A módszert amerikai egyetemi kutatók fejlesztették ki, amellyel akár negyed óra alatt is be lehet jutni egy ujjlenyomattal védett mobiltelefonba. Nézzük akkor hogyan verik át a telefonok kapacitív szenzorát!
A kivitelezéshez persze szükség van az „áldozat” ujjlenyomatára, amely egyébként többnyire a telefonról is lementhető. A módszer szerint az ujjlenyomat kinyomtatható AgIC papírra, vezetőképes ezüst tartalmú tintával (ez persze így számunkra egy kicsit „hottentotta”, de lehet, hogy a biometriai hekkelésben jártas kör számára evidens megoldás, még ha egy kicsit macerásnak tűnik is)
A módszert Honor 7-tel és Galaxy S6-tal tesztelték. Nézzük a Michigani Állami Egyetem videóját:
Szakértőnk véleménye
A témáról kikértük Fehér András szakértőnk (ABI Intézet) véleményét, aki elmondta, hogy az információ valós, az eljárás valóban létezhet. Más kérdés aztán, hogy az ujjlenyomatos kapacitív szenzorok feltörésének sajnos ismert a fentinél is jóval elterjedtebb és egyszerűbb módszere (ami persze nem reklámozandó). Hangsúlyozta, hogy a biztonsági folyamatok tervezése során a legalacsonyabb maradék kockázat elérése a cél, hiszen 100%-os biztonság nincs. Véleménye szerint ugyanakkor a hasonló biometrikus biztonsági módszerekkel összevetve mint pl. a telefonok minta alapú képernyőzára, még mindig az ujjlenyomatos kapacitív szenzor technológia nyújt megbízhatóbb, nagyobb biztonságot.
Forrás: Michigan State University, napidroid – Szakos Péter
Kapcsolódó cikkek:
Ujjnyomat lopás fényképről – tények és kockázatok
Biometrikus azonosítás aláírással, egy kis csavarral a történetben