PROVISION-ISR Roadshow – Ősszel bejárták az országot!
A MASCO Kft. fennállása óta első ízben szervezett országjáró termékbemutatót partnerei, és a PROVISION-ISR termékei iránt érdeklődő új, potenciális ügyfelei számára. (tovább…)
A MASCO Kft. fennállása óta első ízben szervezett országjáró termékbemutatót partnerei, és a PROVISION-ISR termékei iránt érdeklődő új, potenciális ügyfelei számára. (tovább…)
Egy AHD kamera és a 2.8-12mm-es integrált motoros ZOOM autófókusz optika harmóniája.
Az AHD (Analogue High Definition, magyarul analóg nagyfelbontás) a hagyományos analóg kompozit videojelre (precízebben CVBS, azaz Composite Video Baseline Signal, alapsávi kompozit videojel) épül. Ennek alapjait felhasználva készítették az új technológiát. Ugyanakkor a szabványos kompozit videojel korlátai miatt, a megapixeles felbontás már nem volt megvalósítható. Ez tette szükségessé ennek a technológiának a megszületését.
Az AHD típusú kameráknál egyelőre két felbontás létezik; a 720p, azaz HD, ami 1 Megapixeles (1280×720), és az 1080p, azaz Full HD, ami viszont már 2 Megapixeles (1920×1080) felbontást jelent. A felbontásokból is látható, hogy ez valójában 16:9 képarányú képeket jelent, szakítva az eddigi analóg technológiákban jellemzően használatos 4:3 képaránnyal.
A hagyományos analóg kamerákat leváltani készülő új technológiás kamerák az AHD, a CVI, vagy a TVI analóg technológiát használják. Mindhárom technológiát neves gyártók fejlesztették. Az AHD technológia a dél-koreai NEXTCHIP fejlesztetése, akik egyébként csak chipgyártással foglalkoznak. Legszélesebb körben ez a technológia terjedt el, mivel a legtöbb kamera és DVR gyártó ezt a jelfeldolgozó elektronikát használja. A CVI, vagy HD-CVI (High Definition Composite Video Interface = nagyfelbontású kompozit videojel csatlakozófelület) a kínai DAHUA-tól származik, akik kamerákat és képrögzítőket is gyártanak. Végezetül a harmadik a TVI, vagy HD-TVI (esetleg Turbo HD) (High Definition Transport Video Interface = nagyfelbontású videojel átviteli csatlakozófelület) új analóg technológia megalkotója a szintén kínai HIKVISION, akik szintén gyártanak CCTV termékeket. Mindhárom technológia a fenti elven működik, egymáshoz nagyon hasonlóak, de egymással nem kompatibilise
Az AHD, a CVI, és a TVI technológiákat egymással összehasonlítani nem érdemes, mivel teljesen hasonló
és azonos alapokra épülő technológiáról van szó. Érdemes azonban ezeket összehasonlítani a hagyományos analóg, valamint a két (IP, és HD-SDI) digitális technológiával. A hagyományos analóg videojelhez képest felbontásban az AHD (CVI, TVI) kamerák lényegesen többet tudnak, hisz már a Megapixeles felbontásra is képesek, azonban a jelátvitelük ugyanúgy analóg. Nagyon hasonlóak a hagyományos analóghoz viszonyítva, mert az alapjuk a kompozit videojel, így az átviteli közeg jellemzően a koax kábel. A hagyományos analóg videojelhez hasonlóan nincs sem jelkésés sem jelszakadozás (képfolyam szakadozás), mert a jel tömörítetlen analóg. Viszont az átviteli távolság akár 500 méter is lehet minden erősítő nélkül. Továbbá lehetőség hogy, (egyes típusoknál és márkáknál) a kamerák tápfeszültség ellátása is a koax kábelen történjen, vagy akár a riasztási jelek, valamint audió és vezérlőjelek (pl.: PTZ kamerák vezérlőjele) is ugyanazon a koax kábelen menjenek.
A HD-SDI (High Definition Serial Digital Interface = nagyfelbontás soros digitális csatlakozófelületen keresztül) technológia az AHD-val (CVI-vel, TVI-vel) szemben digitális. Digitális, de tömörítetlen. A HD-SDI jelátvitel rövidebb távra lehetséges és csak kiváló minőségű koax kábellel. Ugyanakkor létezik 1 és 2 Megapixel felbontású termék egyaránt. Az IP technológia viszont digitális, feldolgozott, tömörített, és csomagokba rendezett, ellentétben az analóg AHD-vel, így az IP technológiából fakadóan a jelben, azaz a képfolyamban csúszások és szakadozások jelenhetnek meg. Az IP kamerák jelét jelerősítő hálózati eszközök nélkül max. 100m-ig továbbíthatjuk általában UTP kábellel kiépített hálózaton keresztül. Az IP technológia már lényegesen nagyobb felbontás igényre is megoldást nyújt, például elterjedt már a 3 és 5 Megapixeles, de létezik ennél jóval nagyobb, akár 12 Megapixeles felbontású IP kamera is.
A PROVISION-ISR kínálatában az év elején jelentek meg az AHD technológiás új Eco AHD és Pro AHD terméksorozatú kamerák és a 720p sorozatú DVR-ek. Sokoldalúságuknak és a hagyományos analóg rendszerekkel való kompatibilitásuk miatt azonnal sikert arattak. Az összes új AHD kamera mind az AHD, mind a hagyományos analóg kimeneti jeltípust támogatja. Mindössze egy kattintásra van szükség a kamera OSD vezérlőjével, hogy a kamera a kimeneti jeltípust AHD-ről hagyományos analógra (CVBS-re) váltsa, vagy vissza AHD-re. Analóg módban minden korábban használt eszköz (hagyományos DVR-t, videojel erősítő és osztó, valamint hagyományos video Balun, azaz Koax-UTP átalakító, stb…) csatlakoztatható erre a jelre. Az új AHD DVR-eknél a kompatibilitás pedig abban nyilvánul meg, hogy bemenetükre akár hagyományos analóg, akár AHD kamera is csatlakoztatható. Az egyetlen, amire a telepítéskor ügyelni szükséges, hogy az AHD képrögzítőknél a bemenet párokra azonos jeltípus érkezzen. Ezzel valójában megvalósul a teljes kompatibilitás, így a hagyományos analóg rendszerek könnyen átalakíthatóak az új, már Megapixeles felbontást nyújtó új AHD rendszerré. Az eszközök telepítését a szakembereknek a már megszokott módon kell végezniük, nem kell egy új technológia miatt új tudásra szert tegyenek, mint például ami az IP kamerák telepítésekor elengedhetetlen.
A gyártó kamera kínálatában fix és variófókuszos objektívvel is megjelenik a Dome és csőkamera kivitel, melyek kültéri alkalmazásra egyaránt alkalmasak és az éjszakai látásukat a beépített inframegvilágító, valamint a mechanikus Day&Night tulajdonság nagyban elősegíti. A kamerák mind progresszív képalkotásúak, az OSD menüjükben tulajdonságaik finomhangolhatóak, mint digitális zajcsökkentés (2D DNR), háttérfénykompenzáció (BLC), vagy túlzott fény kioltás (HLC), különféle fehéregyensúly állítás (ATW/AWC/AWB/MWB), mozgásérzékelés, privát zónák kitakarása, digitális képélesítés. A jelenlegi legnagyobb AHD kamera felbontás, amit a gyártó most kínál a 720p, viszont hamarosan a 1080p, Full HD felbontás is elérhető lesz. Mindezen a tulajdonságokkal az Eco sorozathoz tartozó kamerák is rendelkeznek. A Pro termékvonal annyival tud többet az előző költséghatékony társánál, hogy SONY CMOS képalkotó elemmel szereltek. Inframegvilágítója minőségi, úgynevezett LED tömbös, mely erősebb és egységes megvilágítást tesz lehetővé, lényegesen hosszabb élettartammal.
Megjegyzések, magyarázat.
1, A nyílt szabvány azt jelenti, hogy a technológia tulajdonosa korlátok nélkül engedélyezi a technológiájának felhasználását a gyártók részére.
2, A technológia kifejlesztője.
3, Az alkalmazott képalkotó elem, valamint a jelfeldolgozó áramkör típusa.
4, Az eszköz által adott kép látványa. amit a készülékben használt technológia nyújt. A kontúrélesség, színtelítettség, és egyéb képjellemzők, a képen látható tárgyaktól eltekintve.
5, Meglévő koax hálózattal kiépített hagyományos analóg rendszer kiváltásának képessége.
6, Lehetőség három különböző jelszabványú (hagyományos analóg, analóg nagyfelbontású, IP) kamera csatlakoztatására ugyanarra a képrögzítőse.
7, A rendszer kiépítése és karbantartása, valamint fejlesztése, milyen komoly szakmai hozzáértést igényel.
8, Mindenfajta hálózati eszköz, erősítő, vagy jeltovábbító nélkül, rendszerhez használatos normál kábel maximális hossza.
9, A rendszerhez használatos normál kábel típusa.
960H: 960H felbontás, mely a hagyományos analóg CVBS szabványos videojelű kamerák digitális képalkotó elemének és a kamerák képrögzítőjének maximális vízszintes képpont felbontását jelenti, ami 960×756.
HD-CVI: Új nagyfelbontású analóg technológia a High Definition Composite Video Interface, ami Nagyfelbontású kompozit videojel csatlakozófelületet jelent.
HD-TVI: Új nagyfelbontású analóg technológia a High Definition Transport Video Interface, ami Nagyfelbontású videojel átviteli csatlakozófelület
AHD: Új nagyfelbontású analóg technológia az Analogue HD azaz, Analogue High Definition, magyarul analóg nagyfelbontást jelent.
HD-SDI: High Definition Serial Digital Interface, ami nagyfelbontás soros digitális csatlakozófelületen keresztül, azaz tömörítetlen digitális nagyfelbontás hagyományos koax kábelen keresztül.
IP: Internet Protocol, ami Internet protokollt jelent, és a CCTV technikában a kamera képek (képfolyam) tömörített, csomagokba rendezett, számítógép hálózaton továbbított jel típusát jelenti.
CCD: Charge-coupled Device, azaz töltés-csatolt eszközt jelent, és ezt a technológiát alkalmazó képalkotó elemet.
CMOS: Complementary Metal-Oxide Semiconductor, ami komplementer fém-oxid félvezetőt jelent, és ezt a technológiát alkalmazó képalkotó elemet.
DSP: Digital Signal Processor, ami digitális jelfeldolgozó processzort jelent, és ez a kamerában maga a képfeldolgozó áramkör
ISP: Image Signal Processor, kép jelfeldolgozó processzort jelent, és ez a kamerában maga a képfeldolgozó áramkör
CVBS: Composite Video Baseline Signal, alapsávi kompozit videojel, azaz maga a hagyományos analóg videojel
A PROVISION-ISR gondolva arra, hogy a kamerák nagyfelbontású HD képeihez képrögzítő is elengedhetetlenné vált, az AHD DVR-eket is az AHD kamerákkal egyidejűleg dobta piacra. A DVR-ek természetesen minden olyan funkcióval felszereltek, melyet már elvárhatunk egy digitális képrögzítőtől és igazodva a gyártó jelenlegi kínálatában lévő kamerák felbontásához, a 720p AHD felbontást támogatják. A DVR-ek grafikus menürendszere továbbra is esztétikus és felhasználóbarát kialakítású, amit már eddig megszokhattak a rendszert telepítők és használók egyaránt. Ugyanakkor két olyan új tulajdonsággal örvendeztet meg minket a gyártó, melyek segítségével a rendszereket még rugalmasabban lehet kiépíteni és az eszközöket még egyszerűbben lehet Internetre csatlakoztatni. Az egyik ilyen új funkció a hibrid kiépítés, míg a másik pedig a felhő alapú csatlakozás lehetősége. A felhő alapú szolgáltatás segítségével ha távolról kívánunk csatlakozni a DVR-hez csak annyit kell tennünk, hogy mobiltelefonnal leolvassuk a képrögzítő burkolatára helyezett QR kódot és a Provision CAM mobil alkalmazást használva, a megfelelő helyre illesztve azt, csatlakozunk az eszközhöz. Esetleg a számítógépről a felhő alapú szerver (www.provisionisr-cloud.com) nyitóoldali párbeszéd panelének megfelelő ablakába másoljuk a DVR MAC címét, majd így csatlakozunk a képrögzítőhöz. A hibrid kiépítés pedig segíti a DVR-ek rugalmas, minél szélesebb körben történő felhasználását, mivel az új AHD képrögzítőkhöz nemcsak hagyományos analóg kamerák, hanem egyes típusokhoz egy-két IP kamera is csatlakoztatható, a gyártó saját kameráin kívül az ONVIF protokollal működni képes egyéb kamera egyaránt.
Bármi kérdés merülne fel, szívesen állunk rendelkezésére s Provision-ISR AHD és más termékeivel kapcsolatban.
Kattintson ide és tekintse meg az AHD termékeket >>>
A HD felbontás iránti igény és az analóg jeltovábbítás alkalmazhatósága vezette a fejlesztőket a költségkímélő AHD technológia megalkotásához. Ahhoz, hogy könnyen megérthessük az új technológia előnyeit és erényeit, nézzük, mi késztette ennek az új eljárásnak a megalkotására a fejlesztőket.
A felhasználók igénye a nagy felbontású, tökéletes kép és a kedvező ár. A normál analóg technika lehetőségei korlátozottak, a kép felbontása a PAL szabvány keretein belül marad.
A fejlesztők új megoldásokat kerestek. Megszülettek az IP kamerás rendszerek. Itt a képminőség már megfelelt az elvárásoknak (megapixeles felbontás), de igencsak mélyre kellett a zsebbe nyúlnia annak, aki ilyen rendszert akart magáénak tudni. Igaz, manapság az árak kedvezőbbekké váltak, de a költségek a felső kategóriába esnek a mai napig.
Az IP kameráknál a képfeldolgozás (digitalizálás) magában a kamerában történik. A feldolgozott digitális jelek hagyományos nagysebességű hálózati struktúrában jutnak a rögzítőhöz. Megalkották az Onvif szabványt. A gyártók zömében használják is ezt, ezért számos gyártó eszközei kompatibilisek egymással.
„Csak” néhány apró, de nem elhanyagolható hátránnyal kell számolni. A meglévő hagyományos koax rendszerű hálózatok vezetékezését (ha azt korszerűsíteni akarják) számítógépes hálózatra kell cserélni (költség). Hálózati eszközöket kell alkalmazni. A megépített hálózatot be kell mérni. A rendszer beüzemeléséhez komoly számítástechnikai tudásra van szükség. A kiépítés, a rendszerelemek viszonylag drágák. ONVIF ide vagy oda, a kompatibilitás nagyon sokszor nem teljes. Előfordul, hogy kép sincs, de ha a kép meg is jelenik a rögzítőn, a mozgás érzékelés funkció a kamerában zajlik. Ha a kamerának és rögzítőnek nem ugyanaz a gyártója, nem tudom mozgásra indítani a felvételt.
A HD felbontás iránti igény és az analóg jeltovábbítás alkalmazhatósága vezette a fejlesztőket az AHD technológia megalkotásához. 2014-ben megjelent a Nextchip félvezetőgyártó cég az új, AHD DSP (Digital Signal Processing) és ISP (Image Signal Processing) chip-jeivel, amelyek különböző felbontásúak lehetnek :
AHD-L 960H és 720p közötti felbontással
AHD-M 720P (1280×720) HD felbontással
AHD-H 1080p (1980 x 1080) FULL HD felbontással ( 2015. áprilisától elérhető )
Az eljárást AHD-nek (Analog HD) nevezték el. Ezt megelőzően a megapixeles felbontásra csak az IP és HD-SDI kamerák voltak képesek. Jelen esetben a kamerában alkalmazott ISP egy analóg vonalon továbbítható speciális digitális jelfolyamba kódolja a HD képtartalmat. A DVR-ben működő DSP ezt dolgozza fel. Ezt a jelfolyamot kizárólagosan AHD kompatibilis DVR tudja csak feldolgozni. A video tömörítési eljárás továbbra is H.264. Megjelentek a mindent kezelő rögzítő változatok is, amelyek képesek az analóg, az IP, és AHD kamerák együttes rögzítésére is.
Ezzel a technológiával (AHD) elérték az analóghoz hasonló alacsony árszínvonalat. Lehetségessé vált a régi analóg rendszerek képének javítása úgy, hogy megtartjuk a régi koax kábelezést. A telepítő szakembereknek ennél a technológiánál nem szükséges magas szintű hálózati ismeretekkel rendelkezni (a képzés költségei elmaradnak).
A telepítés költségei viszonylagosan alacsonyan tarthatók, hiszen az analóg technológiánál már megszokott vezetékezést alkalmazzuk (vagy felhasználjuk), nem kellenek aktív hálózati elemek. Fontos megjegyezni, hogy UTP kábel hálózat használata esetén, AHD balun telepítése kötelező. Az analóg balunnal csapnivalóan gyenge képminőséget kapunk.
Security Essen 2014. A biztonságtechnikai vásárok „Mekkája”
Várhatóan több mint 25 százalékkal nő a hálózati videotermékek értékesítése
Immáron a 4. volt a sorban az LDSZ Kft. által szervezett szakmai előadás sorozat, melyet hagyományosan az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának Budapest, Tavaszmező utcai nagy eladótermében tartottak meg. A helyszínválasztás persze nem véletlen, hiszen az intézmény a biztonságtechnikai mérnök képzés fellegváraként közismert. Az oktatómunkát a legmodernebb technikák ingyenes átadásával, az LDSZ immár évek óta támogatja
A január végi rendezvény az idei év újdonságairól szólt, melyekből idén sem volt hiány. Az érdekes témák: a CANON biztonsági IP kameráinak hazai megjelenése, ezek PC alapú és stand-alone rögzítési lehetőségei, egy új GSM modul, egy új HD video technológia, a Plug&Play IP megoldások, valamint városi térfigyelő rendszerek telepítésének gyakorlati tapasztalatai, mintegy 80 szakmai látogatót vonzottak az ország számos pontjáról. Bemutatásra került egy web technológiát használó, nem projectre gyártott, hanem a szakkereskedelemben forgalmazható, most fejlesztett ügyfélhívó rendszer is. Az utolsó előadás a MegaPixel kamerák értékesítéséhez adott a gyakorlatban kipróbált és bevált tanácsokat.
Megnyitójában az LDSZ Kft. kereskedelmi igazgatója, Szabó László elmondta, hogy az újdonságokat üdítő színfoltként szinte kiállítás szerűen, a gyártók mutatják be működő demo eszközökön.
A következőkben terjedelmi korlátjaink okán, most csak két témát emelünk ki.
Szatori Tamás, az LDSZ Kft. főmérnöke osztotta meg városi térfigyelő kamerák telepítési tapasztalatait a hallgatósággal.
Video bejátszással mutatta be, hogy az 1,3 MP 18x optikai zoommal bíró speed dome kamerával 103 méter távolságból 6 cm betűmagasság még elolvasható. Természetesen arcfelismerés is lehetséges ekkora távolságból, viszont célszerű 40” képátlós, FULL HD felbontású monitort alkalmazni.
A Power over Ethernet ( POE ) technológiáról is esett szó. A POE segítségével általában olyan hálózatra kapcsolt kamerákat, nehezen hozzáférhető helyen található switcheket látnak el árammal, ahol a külön áramforrás kiépítése nehéz, drága vagy megvalósíthatatlan, illetve az eszközök elérhetősége korlátozott. Viszont ahol dedikált WIFI hálózat kiépítésére kerül sor, ott értelmetlen 2-3 méterre POE-val táplálni a kamerákat. Pont a térfigyelő rendszereknél tipikus, hogy az oszlopokra helyezett kapcsolószekrényektől csak néhány méterre van a kamera, így itt általában értelmetlen a magas felárú POE kamera és POE switch használata.
A számos telepítés során összegyűjtött tapasztalatokra építve az előadó felsorolta az előkészítés során elvégzendő feladatokat. Hangsúlyozta, hogy egyeztetni kell a megrendelővel, mit szeretne látni, felismerni, és az hány kamerával oldható meg? Hány napot szeretne rögzíteni, és tájékoztatni kell az ügyfelet, arról is hogy a Vagyonvédelmi törvény alapján egyáltalán hány napot szabad. Ezután ki kell számítani a forgalmazó weboldalán található kalkulátor segítségével, mekkora kapacitású tárolóra van szükség.
Az előadó felhívta a figyelmet, hogy az árajánlat adáskor kalkuláljuk be a Tervdokumentáció elkészítését, amire irányszámokat is megadott.
Az áramszolgáltató oszlophasználat engedélyeztetése akár 2-3 hónap átfutási időt is igényel. Ezt az önkormányzatoknak kell intéznie, mivel itt ők számítanak a szerződő félnek, de sok időt spórolhatunk, ha az adatlapot mi töltjük ki. Oszloponként kb. 50 e Ft az áramvételi pont kialakítása.
A városi térfigyelő rendszereknél jellemző a vezeték nélküli jelátvitel használata. Itt a szükséges sávszélességet is ki kell számítani, amihez nélkülözhetetlen a hálózati ismeretekkel bíró szakember. Csak ezt követően válasszuk ki a jelátvitelre használt eszközöket.
Ezután döntsünk a kamerákról, és keressük meg azok rögzítésére szolgáló eszközt, a dobozt. Nagyon fontos, hogy ha 100 méternél nagyobb kábelhosszt használunk, milyen minőségű és keresztmetszetű vezetéket telepítünk.
A buktatókra is felhívta a figyelmet az előadó. Jellemző elvárás az ügyfél részéről, hogy 1 db kamerával lehetőleg szinte mindent lássunk, hogy éjjel-nappal legyen mindenki felismerhető, lássunk rendszámot stb. DE EZ NEM MEGOLDHATÓ!
A későbbi problémák elkerülése érdekében érdemes a Megrendelőnek bemutatót tartani arról, hogy az adott kamerával, ténylegesen milyen látószöggel mit fog látni. El kell mondani, hogy rendszám felismerő rendszerhez speciális kamera kell, speciális beállításokkal, az más megfigyelésére nem használható. Széles látószögre állított optikával kicsi az esélye annak, hogy használható rendszám információhoz jutunk még 5 MP esetén is!
Az előadó bemutatta azokat a kipróbált és bevált telepítési segédanyagokat is, melyek nélkülözhetetlenek az éveken át 24 órás üzemben, kültérben történő üzemeltetéshez. A villámvédelem érdekében felhívta a figyelmet a földelhető switch használatának fontosságára, a szünetmentesítésre. Apróságnak tűnik, de ahhoz, hogy mindent elhelyezzünk a kültéri dobozban ( tápok, aljzat, switch, töm szelencék ) és azt előkészítsük a telepítésre, akár 1 óra is szükséges lehet a műhelyben dobozonként, aminek költségeivel célszerű számolni már az ajánlat adáskor.
A pont-pont és pont-multipont vezeték nélküli kapcsolatok kialakításához is adott támpontokat az előadó. Ezzel akár 15 km-es hatótávolság is elérhető videójel továbbítása esetén, de optikai rálátás kell. Fa, lengedező ág, bokor, tereptárgy sem lehet a két eszköz között.
Előadásának végén röviden ismertette a Belügyminisztérium által kiadott ajánlást a Térfigyelő rendszerek vonatkozásában.
Az új, 2013-ban kifejlesztett, 2014-ben a piacon megjelent AHD technológiát Szerető Csaba mutatta be. A HD felbontás iránti igény és az analóg jeltovábbítás alkalmazhatósága vezette a fejlesztőket az AHD technológia megalkotásához. Ebben a szegmensben fontos a kedvező ár és az igény arra, hogy a régi analóg rendszerek képét úgy korszerűsítsék HD minőségűre, hogy a régi koax kábelezést lehetőleg megtartsák. A telepítő szakembereknek az AHD technológiánál nem szükséges magas szintű hálózati ismeretekkel rendelkezni, ezért új telepítések esetén is érdemes számolni ezzel a technológiával.
A telepítési költségek viszonylagosan alacsonyan tarthatók, hiszen itt elmaradnak a hálózati eszközök (switch, router) költségek.
2014-ben jelent meg a Nextchip félvezetőgyártó cég világszerte a legújabb fejlesztésű DSP (Digital Signal Processing) és ISP (Image Signal Processing) chip-jeivel, amelyek HD 720p (1280×720) felbontással működnek. Az eljárást AHD-nek (Analog HD) nevezték el. Jelen esetben a kamerában alkalmazott ISP, egy analóg vonalon továbbítható speciális digitális jelfolyamba kódolja a képtartalmat.
A DVR-ben működő DSP ezt dolgozza fel. Az előadó elmondta, hogy ezt a jelfolyamot kizárólagosan AHD kompatibilis DVR tudja csak feldolgozni. ( A video tömörítési eljárásként továbbra is H.264 algoritmus szolgál.) A gyártó ígérete szerint áprilisban találkozhatunk majd az AHD FULL HD felbontású kamerákkal, DVR-ekkel. A piacon hozzáférhetőek lesznek azok a mindent kezelő DVR-ek, amelyek képesek az analóg, az IP, és AHD technológiák együttes fogadására és rögzítésére is.
A felbontás – technológia – csatornaszám mátrix a weboldalon az adott terméknél megtalálható.
A résztvevők, köztük 6 biztonságtechnikai mérnökhallgató elégedetten távozott az ebéd után, mivel egyetlen délelőttön 9 témában kaptak információt a 2015. üzleti év sikeressé tételéhez.