IoT eszközök, megoldások: ismerethiány és bizalmatlanság

Az IT-biztonsági megoldásokat szolgáltató német – amerikai Utimaco által végzett kutatás megállapította, hogy miközben a társadalmak egyre inkább digitálisan kapcsolódnak egymáshoz, továbbra is hiányzik a bizalom az IoT alkalmazások iránt.

Forrás: IT café

A felhasználók mindössze 14%-a tartotta biztonságosnak az „okoseszközöket”, annak ellenére, hogy 38%-uk mondta, hogy használja őket. Az Utimaco érvelése szerint ez rávilágít arra, hogy az iparnak több oktatásra van szüksége az intelligens eszközök biztonságáról.

Az új tanulmány: „A bizalom körei 2023: A fogyasztói bizalom feltárása a digitális társadalomban” https://utimaco.com/survey-how-trust-works-digital-world azt vizsgálja, hogyan tekintenek a fogyasztók a bizalomra az egyre digitálisabbá váló világban. A 2023-as felmérés kiterjesztette a földrajzi hatókört Németországból, Spanyolországból és az Egyesült Királyságból több ezer mexikói, amerikai és szingapúri fogyasztóra.

Az IoT, vagyis az „intelligens technológia” 2023-ban várhatóan 662 milliárd dollárra fog növekedni , és a technológiák széles skáláját fogja majd át a gyári robotikai rendszerek következő generációjától az intelligens izzókig.

„Buktatók az IoT technológia iránti széles körű ismertet és bizalom előtt”

A kutatás számos komoly akadályt talált az IoT-technológia iránti széleskörű fogyasztói bizalom előtt.

A megkérdezettek csupán 24%-uk gondolja úgy, hogy képes lenne meghatározni a „dolgok internete” kifejezést, ami azt jelzi, hogy ez a kifejezés, bár az iparban már évek óta széles körben használatos, nem jutott el a fogyasztók tudatába.

Országos szinten Szingapúrban volt a legmagasabb azoknak a válaszadóknak a száma, akik úgy gondolták, hogy meg tudják határozni a kifejezést (33%), míg az Egyesült Királyságban a legalacsonyabb (20%). Ez a minta megismétlődött, amikor arról kérdezték a fogyasztókat, hogy használnak-e IoT-technológiát (globálisan 26% mondta azt, hogy igen), de amikor ugyanazt a kérdést az „intelligens technológia” kifejezéssel tették fel, ez a szám 38%-ra ugrott. Továbbá arra a kérdésre, hogy használtak-e bizonyos IoT/Smart eszközöket, a kutatás megállapította, hogy a megkérdezettek többsége minden országban legalább egyfajta okoseszközt használt: 61%-uk okostévével, 52%-uk pedig olyan virtuális asszisztenssel rendelkezik, mint az Amazon Alexa. vagy a Google Home.

Az okos városok témájában csak egy kisebbség (31%) érezte magát biztosnak abban, hogy meg tudja határozni a fogalmat, és az általános lelkesedés meglehetősen alacsony volt. Míg a fogyasztók mindössze 12%-a nem látta az intelligens városok előnyeit, a legnépszerűbb intelligens városi innováció, az intelligens forgalomirányítást csak 47%-át fogadta el globálisan.

A jelentés azzal érvel, hogy ezek az eredmények arra utalnak, hogy jobban kell kommunikálni a nagyközönséggel, biztonságosabbá kell tenni az IoT-t és az intelligens városi digitális infrastruktúrát a digitális biztonsági megoldások legújabb generációjával.

Forrás: securityworldmarket

Kapcsolódó cikkek: