Az egyérintéses mobilfizetés ugyanolyan biztonságos, mint ha az érintőkártyánkkal fizetnénk. Nem egyszerű elmagyarázni azt, hogy a bankkártya, ami évtizedeken keresztül egy plasztiklap volt a tárcánkban, hogyan változott át annyi mássá.
A digitális jószágok esetében nehéz néha felfogni, hogy azok hogyan és hány példányban léteznek. Ezzel a zeneipar is hosszan küzdött, majd nem sikerült elmagyarázniuk, hogy a zeneszámok másolása hogyan lenne lopás, ha csak egy fájlból készül egy újabb példány. A zeneipar végül megtalálta a saját megoldását. Akadnak oldalak, ahol digitális zenét lehet venni azzal a tudattal, hogy a zenésznél köt ki a pénz jó része. A Spotifyon vagy a Google Play Musicon pedig a világ összes zenéjéhez vásárolhatunk hozzáférést.
A digitális fizetés forradalma
Hasonló problémával küzdenek a fizetési cégek is. Magyarországon is az volt a helyzet, hogy először a mágnescsíkos kártyák terjedtek el, majd – a világhoz képest viszonylag hamar – a biztonságosabb fizetést lehetővé tévő chip lett a fő adattároló. Majd szintén az elsők között a magyarországi bankkártyák alkalmassá váltak az egyérintéses fizetésre is. Mára már nem is nagyon kérdezik a boltok pénztárainál, hogy érintős-e kártya vagy sem.