A Bosch továbbfejlesztett LSN teszteszközével időt és pénzt takarít meg és megelőzheti a hibákat.
Amikor tűzjelző- vagy behatolásjelző-rendszerek telepítésével foglalkozó cég keresi a módját, hogyan tudna időt és pénzt megtakarítani úgy, hogy a rendszer megbízhatósága még növekedjen is, a Bosch új eszköze – LSN improved Test Tool – jelentheti a megoldást a helyi biztonsági hálózat (Local Security. Network, LSN) ellenőrzésére.
- A telepítési szakaszban ez az új eszköz lehetővé teszi a kábelezés gyors ellenőrzését,
- az üzemeltetés során pedig jelentősen megkönnyíti és felgyorsítja a hibakeresést.
Még a rejtett hibákat is felderíti és lokalizálja, növelve a rendszer megbízhatóságát, megfelelve az EN 54-13 szabvány követelményeinek. Végül, a Bosch továbbfejlesztett LSN teszteszköze segíti a telepítőt a műszaki jelentések elkészítésében, részletes dokumentálást biztosítva.
Telepítés
Mostanáig a telepítés során nem volt lehetőség annak ellenőrzésére, hogy az érzékelő buszkábelezést megfelelően készítették-e el. Az új LSN tesztelő eszközzel mindez lehetővé és egyszerűvé válik még a vezérlőpanel beépítése előtt. Az egyetlen teendő, hogy az eszközre rácsatlakoztassák az érzékelő buszkábeleket, és megnyomják a START gombot. A készülék segíti a felhasználót annak ellenőrzésében, hogy mindent a terv szerint szereltek-e be, és kimutatja, vannak-e kábelezési hibák, és hogy minden elemet jól kötöttek-e be. Az eszköz megállapítja az előforduló hibák helyét, és közvetlenül mutatja azokat az érzékelő busz elrendezését megjelenítő ábrán. A megfelelő kivitelezés jelenti az alapot a rendszer helyes működésének biztosításához. Az LSN improved Test Tool hálózattesztelő eszköz segítségével néhány perc alatt meggyőződhetünk arról, hogy az érzékelő busz és a perifériák telepítését helyesen végezték-e el.
Üzemeltetés
A rendszer sikeres telepítése után a következő lépés az üzemelés közben előforduló hibák kezelése. A Bosch tesztelő eszköze választ jelent két fő problémára, amellyel a telepítők a hibakezelés területén szembetalálkoznak:
- az idő szorítása és
- az önállóság hiánya.
Mostanáig a hiba lokalizálása órákat is igénybe vehetett, mivel nem volt olyan panel vagy eszköz, amely hatékony segítséget tudott volna nyújtani a telepítőnek.
A Bosch új eszköze kiválóan teljesít a hibakezelés területén is:
- észleli a hibát,
- azonosítja a hiba típusát, és
- rövid időn belül meghatározza a pontos helyét.
Minden eredmény közvetlenül látható az érzékelő buszhálózat számítógépes ábráján. A másik gond, hogy a hálózattelepítők sokszor nem függetlenek, hanem a hibakeresés során engedélyre van szükségük ahhoz, hogy a kábelezéshez hozzáférjenek. Ha például szállodai hálózatba kell beavatkozni, a szobákba csak külön engedéllyel, és csak adott időben lehet belépni. Az új hálózattesztelő eszközzel az egész hibakeresési művelet elvégezhető a vezérlőpanel telepítési helyéről, tehát az érzékelő busz fizikai megközelítésére csak ritkán van szükség. Így sok esetben nincs is szükség a nehezen hozzáférhető elemek – például a nagyon magas vagy szűk helyekre szerelt perifériák – helyi ellenőrzésére. Ily módon a telepítő sok időt takaríthat meg, és nagyobb önállósággal végezheti a munkáját.
- Az egyszeri aktiválás lehetővé teszi az egyes eszközök gyors helymeghatározását és a logikai címbeállításuk gyors és pontos ellenőrzését.
- Az érzékelők többszörös kiválasztásával sorozatban végezhető a LED-ek villogtatása, így a telepítő ellenőrizheti az érzékelő buszkábel nyomvonalát.
Műszaki dokumentáció elkészítése
Fontos, de időigényes feladat a műszaki dokumentáció elkészítése. Az LSN improved Test Tool ezt is felgyorsítja. Minden eredmény és adat, beleértve az érzékelő buszhálózat topológiáját a lokalizált hibákkal és az anyagjegyzékkel, közvetlenül lementhető egy Word dokumentumba. Ha az eszköz nem találtak hibát, az is bekerül a jelentésbe. A telepítő mindössze néhány kattintással részletes dokumentációt készíthet az ügyfelének.
A Bosch új biztonságihálózat-tesztelő eszközével a telepítő időt és pénzt takaríthat meg, miközben növeli a rendszer megbízhatóságát.
Szerkesztette: Balázs Anna
Forrás: Bosch Biztonságtechnika