A Cisco előrejelzései szerint az új évtizedbe lépve sem lassul le a technológiai fejlődés, sokkal több eszköz csatlakozik majd az internetre, amelynek biztonságát is jelentően növelni kell, miközben a kiberbűnözés is egyre gyakoribb lesz.
A század harmadik évtizedébe lépve sem lassul a technológiai fejlődés üteme. A világ egyik vezető technológiai vállalata, a Cisco által közölt előrejelzés szerint 2023-ra 49 milliárd eszköz csatlakozik majd a világhálóhoz és számos új technológia megjelenésére, illetve elterjedésére is lehet számítani a következő évtizedben: például a virtuális és a kiterjesztett valóságtól kezdve a mesterséges intelligencián (AI), az 5G technológián át az autonóm járművek fejlődéséig.
Dalos Ottó, a Cisco Magyarország ügyvezető igazgatója szerint a korábbi években jelzett trendek, mint például a mobilkommunikáció fejlődése, a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás vagy a multicloud nagy valószínűséggel továbbra is meghatározóak lesznek. Úgy vélte, mivel az alkalmazások következő generációi messze meghaladják majd a jelenlegi infrastruktúra lehetőségeit, az internetes hálózatot gyorsabbá, gazdaságosabbá, egyszerűbbé és biztonságosabbá kell tenni.
A fogyasztó a digitális szolgáltatások felé fordult
Napjainkra a digitális szolgáltatások használata magától értetődővé, egyfajta automatizmussá vált az emberek többsége számára, akik az egyszerűséget, a felhasználói élményt keresik, és a vásárlók ezek alapján döntenek arról, hogy felvegyék-e egy vállalattal a kapcsolatot. Az úgynevezett digitális reflex meghatározó lett, amit az is mutat, hogy míg a fogyasztók korábban tudatos mérlegelést követően döntöttek arról, hogy egy feladat vagy tevékenység elvégzéséhez digitális szolgáltatást vesznek-e igénybe, addig mára a válaszadók döntő többsége, 71 százaléka úgy véli, hogy a digitális szolgáltatások igénybevétele szinte ösztönössé vált a mindennapi életben.