Egy szellemes találmány a vaskos védőborításoknál vékonyabb és könnyebb kiegészítővel óvná meg a padlón csattanó eszközöket. Az ütközés pillanatában az okostelefon négy sarkában kipattannak azok a hajlékony villák, amelyek minden irányban rugalmassá teszik az ütközést.
A piacon már sokféle tok és utólag felszerelhető borítás kapható, amelyek célja, hogy megvédjék az okostelefonokat a különféle káros behatásoktól, legyen szó beázásról, a kijelző karcolódásától vagy az alkatrészek törésétől, ha az eszköz véletlenül a padlóra zuhanna. Ezeknek a kiegészítőknek általában közös tulajdonsága, hogy látványosan növelik a készülékek méretét és tömegét is, ami nem feltétlenül kényelmes, ha valaki egész nap a zsebében hordja a telefonját. Nem beszélve róla, hogy az egyre vékonyabb és elegánsabb mobilok a végén mind úgy festenek, mintha a tulajdonosuk eleve valamilyen strapatelefont vásárolt volna magának.
Active damping – esés közben rugólábakat növeszt
Minderre német mérnökhallgatók új szabadalma nyújthat szellemes megoldást. Az aktív tompítás (active damping) néven oltalom alá kerülő technológia lényege, hogy a telefonra applikált, nem veszélyesen vastag borításban beépített szenzorok érzékelik, ha a készülék szabadesésben zuhan, ennek nyomán pedig az eszköz négy sarkában kipattannak azok a hajlékony villák, amelyek minden irányban rugalmassá teszik az ütközést – ezzel jó eséllyel megóvják a telefont a karcolódástól vagy a töréstől. A dolgot így kell elképzelni működés közben: