatait az új szabályozási környezetről, a kritikus infrastruktúrákról, a botnet és malware fenyegetések új kihívásairól, a nemzeti biztonsági felügyeletek előtt álló kihívásokról, valamint az aktuális irányvonalakról, a fenyegető tényezőkről és a kiberbűnözés mögött meghúzódó motivációkról. A harmadik alkalommal megrendezett konferencián megvitatták az NBF „Humanfirewall” koncepcióját, Magyarország szerepvállalását a biztonságos kibertér megteremtésében, a magyar kiberbiztonság jövőjét az új információbiztonsági törvény tükrében, valamint az új magyar CERT-struktúrával kapcsolatos célokat és nehézségeket.
A III. Információbiztonsági és Kibervédelmi Konferencia (ISCD 2013) a felügyelet várakozásainak megfelelően a résztvevők számára jól hasznosítható információkat nyújtott, és egyben tovább erősítette Magyarország szerepét, súlyát és eszközrendszerét a kiberbűnözés elleni, a nemzeti kibertér biztonságát is óvó, világméretű küzdelem élmezőnyében.

További információk az NBF megújult honlapján (www.nbf.hu) találhatók.

Vélemény, hozzászólás?