A Kaspersky Lab vizsgálatai során kiderült, hogy az azonosított hibák lehetővé teszik idegenek számára a távoli hozzáférést a kamera által rögzített audio- és videótartalmakhoz. Illetéktelenek kikapcsolhatják az eszközt, tetszőleges kártékony kódot indíthatnak el, valamint egyéb műveleteket hajthatnak végre jogosulatlanul.
Független biztonsági kutatók korábbi elemzései is megerősítik, hogy az okoskamerák különböző szintü biztonsági résekkel bírnak. A Kaspersky Lab szakértői legfrissebb kutatásaik során ugyanakkor nemcsak egy, hanem rengeteg okoskameránál olyan durva sérülékenységeket találtak, amelyek lehetővé teszik a távolról kezdeményezett súlyos kibertámadásokat. Gyakran nem is csak magukkal a kamerákkal van gond, hanem az azok mögött meghúzódó, felhő alapú rendszerekkel is. Ezek alapvető feladata, hogy biztosítsák a felhasználók számára a készülékekhez való távoli és kényelmes hozzáférést. A támadások jelentős részét azért lehet viszonylag egyszerűen végrehajtani, mert a felhőszolgáltatás és a kamera közötti kommunikáció nem biztonságos.
Eközben kiderült, hogy a hibák kihasználásához a támadónak rendelkeznie kell a célkeresztbe állított kamera sorozatszámával, de ez nem jelent nagy védelmet, mivel a sorozatszámok képzésére a gyártó egyszerű módszereket használ. További probléma lehet, hogy az így beazonosított kamerák csupán azok a technikák, amelyek saját IP címmel rendelkeznek és így közvetlenül elérhetőek interneten. A sérülékeny eszközök valós száma ennél jóval nagyobb lehet. A kutatás során a Kaspersky Lab szakemberei összesen 2.000 sérülékeny online kamerát azonosítottak.