Új biztonsági funkciók Androidos az SMS-eknél

Egy sor új biztonsági funkciót jelentett be az androidos készülékek az SMS-eket kezelő Üzenetek (Messages) appjához a Google. Az újítások segítenek megelőzni az egyre több ember bankszámláját veszélyeztető csalásokat is. (tovább…)

Az adatközpontok biztonsága – Integrált kulcskezelés jelentősége

Az adatközpontok biztonságának gyorsan fejlődő környezetében egy kritikus, de gyakran figyelmen kívül hagyott sebezhetőség a fizikai kulcsok és eszközök kezelésében rejlik. Ahogy az adatközpont-ipar példátlan növekedést produkál, az átfogó biztonsági intézkedések iránti igény egyre fontosabbá válik. Az adatközpontok egyre nagyobbak, összetettebbek és kritikusabbak az üzleti műveletek szempontjából, így a fizikai biztonságba való befektetés elengedhetetlen. (tovább…)

IP hálózaton lévő biztonsági rendszerek kihívásai, az IT és a biztonságtechnika összefonódása

A biztonságtechnikai rendszerek telepítése és működtetése kihívásokkal teli folyamat, amelynek során számos együttműködési problémával is szembe kell nézni, különösen az IP1 eszközök alkalmazása kapcsán. Az IT és a biztonságtechnikai igények összeegyeztetése kihívást jelenthet, és gyakran előfordulhat, hogy az egyik rendszer igényei ellentétesek a másikkal. (tovább…)

Az Amerikai Tűzvédelmi Szövetség új szabványt javasol az akkumulátorok biztonságára

Új, átfogó, az akkumulátorok teljes életciklusára és minden aspektusára vonatkozó szabványon dolgozik az Amerikai Tűzvédelmi Szövetség (NFPA). Az anyag szakmai szempontból hiánypótlónak tekinthető: a tervek szerint a tárolástól a használaton át egészen a hulladékkezelésig minden benne lesz, ami az akkumulátorok tűz-, robbanás- és egészségbiztonságával kapcsolatos. (tovább…)

A Hikvision új 2. generációs beléptetés vezérlése

A Hikvision bemutatta második generációs professzionális beléptető termékeit. Az új termékek és funkciók jelentős előrelépést jelentenek és magukban foglalják a webkezelés újításait, a rugalmas hitelesítést, a professzionális hozzáférési alkalmazásokat és a konvergens és egységes biztonsági megoldásokat. (tovább…)

Kiterjesztett valóság a videomegfigyelésben

A közelmúltban elgondolkoztunk azon azon, hogy a kiterjesztett valóságot (AR) hogyan lehetne szélesebb körben használni a videomegfigyelés mellett, és milyen típusú forgatókönyveket és felhasználási eseteket lehetne alkalmazni, egy biztonságosabb világ létrehozását segítve. Stefan Lundbergnek az axis communications portálon megjelent gondolataiból szemezgetünk. (tovább…)

Biztonságtechnika a retail hatékonyabb működéséért

Hogyan védekezhetnek a kiskereskedők a kiskereskedelmi környezetben – biztonsági és egyéb okon miatt – bekövetkező veszteségek ellen? Az e célokat szolgáló befektetéseknek támogatnia kell a változó fogyasztói elvárásokhoz való alkalmazkodást, miközben védi a vásárlókat és egyúttal elősegíti a profitábilisabb működést is. (tovább…)

A mesterséges intelligencia és az analitika javíthatja a biztonságot az építkezéseken

Az építőiparban folyamatosan jelentkező probléma a munkavállalók biztonsága. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatalának jelentései szerint minden 100 000 építőipari munkásból 9,7 szenved halálos sérülést évente, de a helyzet Európában és hazánkban sem túl rózsás. Egy honkongi startap megoldása kiváló eszközzé válhat az építkezések biztonsági problémáinak kezeléséhez. (tovább…)

Biztonsági technológiai trendek a kiskereskedelem területén

Változatlanul a lopásmegelőzés a biztonsági felügyeleti rendszer egyik alapvető funkciója a kiskereskedelemben. Az asmag.com cikke néhány iparági vezető megjegyzéseit mutatja be a legújabb technológiai fejlesztésekről, egyúttal a biztonsági folyamatokon túlmenően is. (tovább…)

Komoly fejlesztésekkel indul ősszel a Windows 11

A tervek szerint októberben jelenik meg a piacon a Windows 11, a Microsoft operációs rendszerének legújabb verziója. Az új operációs rendszer tervezésekor a kompatibilitás, a megbízhatóság és a biztonság került előtérbe, emiatt nagyobb teljesítményű hardverre van szüksége. (tovább…)

Ideje továbblépni…. – Tömeges biztonsági személyátvizsgálás a világjárvány utáni időszakban

2005-ben egy nappal a bejelentés után, hogy London lesz a 2012. évi olimpiai és paralimpiai játékok házigazdája, a robbantások figyelmeztető jelentőségűek voltak a világ számára.  A terrorizmus fenyegetése belépett a polgári társadalmak hétköznapjaiba. Olyan biztonsági rendszereket kell (kellett) kifejleszteni, amelyek gyorsan, nagy létszámok valós idejű és precíz ellenőrzését teszik lehetővé. (tovább…)

Előtérben az okosszerződések – a blockchain technológia előnyei

A koronavírus-világjárvány miatt számos területen kerül előtérbe a digitális ügyintézés – sok esetben azonban még hiányzik a megfelelő online biztonsági protokoll az ügyek hiteles bonyolításához. Pedig létezik megoldás, amely egyszerre teszi biztonságossá és hitelessé az e-kereskedelmet, az ingatlan- és vagyonkezelést vagy a közszféra szolgáltatásait: ez az okosszerződés. (tovább…)

Beszéljünk az ingyenes vírusirtókról

A PCWorld kitűnő és elgondolkoztató cikkben igyekszik áttekinteni az ingyenes vírusirtók használatának hatékonyságát, kockázatait. A cikkből szemezgetünk, de kedvcsinálónak mindjárt emeljük ki az egyik legfontosabb megállapítást: „Üzleti felhasználóknak tilos!” (tovább…)

Szoftverkövetés a SEAWING SIS legújabb verzióira

A SIS 2.0 verziójának megjelenésével, elérhető vált a szoftverkövetés is partnerek számára. Az éves fix díjért elérhető szolgáltatás biztosítja a hozzáférést a legújabb szoftver verziókhoz, illetve a hosszútávú karbantarthatóságot és követést. (tovább…)

Cisco Webex fejlesztések a professzionális távmunkához

Kiemelten fontossá váltak a távoli munkavégzést támogató biztonságos együttműködési megoldások Háromszoros kapacitás, hangasszisztens, a fertőtlenítést segítő megoldás és még nagyobb biztonság – a többi között ezeket az újdonságokat kínálja a Cisco a használóknak (tovább…)

A vásárlók teendői – A Visa 7 tippje a biztonságos online vásárláshoz

Egyre több terméket és szolgáltatást fizetünk online. A magyar online kiskereskedelmi piac évek óta dinamikusan növekszik, 2019-ben elérte a bruttó 625 milliárd forintos éves forgalmat, ami mintegy 16%- kal múlta felül a 2018-as szintet A koronavírus-járvány hatására pedig még többen intézik vásárlásaikat az interneten keresztül. (tovább…)

GPS spoofing – Veszélyben a GPS rendszerek biztonsága

Akár pár száz dolláros kütyüvel is megbolondíthatók a GPS-rendszerek. Nem csak az önvezető autók miatt egyre nagyobb a kockázata ennek a támadási vektornak. Akár a globális pénzügyi rendszerek, de a légi és vizi közlekedés is veszélyeztetve lehet. (tovább…)

Ujjlenyomat generáló gyűrű – egy gyűrűvel kivédhető a biometrikus adatlopás

Milánóban meglepő eszközzel állt elő a Kaspersky, és nehéz lett volna ennél jobb helyszínt találni. A vírusirtóiról és más kiberbiztonsági megoldásairól ismert orosz cég szokatlan hardvert mutatott be: Egy menő ezüstgyűrűt. Ahogy a biometria összeköti a fizikai világot a digitálissal, úgy a gyűrű áthidalja azt a problémát, hogy nem változtatható a biometrikus azonosítás alapanyaga. (tovább…)

Lap teteje