Mitsubishi Electric Corporation vizualizációs eljárásával a vezetékmentes eszközök optimális elhelyezése gyorsan és pontosan meghatározható. Az eljárás szimulálja az elektromágneses teret, annak intenzitás eloszlását, nagymértékű segítséget nyújtva az IoT eszközök telepítéséhez alagutakban, irodákban vagy más, hullámterjedés szempontjából problémás helyszíneken.
Az eljárás jellemzői
1. Megjósolja a rádió hullám csillapítását, nagy pontossággal és gyorsasággal láthatóvá teszi a rádió hullámokat
A térerő eloszlás meghatározásához – légifotó, vagy más adatbázisból származó adatok alapján – az eljárás előállítja a helyszín 3D modelljét, amely tartalmazza a hullámok intenzitását befolyásoló objektumok magasságát is.
A rádió hullámok gyors és precíz láttatásához a Mitsubishi kifejlesztett egy a számítási időt drámai módon lecsökkentő technológiát, amelynek a kalkulációs ideje mindössze egy-százada az ismert technológiák bármelyikének. Az eljárás a térerő mérésére felhasználja a raytrace technikát, valamint a rádió hullám csillapítási karakterisztika statisztikai modelljét, amit valóságos méréseket tartalmazó adatbázisából vettek.
A megfelelő statisztikai modell megválasztásához a célterületet az alábbiak szerint zónásítják :
- Akadályoztatás nélkül érkező rádióhullámok zónája
- Egyszeres visszaverődés vagy törés után érkező rádióhullámok zónája
- Többszörös visszaverődés, vagy törés után érkező rádióhullámok zónája.
A statisztikai modell a rádió hullámok intenzitásának zónánkénti nagyszámú mérése alapján készült. A jelenleg használatos statisztikai modellekkel összehasonlítva, a Mitsubishi állítása szerint az ő modelljük a legpontosabb.
Statisztikai modell | ITU – R P.1238 |
ITU – R M.2135 |
WINNER II. |
Mitsubishi Electric |
Szórás | 6.1 dB | 4.3 dB | 9.3 dB | 3.7 dB |
2. Csökkenti az időt és a költségeket a vezetékmentes eszközök optimális elhelyezésével az IoT rendszerek számára
Bázisállomások elhelyezésének optimalizálása a Mitsubishi modell segítségével
A bázis állomások szabályos távolságonkénti telepítése nem hoz kielégítő eredményt sem az állomások számát, sem pedig a térerő eloszlást tekintve. Ahogy az alagút nyomvonalának nagyításán látjuk, a fal mellett a kommunikációt tekintve „halott zónák” alakulnak ki. A bázis állomásokat a Mitsubishi-féle modell szerint elhelyezve javul a helyzet, az állomások száma és a „halott zónák” száma csökken.
Fordította: Ecsedi Ákos
Kapcsolódó cikk:
Miért kell a biztonságpiacnak használnia az IoT-t? Okosabb kapcsolat a játék neve!