A Frost & Sullivan kutatása szerint a Bitcoin kevésbé biztonságos, mint gondolnánk.
A Bitcoin és a bitcoin
A Bitcoin egy decentralizált internetes fizetési hálózat, így nem áll mögötte és nem rendelkezik felette semmilyen bankhoz hasonló központi hatóság. A kis kezdőbetűs megfelelője pedig a bitcoin az a „kriptopénz” (speciális fizetési eszköz), melyet a hálózaton keresztül fizető eszközként használhatunk.
A működési modell
A tranzakciók a bitcoin bányászoknak és a hash-kódoknak köszönhetően, titkosítva mennek végbe. A hash egy matematikai funkció, ami egy nagyobb adathalmazt egy rövid karaktersorozattá alakít, amit hash-kódnak nevezünk: 93gf6f385fbb568c60802496863053390d3c63735b7fe5bdllc821de96a59a9a. Ha az eredeti adathalmaz egy apró részletét is megváltoztatjuk, a hash-kódja is átalakul.
A titkosított tranzakció után az utalás adatai bekerülnek az úgynevezett blokkláncba, ami a Bitcoin rendszerhez tartozó, teljes mértékben közös és nyitott könyvelés, digitális főkönyvként működik, tartalmazza a tranzakciók összes részletét és hozzáférhető mindenki számára.
A blokkláncot alkotó blokkok tartalmazzák az őket közvetlenül megelőző blokkok hash-kódját. Az ősblokknak nevezett legelső blokktól kezdődően a legújabb blokkig, az összes érvényesített blokk egyetlen hosszú láncolatba kapcsolódik össze.