HIK-Connect előnyei a biztonságtechnikában

A Hik-Connect egy olyan Android/IOS mobilalkalmazás, amely telefonra és táblagépre is telepíthető. Az alkalmazás a Hikvision eszközök kezelésére szolgál, beleértve a DVR-eket, NVR-eket, hálózati kamerákat, video-intercom eszközöket és riasztóközpontot. (tovább…)

PROVISION - ISR AHD technológiák

Fedezze fel a Provision-ISR AHD technológiát – Öntsön tiszta képet képrögzítőjébe!

Az AHD (Analogue High Definition, magyarul analóg nagyfelbontás) a hagyományos analóg kompozit videojelre (precízebben CVBS, azaz Composite Video Baseline Signal, alapsávi kompozit videojel) épül. Ennek alapjait felhasználva készítették az új technológiát. Ugyanakkor a szabványos kompozit videojel korlátai miatt, a megapixeles felbontás már nem volt megvalósítható. Ez tette szükségessé ennek a technológiának a megszületését. 

Az AHD típusú kameráknál egyelőre két felbontás létezik; a 720p, azaz HD, ami 1 Megapixeles (1280×720), és az 1080p, azaz Full HD, ami viszont már 2 Megapixeles (1920×1080) felbontást jelent. A felbontásokból is látható, hogy ez valójában 16:9 képarányú képeket jelent, szakítva az eddigi analóg technológiákban jellemzően használatos 4:3 képaránnyal.

PROVISION - ISR AHD technológiák

Új kamera technológiák

A hagyományos analóg kamerákat leváltani készülő új technológiás kamerák az AHD, a CVI, vagy a TVI analóg technológiát használják. Mindhárom technológiát neves gyártók fejlesztették. Az AHD technológia a dél-koreai NEXTCHIP fejlesztetése, akik egyébként csak chipgyártással foglalkoznak. Legszélesebb körben ez a technológia terjedt el, mivel a legtöbb kamera és DVR gyártó ezt a jelfeldolgozó elektronikát használja. A CVI, vagy HD-CVI (High Definition Composite Video Interface = nagyfelbontású kompozit videojel csatlakozófelület) a kínai DAHUA-tól származik, akik kamerákat és képrögzítőket is gyártanak. Végezetül a harmadik a TVI, vagy HD-TVI (esetleg Turbo HD) (High Definition Transport Video Interface = nagyfelbontású videojel átviteli csatlakozófelület) új analóg technológia megalkotója a szintén kínai HIKVISION, akik szintén gyártanak CCTV termékeket. Mindhárom technológia a fenti elven működik, egymáshoz nagyon hasonlóak, de egymással nem kompatibilise

PROVISION - ISR AHD technológiákÚj technológiák, kontra analóg és digitális technológiák

Az AHD, a CVI, és a TVI technológiákat egymással összehasonlítani nem érdemes, mivel teljesen hasonló
 és azonos alapokra épülő technológiáról van szó. Érdemes azonban ezeket összehasonlítani a hagyományos analóg, valamint a két (IP, és HD-SDI) digitális technológiával. A hagyományos analóg videojelhez képest felbontásban az AHD (CVI, TVI) kamerák lényegesen többet tudnak, hisz már a Megapixeles felbontásra is képesek, azonban a jelátvitelük ugyanúgy analóg. Nagyon hasonlóak a hagyományos analóghoz viszonyítva, mert az alapjuk a kompozit videojel, így az átviteli közeg jellemzően a koax kábel. A hagyományos analóg videojelhez hasonlóan nincs sem jelkésés sem jelszakadozás (képfolyam szakadozás), mert a jel tömörítetlen analóg. Viszont az átviteli távolság akár 500 méter is lehet minden erősítő nélkül. Továbbá lehetőség hogy, (egyes típusoknál és márkáknál) a kamerák tápfeszültség ellátása is a koax kábelen történjen, vagy akár a riasztási jelek, valamint audió és vezérlőjelek (pl.: PTZ kamerák vezérlőjele) is ugyanazon a koax kábelen menjenek.

 A HD-SDI (High Definition Serial Digital Interface = nagyfelbontás soros digitális csatlakozófelületen keresztül) technológia az AHD-val (CVI-vel, TVI-vel) szemben digitális. Digitális, de tömörítetlen. A HD-SDI jelátvitel rövidebb távra lehetséges és csak kiváló minőségű koax kábellel. Ugyanakkor létezik 1 és 2 Megapixel felbontású termék egyaránt. Az IP technológia viszont digitális, feldolgozott, tömörített, és csomagokba rendezett, ellentétben az analóg AHD-vel, így az IP technológiából fakadóan a jelben, azaz a képfolyamban csúszások és szakadozások jelenhetnek meg. Az IP kamerák jelét jelerősítő hálózati eszközök nélkül max. 100m-ig továbbíthatjuk általában UTP kábellel kiépített hálózaton keresztül. Az IP technológia már lényegesen nagyobb felbontás igényre is megoldást nyújt, például elterjedt már a 3 és 5 Megapixeles, de létezik ennél jóval nagyobb, akár 12 Megapixeles felbontású IP kamera is.

PROVISION - ISR AHD technológiákPROVISION–ISR AHD technológia

A PROVISION-ISR kínálatában az év elején jelentek meg az AHD technológiás új Eco AHD és Pro AHD terméksorozatú kamerák és a 720p sorozatú DVR-ek. Sokoldalúságuknak és a hagyományos analóg rendszerekkel való kompatibilitásuk miatt azonnal sikert arattak. Az összes új AHD kamera mind az AHD, mind a hagyományos analóg kimeneti jeltípust támogatja. Mindössze egy kattintásra van szükség a kamera OSD vezérlőjével, hogy a kamera a kimeneti jeltípust AHD-ről hagyományos analógra (CVBS-re) váltsa, vagy vissza AHD-re. Analóg módban minden korábban használt eszköz (hagyományos DVR-t, videojel erősítő és osztó, valamint hagyományos video Balun, azaz Koax-UTP átalakító, stb…) csatlakoztatható erre a jelre. Az új AHD DVR-eknél a kompatibilitás pedig abban nyilvánul meg, hogy bemenetükre akár hagyományos analóg, akár AHD kamera is csatlakoztatható. Az egyetlen, amire a telepítéskor ügyelni szükséges, hogy az AHD képrögzítőknél a bemenet párokra azonos jeltípus érkezzen. Ezzel valójában megvalósul a teljes kompatibilitás, így a hagyományos analóg rendszerek könnyen átalakíthatóak az új, már Megapixeles felbontást nyújtó új AHD rendszerré. Az eszközök telepítését a szakembereknek a már megszokott módon kell végezniük, nem kell egy új technológia miatt új tudásra szert tegyenek, mint például ami az IP kamerák telepítésekor elengedhetetlen.

PROVISION - ISR AHD technológiákKamerakínálat

A gyártó kamera kínálatában fix és variófókuszos objektívvel is megjelenik a Dome és csőkamera kivitel, melyek kültéri alkalmazásra egyaránt alkalmasak és az éjszakai látásukat a beépített inframegvilágító, valamint a mechanikus Day&Night tulajdonság nagyban elősegíti. A kamerák mind progresszív képalkotásúak, az OSD menüjükben tulajdonságaik finomhangolhatóak, mint digitális zajcsökkentés (2D DNR), háttérfénykompenzáció (BLC), vagy túlzott fény kioltás (HLC), különféle fehéregyensúly állítás (ATW/AWC/AWB/MWB), mozgásérzékelés, privát zónák kitakarása, digitális képélesítés. A jelenlegi legnagyobb AHD kamera felbontás, amit a gyártó most kínál a 720p, viszont hamarosan a 1080p, Full HD felbontás is elérhető lesz. Mindezen a tulajdonságokkal az Eco sorozathoz tartozó kamerák is rendelkeznek. A Pro termékvonal annyival tud többet az előző költséghatékony társánál, hogy SONY CMOS képalkotó elemmel szereltek. Inframegvilágítója minőségi, úgynevezett LED tömbös, mely erősebb és egységes megvilágítást tesz lehetővé, lényegesen hosszabb élettartammal.

Megjegyzések, magyarázat.

1, A nyílt szabvány azt jelenti, hogy a technológia tulajdonosa korlátok nélkül engedélyezi a technológiájának felhasználását a gyártók részére.
2, A technológia kifejlesztője.
3, Az alkalmazott képalkotó elem, valamint a jelfeldolgozó áramkör típusa.
4, Az eszköz által adott kép látványa. amit a készülékben használt technológia nyújt. A kontúrélesség, színtelítettség, és egyéb képjellemzők, a képen látható tárgyaktól eltekintve.
5, Meglévő koax hálózattal kiépített hagyományos analóg rendszer kiváltásának képessége.
6, Lehetőség három különböző jelszabványú (hagyományos analóg, analóg nagyfelbontású, IP) kamera csatlakoztatására ugyanarra a képrögzítőse.
7, A rendszer kiépítése és karbantartása, valamint fejlesztése, milyen komoly szakmai hozzáértést igényel.
8, Mindenfajta hálózati eszköz, erősítő, vagy jeltovábbító nélkül, rendszerhez használatos normál kábel maximális hossza.
9, A rendszerhez használatos normál kábel típusa.

960H: 960H felbontás, mely a hagyományos analóg CVBS szabványos videojelű kamerák digitális képalkotó elemének és a kamerák képrögzítőjének maximális vízszintes képpont felbontását jelenti, ami 960×756.
HD-CVI: Új nagyfelbontású analóg technológia a High Definition Composite Video Interface, ami Nagyfelbontású kompozit videojel csatlakozófelületet jelent.
HD-TVI: Új nagyfelbontású analóg technológia a High Definition Transport Video Interface, ami Nagyfelbontású videojel átviteli csatlakozófelület
AHD: Új nagyfelbontású analóg technológia az Analogue HD azaz, Analogue High Definition, magyarul analóg nagyfelbontást jelent.
HD-SDI: High Definition Serial Digital Interface, ami nagyfelbontás soros digitális csatlakozófelületen keresztül, azaz tömörítetlen digitális nagyfelbontás hagyományos koax kábelen keresztül.
IP: Internet Protocol, ami Internet protokollt jelent, és a CCTV technikában a kamera képek (képfolyam) tömörített, csomagokba rendezett, számítógép hálózaton továbbított jel típusát jelenti.
CCD: Charge-coupled Device, azaz töltés-csatolt eszközt jelent, és ezt a technológiát alkalmazó képalkotó elemet.
CMOS: Complementary Metal-Oxide Semiconductor, ami komplementer fém-oxid félvezetőt jelent, és ezt a technológiát alkalmazó képalkotó elemet.
DSP: Digital Signal Processor, ami digitális jelfeldolgozó processzort jelent, és ez a kamerában maga a képfeldolgozó áramkör
ISP: Image Signal Processor, kép jelfeldolgozó processzort jelent, és ez a kamerában maga a képfeldolgozó áramkör
CVBS: Composite Video Baseline Signal, alapsávi kompozit videojel, azaz maga a hagyományos analóg videojel

AHD DVR-ek

A PROVISION-ISR gondolva arra, hogy a kamerák nagyfelbontású HD képeihez képrögzítő is elengedhetetlenné vált, az AHD DVR-eket is az AHD kamerákkal egyidejűleg dobta piacra. A DVR-ek természetesen minden olyan funkcióval felszereltek, melyet már elvárhatunk egy digitális képrögzítőtől és igazodva a gyártó jelenlegi kínálatában lévő kamerák felbontásához, a 720p AHD felbontást támogatják. A DVR-ek grafikus menürendszere továbbra is esztétikus és felhasználóbarát kialakítású, amit már eddig megszokhattak a rendszert telepítők és használók egyaránt. Ugyanakkor két olyan új tulajdonsággal örvendeztet meg minket a gyártó, melyek segítségével a rendszereket még rugalmasabban lehet kiépíteni és az eszközöket még egyszerűbben lehet Internetre csatlakoztatni. Az egyik ilyen új funkció a hibrid kiépítés, míg a másik pedig a felhő alapú csatlakozás lehetősége. A felhő alapú szolgáltatás segítségével ha távolról kívánunk csatlakozni a DVR-hez csak annyit kell tennünk, hogy mobiltelefonnal leolvassuk a képrögzítő burkolatára helyezett QR kódot és a Provision CAM mobil alkalmazást használva, a megfelelő helyre illesztve azt,  csatlakozunk az eszközhöz. Esetleg a számítógépről a felhő alapú szerver (www.provisionisr-cloud.com) nyitóoldali párbeszéd panelének megfelelő ablakába másoljuk a DVR MAC címét, majd így csatlakozunk a képrögzítőhöz. A hibrid kiépítés pedig segíti a DVR-ek rugalmas, minél szélesebb körben történő felhasználását, mivel az új AHD képrögzítőkhöz nemcsak hagyományos analóg kamerák, hanem egyes típusokhoz egy-két IP kamera is csatlakoztatható, a gyártó saját kameráin kívül az ONVIF protokollal működni képes egyéb kamera egyaránt. 

Bármi kérdés merülne fel, szívesen állunk rendelkezésére s Provision-ISR AHD és más termékeivel kapcsolatban.
Kattintson ide és tekintse meg az AHD termékeket >>>

masco logo

forrás: MASCO Kft.

kapcsolódó cikkek: 

Álljon át a digitális oldalra!   

Csiribí-csiribá… 960H!    Csiribí-csiribá… 960H!                                                                                                                                                    

Korszerű hazai tápegységek a Novosec-nél

Korszerű hazai tápegységek a Novosec-nél

Sokszor felmerül az igény, egy komolyabb, több tudással bíró tápegységre. Manapság, a tömegtermelés miatt úgy tűnhet telített a piac. Azt láthatjuk, hogy egy-két féle termékből a kínálat kimeríthetetlen, de ha kicsit mást szeretnénk, például nagyobb tudású, speciális tápot, az már lehet, hogy hiánycikknek minősül.

A Makrai Transformers a magyar biztonságtechnikai piaccal egyidős. Több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik a transzformátorok és a tápegységek területén. A cég teljesen magyar tulajdonú, minőségi német alapanyagokat használ, korszerű gépparkkal rendelkezik. Termékeire jellemző a „túlméretezés”, melynek következtében stabil üzemű alkatrészeket gyárt. Az elmúlt évben a nagyszabású fejlesztések eredményeképpen több korszerű tápegység jelent meg, melyek közül alább ismertetünk néhányat.

240W tápegység Két típusa létezik, a 12V 20A és a 24V 10A. Primer oldali stabilizált kapcsolóüzemű tápegység. A szokásos védelmek mellett (hőmegfutás, túlmelegedés, túlterhelés, akku mélykisülés, stb.) egy hibajel kimenet teszi egyedivé. Ha a tápegység valamilyen hibát észlel, akkor egy relékimenetet aktivál. Ezt be lehet kötni egy riasztórendszerbe, DVR-be, tűzjelző rendszerbe és jelzi a diszpécsernek, kezelőnek, felhasználónak, távfelügyeletnek, hogy gond van.

Korszerű hazai tápegységek a Novosec-nél

DC-DC konverter – 9-20V bemeneti feszültség mellett, Fix 12-14V-ot állít elő. Főként nagyobb kamerarendszerekhez alkalmazható, ahol a kamera oldalán kisebb tápfeszültségből képes a kamera számára elfogadható feszültséget előállítani, illetve galvanikus leválasztással rendelkezik! Ha a kamerarendszer földhurok problémával rendelkezik, akkor ez a termék segíti ennek kiküszöbölését. Terhelhetősége 1,5A

Korszerű hazai tápegységek a Novosec-nélTáposztós kameratáp Egy dobozba beépítve található a hálózati tápegység és egy táposztó. Az egységnek 5 vagy 10 tápkimenete van. Mindegyik kimenet külön – külön biztosítékkal védett. A biztosítékok 1A értékűek és a terhelés megszűntével automatikusan visszaállnak. Fontos, hogy tervezéskor ügyelni kell, hogy a kimenetek 1A-el terhelhetőek, de az összes terhelés nem lehet nagyobb 3, ill. 6A-nél. Két típusa létezik, az 5-ös és 10-es osztós.

Szünetmentesített video rendszer tápegység – Az előbb ismertetett terméktől annyiban tér el, hogy az 5-ös osztós egy-, a 10-es osztós két állítható DC-DC konvertert tartalmaz. Így akkumulátor üzemben a kimeneti feszültség nem függ az akkumulátor feszültségétől. Továbbá tartalmaz egy másik  DC-DC konvertert is, fix 12V kimeneti feszültséggel, a DVR számára.

Korszerű hazai tápegységek a Novosec-nél

A Makrai Transformers tehát a speciális igények kielégítésére is felkészült, korszerű és megbízható tápjai hiánypótló termékek a magyar piacon. A Makrai tápok forgalmazója a Novosec Security Kft.

Korszerű hazai tápegységek a Novosec-nél
Forrás: Novosec Security Kft

Kapcsolódó cikkek:

CCTV újdonságok: HD-CVI

CCTV újdonságok: Mobotix IP-kamerák

Ma már nem számít luxuskiadásnak egy önálló Hybrid rögzítő

Kapuvezérlés határok nélkül

Egyszerű megoldás a beléptetés területén

A videorendszerek piacának iránya

A videorendszerek piacának iránya

Az IP-kamerák értékesítésében továbbra is jelentős növekedés várható, azonban ez korántsem jelenti az analóg korszak végét.

2013-ban a videorendszerek piaca világszinten 7 százalékkal nőtt, ami alátámasztotta az IHS becsléseit. Az analóg rendszerek helyét egyre több országban és egyre nagyobb mértékben veszik át az IP-berendezések. Az IP-kamerák gyors terjedését mutatja, hogy a négy legjelentősebb régióban (EMEA, Amerika, Kína, Ázsia) nagymértékben megnövekedtek az IP-készülékek gyártóinak bevételei is. 

Jon Cropley, vezető elemző szerint az IHS felmérései alapján az is előre jelezhető, hogy 2015-ig az átállás az IP-rendszerekre még inkább felgyorsul majd, de 2016-tól némi lassulás lesz tapasztalható, mivel sokan – főként az árak, illetőleg az átállás költségei miatt – továbbra is igyekeznek majd az analóg technológiát használni.
Arra lehet számítani, hogy globális szinten a videorendszerek értékesítési profitja el fogja érni 2014-ben a 15 milliárd dollárt (2013-ban 13,5 milliárd volt ez az összeg).
Az IHS felmérései szerint a számos kínai forgalmazó és szállító kap egyre jelentősebb elismerést a Kínán kívüli területeken is. A kínai cégek sikerüket annak köszönhetik, hogy alacsony árakon tudják kínálni termékeiket, és ez bizonyult az egyik legfontosabb tényezőnek az elmúlt évek során.  Kína megközelítőleg 1/3-át termelte meg a már említett 2013-as profitnak, így a legnagyobb piaci részt birtokolja jelenleg.

Már 2013-ban is jelentősen nagyobb piaccal rendelkeztek a hálózati kamerák, mint analóg társaik. Ennek ellenére nem várható, hogy az elkövetkezendő tíz év során képesek lesznek kiszorítani az analóg kamerákat a biztonságtechnika területéről, ami szükségessé teszi az analóg ágazat további fejlesztését is. A legnagyobb érdeklődés újabban a 4 vagy több megapixeles kamerák iránt mutatkozik, nem beszélve a 4K kamerákról, amik egyre nagyobb figyelmet kapnak a végfelhasználóktól.

A kutatóvállalat úgy látja, a videorendszerek piaca továbbra is rendkívül sokrétű marad, elvégre a tizenöt legjelentősebb szállító együttesen a 2013-as forgalomnak csak mintegy felét bonyolította. Az elkövetkező években az analóg kamerák forgalma újból csökken, viszont a DVR iránti kereslet továbbra is nagy lesz.

Forrás: IHS

Kapcsolódó cikkek:

Merre tart a biztonságtechnika 2014-ben? 1. rész – videomegfigyelés

Merre tart a videomegfigyelés 2014-ben?

Piacnövekedés várható a belépés szabályozás területén

A hálózati rendszerek felépítése

Az IP-kamerák óriása és törpéje

Analóg kamerafejlesztés és a Starlight technológia

IVT-6520EVF kamera

Új felbontási kategória: 960H

Újdonságokkal kezdte a 2013-as évet az IdentiVision, megjelentette a 960H felbontású DVR-családot. Ezzel az elsők közt jelent meg a piacon az IdentiVision DVR-ekben, a 960H, az új felbontási kategória.

A 960H nem 960 órás rögzítési időt jelent, hanem 960H felbontást, tehát a DVR 960 × 582 pixelt rögzít. Az új technológia segítségével a 960H felbontású DVR-ekkel a D1-nél egyharmaddal (34 százalékkal) nagyobb felbontású videoképet lehet rögzíteni. A jobb képminőség szabad szemmel is jól érzékelhető. Különösen igaz ez, abban az esetben, ha a DVR digitális zoom funkcióját használjuk, hiszen a 4 MBit fájlméretű képekbe kétszer jobban nagyíthatunk, mint a D1 DVR-ek 2 MBit fájljaiba.

Nagyítás D1 DVR és 960H DVR esetén
Nagyítás D1 DVR és 960H DVR esetén

A 960H felbontás átmenetet képez az analóg D1 és a HD felbontás között, vagyis ne várjunk Full HD képminőséget 40 ezer forintért. Kérdés, van-e létjogosultsága ennek a kategóriának, hiszen műszakilag elérhető már a HD, a FULL HD, sőt az 5 MP képalkotás is. Nos, a piac miatt van létjogosultsága és jelentősége. A jelenleg is tartó válság késztette a végfelhasználókat arra, hogy csak ott használjanak HD vagy nagyobb felbontású videomegfigyelő-rendszert, ahol az a megfigyelt terület mérete vagy specializáltsága, mint például apró, nagy értékű tárgyak azonosítása miatt elkerülhetetlen. Mindenki törekszik azonban a racionális ár/érték arányú, minél jobb felbontású rendszer kiépítésére.
A várható piaci részesedés, a technológia elterjedése miatt tehát lényeges kérdés az ár, hiszen a 960H felbontású rendszer a HD felbontású eszközök árának töredékéért kiépíthető.

ICR-H4296 rögzítő
ICR-H4296 960H felbontású rögzítő

Nézzük meg a részleteket

Pixelszám

D1 (704 × 576) (%)

960H (960 × 582) (%)

HD (1280 × 720) (%)

Felbontásnövekmény DVR, kamera

100

134

222

Árnövekmény DVR

100

150

360

Árnövekmény kamera

100

115

520

 

Jól látszik tehát, hogy a HD-rendszert jelenleg a felbontásnövekményen túl 60–130 százaléknyi többlettel kell megfizetni, amíg a 960H rendszer telepítése esetén 4 kamerás rendszernél 9 százalékot megtakaríthatunk. Tehát a 34 százalékkal nagyobb felbontásért mindössze 22 százalékkal kell többet fizetni. Ez pedig megéri, különös tekintettel arra, hogy 960H felbontású kamerából eddig is sokat adtunk el, csak eddig nem figyeltünk arra, hogy ez milyen felbontású is. Ekkor pedig csupán a 960H felbontású DVR felárát kell megfizetnie a végfelhasználónak, az igényes vevő a kamerából eddig is a 960H-t választotta. Ebben az esetben nyilvánvaló, hogy célszerű megvenni/kiajánlani a nagy felbontású kamerákhoz a 960H felbontású DVR-t, ami nem fogja „levágni” rögzítéskor 540 TV sorra a 650 TV soros kamerák képeit, ahogy történt eddig a D1 DVR-ekkel.

Milyen kamera ad a DVR-nek 960H felbontású képet?

A Sony Effio DSP-vel szerelt Sony CCD-s kamerák mindegyike ad 960H felbontású képet. A többi DSP gyártó, tudomásunk szerint nem tudta elérni ezt a felbontást. Az IdentiVision Effio kamerák mindegyike ilyen nagy felbontású képet készít.

IVT-6012EVF kamera
IVT-6012EVF 960H felbontású kamera

Mint tudjuk, a rendszer tudását mindig a leggyengébb láncszem határozza meg, pontosabban szólva korlátozza. Az IdentiVision, mint olyan gyártó, amely az azonosításra helyezi a hangsúlyt, a teljes videorendszer minden elemét azonos tudásúra igyekszik felfejleszteni. Az analóg videorendszer esetén ez jelenleg a 960H. A kamerák 2013-tól 1 MP felbontású optikákkal érkeznek, vagyis áteresztik a 960 × 582 = 0,59 MP felbontású képtartalmat. Egyre szélesedik a Sony Effio 960H felbontású kamerák sora.

Kapható

  • beltéri IR LED dome,
  • kültéri vandálbiztos IR LED dome,
  • box kamera,
  • kültéri IR LED csőkamera 25 m, 60 m széles és 80 m szűk látószögű optikás változat is.

Átvitel

A koax és a csavart érpáras átvitel is alkalmas ezen felbontású videostreamek átvitelére. Az új, 96-ra végződő típusjelű DVR-ek mindegyike ezzel a 960H felbontással és természetesen csatornánként 25 fps sebességgel rögzít. A DVR-ek HDMI kimenettel rendelkeznek annak érdekében, hogy ki is tudják adni ezt a megnövelt felbontású képet a monitorra. Ezzel végig értünk a CCTV-rendszeren, az IdentiVision minden eleme azonos tudású.

IVT-6520EVF kamera
IVT-6520EVF 960H felbontású, 80 m IR távú kamera

Az IdentiVision rendszerben gondolkodik. A nagyobb felbontás rögzítéséhez az ICR-H4296 új, 4 csatornás 960H DVR már 3 TB kapacitású HDD-t is tud fogadni. Az új ICR-PH16196i Pioneer DVR is 960H rögzítési felbontással érkezik, a nagyobb csatornaszám miatt azonban itt 2 darab 3 TB HDD-nek van hely, amelyek RAID1-ben rögzíthetnek.

Elsők közt a világon – video elemző funkciókkal felszerelt DVR

A világon a legelsők között az IdentiVision stand-alone DVR-ekben található videoelemzés, így például

  • figyelmeztetés kijelölt területre való belépéskor, kilépéskor,
  • kijelölt vonalon történő áthaladáskor,
  • tiltott terület figyelése,
  • elvitt, otthagyott tárgy észlelése,
  • abnormális videojel-észlelés.

 

A személyszámlálás várhatóan július 1-jétől lesz elérhető a 960H felbontással rögzítő DVR-ekben. Elsőként a 16 csatornás ICR-PH16196i készülék tudta ezt, de az új 4 csatornás 960H felbontású DVR is nyújtja ezt az innovatív szolgáltatást. A videoelemző funkciók jelenleg minden DVR-ben csak 1 csatornán érhetők el. A fejlesztések nem álltak meg, további csatornákra való kiterjesztés a közeljövőben várható.

Melyik gyártó lesz a nyerő 2013-ban?

A fenti fejlesztésekkel sok versenytársat előzött meg az IdentiVision. Élen jár az analóg felbontásban kamera és rögzítő oldalon is, az analóg képeket elemző funkciók bevezetésében, a HD-SDI technológia fogyaszthatóvá tételében, elindult az integráció irányába. Emellett nem feledkezik meg a szükséges kiegészítőkről sem, szem előtt tartva a biztonságtechnikai szakma igényeit is. Az azonosítási feladatok megoldására való fókuszálás sikeres stratégiának bizonyult, önbizalommal telve várjuk a 2013. évet.

Forrás: LDSZ

Tony Yang, Hikvision

Beágyazott vagy PC-alapú NVR-ek?

 

Melyek a beágyazott NVR előnyei a PC-alapú rendszerekkel szemben? Kezdetben minden új alkalmazás PC-alapon indult, mert az nagyobb rugalmasságot biztosított, gyorsabban követte a piaci változtatásokat, és az igényeknek megfelelően fejlődött.

A CCTV ágazatban a fejlődés azonos forgatókönyv szerint zajlik. Amikor kicsit több mint tíz évvel ezelőtt elkezdődött az átállás az analógról a digitálisra, akkor először a PC-alapú digitális videofelvevők (DVR) jelentek meg a piacon. Évekkel később a feladatnak sokkal inkább a stabilizált, beépített DVR-megoldások feleltek meg, mert kiderült sokkal stabilabb, könnyebben használható és költséghatékonyabb, mint PC, amelyen bármikor összeomolhat az operációs rendszer.
Most, amikor az IP videofelügyelet terjed, ugyanezzel a forgatókönyvvel szembesülünk. Bár jelenleg a PC-alapú megoldások uralják a piacot. Azonban most, hogy az IP-felügyeleti rendszerek működéssel kapcsolatos követelményei letisztultak, a beágyazott hálózati videó felvevők (NVR) jelentenek alternatívát az IP videofelügyeleti rendszerekkel szemben.

Tony Yang, a Hikvision Egyesült Királyságbeli általános igazgatója

Nézzük meg néhány kulcsfontosságú előnyét a beágyazott NVR-nek.

Stabilitás és megbízhatóság
A beágyazott NVR stabilitásának oka, hogy Linux-alapú, amelyet az egyedi videofelügyeleti feladatokra optimalizáltak, csak futtatni kell a felügyeleti alkalmazásokat a készüléken.
Azaz a beágyazott operációs rendszer csak az NVR feladatai számára szükséges szoftver-komponenseket tartalmazza. A célirányos felépítés teszi a beágyazott NVR-eket sokkal kevésbé hajlamossá az összeomlásra, mint a PC-alapú NVR unokatestvéreik.

Egyszerű telepítés és használat
A beágyazott NVR esetén számos funkciót a készülék előlapján elhelyezett gombok segítségével lehet elérni, ellentétben a PC-alapú rögzítőkkel, amelyeken mindezeket a funkciókat szoftveres úton lehet kezelni. Ennek az az előnye, hogy a beágyazott NVR esetén kevesebb a hibalehetőség, szemben a szoftveres megoldással.
A beágyazott NVR-t a feladatra tervezik, digitális bemenetek és kimenetek, kijelzők, LED-ek, nyomógombos kezelők segítik a felhasználót. Az ésszerű felépítésnek köszönhetően könnyebb használni, mint a PC-t, miközben nem olyan sebezhető, mint a Microsoft Windows alapú videomenedzsment-szoftvert. A megszokott PC-s környezetben is lehet távolról elérni a rendszert, és a beágyazott NVR esetén ez szintén megoldott. Ha a végfelhasználó szeretné központilag kezeli a különböző helyszíneken található összes beágyazott NVR-t, akkor a kiforrott videomenedzsment-szoftver teljesíti ezt az igényt is.

Jobb ár-értékarány
Ma a beágyazott NVR képes magas minőségű dekódolásra, élő nézetre és lejátszásra, mindezt nagyon hatékonyan és olyan áron, amelynek a vele egyenlő minőségű PC-alapú NVR nehezen tud megfelelni. Azért, mert az említett műveletek elvégzéséhez olyan feldolgozási teljesítmény szükséges, amelyre csak viszonylag drága professzionális PC képes. Az évek során a beágyazott NVR már leküzdötte a kezdeti nehézségeket a tárolási kapacitás és az adathordozó típusát illetően, a megfelelő eszközök használata révén, beleértve IP-SAN-t, eSATA-t, NAS-t (Network Attached Storage) és Fire Wire-t. Továbbá a megfelelő interfészek beépítésével az NVR is kényelmesen integrálható más rendszerekkel, mint például a riasztó- és a beléptetőrendszerek, valamint PTZ-távvezérlés, korábban ez volt az egyik legnagyobb előnye a PC-alapú NVR-nek.

Energiahatékonyság
A beágyazott NVR-eket eleve kisteljesítményű működésre tervezték. Ezek általában 70 Wattal vagy annál is kisebb teljesítménnyel működnek. Ezzel szemben, a PC alatti NVR közel négyszeres teljesítményű, 250 wattos. Sőt egy nagy teljesítményű monitorral a teljes energiafelhasználás könnyen meghaladhatja a 350 Wattot. Ha a végfelhasználó célja a működési költségek és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése, akkor a beágyazott NVR nyújtotta 70-80 százalékos energiamegtakarítás lenyűgöző.

Kompakt
A beágyazott NVR egy kompakt házban kap helyet, egyetlen darabból áll. Ezzel szemben, a PC-alapú NVR csak egy periféria a rendszer magában foglaló központi egység, billentyűzet és monitor mellett. Az összes elem egy dobozba van beépítve, így a beágyazott NVR kevesebb helyet foglal, könnyebb elrejteni bárhova. Ettől lesz a beágyazott NVR jobb lehetőség nehezen hozzáférhető helyen vagy távoli felügyelet esetén, ahol fontos, hogy jogosulatlan személyek és behatolók ne férjenek hozzá az érzékeny és fontos videofelvételekhez.

Egyre jobban tért hódít az NVR, és egyre jelentősebb szerepet kap az IP videofelügyeleti világban. Úgy látjuk, hogy a beágyazott NVR előnyösebb megoldás a nyitott architektúrájú PC-alapú NVR-hez képest. Ezek a berendezések biztosan megfelelnek azon vállalkozások számára, amelyeknek fontos, hogy minél kisebbre csökkentsék a felügyeleti rendszerek költségét.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a PC-alapú NVR-eknek nincs helye a videorendszerek piacán, látható, hogy van rájuk igény. A kettő megfér egymás mellett az elkövetkező időben. Azonban beágyazott NVR előtt fényes jövő áll, mert számos előnnyel bír: megbízható, a stabil, könnyű telepíteni, egyszerű használni, energiahatékony, alacsony költségen üzemel és kompakt.

Tony Yang, a Hikvision Egyesült Királyságbeli általános igazgatója

Forrás: info4security.com

English
Embedded or PC-based NVRs? Making the choice

Tony Yang examines the advantages of embedded NVRs over their PC-based equivalent as the former begin to gain market share across Europe.

By Tony Yang

We have seen this before: in the beginning of any new application, PC-based systems are in favour as they offer greater flexibility to make changes as market requirements evolve.
The CCTV industry faced the same scenario when it first evolved from analogue to digital a little over ten years ago. PC-based Digital Video Recorders (DVRs) emerged into the market. Years later, once the functional requirements of DVRs stabilised, embedded DVR solutions then emerged to provide a much more stable, easy-to-use and cost-effective video recording and management platform instead of taking chances that the PC operating system might crash at any time.
Now, when it comes to IP video surveillance, we’re pretty much facing the same scenario again.
PC-based solutions have dominated the market. However, now that IP surveillance systems’ functional requirements have stabilised, embedded Network Video Recorders (NVRs) are emerging as an alternative for IP video surveillance management platforms.

Let’s look at some of the key advantages of deploying embedded NVRs by way of explaining why we believe they’re now beginning to gain market share in the EMEA region.

Stability and reliability
Embedded NVRs benefit from stability that comes with the use of Linux code which is optimised to run only applications relevant to specific video management and surveillance tasks required of the unit.
In other words, the embedded operating system contains only the software components necessary for the prescribed functions required of the NVR.
The precise architecture of the embedded NVRs makes them much less prone to crash than their PC-based NVR cousins.

Ease of set up and use
Embedded NVR controls are also fully embedded in the unit. The controls actually form an integral part of the front panel of the NVR rather than being reliant on a software-based adjunct, as is the case with PC-based NVRs.
The advantage of this is that the embedded NVR’s usage is restricted to the deployment for which it’s intended. Put simply, it’s very difficult to make a mistake when using an embedded NVR as opposed to PC-based NVRs which rely heavily on the design of an on-screen GUI for controlling the unit (which in itself creates a greater potential for end user error).
Embedded NVRs generally have operating panels based on the most intuitive design principles. LED signals, digital inputs and outputs, push button controls and dials are all arranged in an ergonomic way.
Sensible panel layout replicates the ease of use found in a PC but does not expose the operator to vulnerabilities that come with running video management software over Microsoft Windows on the desktop.
In short, the familiarity of this PC environment can lead monitoring staff away from key surveillance tasks and into other less productive desktop applications. With embedded NVRs this is simply not an issue.
If end users want to centrally manage all embedded NVRs in different locations then mature video management software meets that need as well.

Better value proposition
Today’s embedded NVRs can deliver high quality decoding, preview (live view) and playback functionality, all highly efficiently and at a price which PC-based NVR equivalents are struggling to match. This is because the processing power required to perform all these activities demands the use of a relatively expensive high-end professional PC.
Over the years, embedded NVRs have overcome their perceived shortcomings in terms of storage capacity and types of storage medium through use of devices including IP-SAN, eSATA, NAS (network attached storage) and Fire Wire.
Furthermore, embedded NVRs can also support interfaces to conveniently integrate with other systems, such as alarm systems and access control systems as well as PTZ remote control systems (previously one of the biggest advantages of PC-based NVRs).

Energy efficiency issues
Embedded NVRs are increasingly designed for low power operation. They generally operate on 70 W or below. By contrast, a PC capable of running an NVR runs on nearly four times that at 250 W. If you add a large enterprise-class monitor to this, total power usage could easily exceed 350 W.
For end users aiming to reduce operating costs and/or reduce their carbon footprint, then, the 70-80% power savings inherent in embedded NVRs certainly seem compelling.

Compactness
An embedded NVR comes in a single, compact enclosure. By contrast, a PC-based NVR is a peripheral addition to a system involving a CPU, keyboard and monitor.
With all the components embedded in one box, the embedded NVR occupies less space and can be easily disguised in any location. This makes the embedded NVR the better option for clandestine or hard-to-reach remote location surveillance where the emphasis is on prohibiting unauthorised staff and intruders from gaining access to sensitive video recordings.

Going forward, NVRs will be playing a more significant role in the IP video surveillance world. We now believe that the embedded NVR is beginning to be seen as the preferable solution over the open architectured PC-based NVR. They’re definitely meeting an increasing need for enterprises to maximise the value of their existing surveillance infrastructures.
That’s not to say that PC-based NVRs don’t have their place in the video management systems market, as they are also now experiencing good demand. The two will sit side by side for some time to come.

However, embedded NVRs are clearly set for a bright future because they now offer a compelling mix of benefits including reliability, stability, ease of installation, ease of use, energy efficiency, cost performance superiority and compactness.

Tony Yang is general manager of Hikvision in the UK
Source: info4security.com

Digitális korszak – hosztolt videomegfigyelés

Digitális korszak – hosztolt videomegfigyelés

A virtualizált szolgáltatásoknál, így a hosztolt videomegfigyelés esetében is a felhasználó befolyásolhatja a felhőalapú szolgáltatások erő- és költséghatékonyságát azáltal, hogy szükségtelenné teszi a helyszíni tárolást és karbantartást. Ennek segítségével az üzlettulajdonosok csökkenthetik mind a biztonságtechnikába fektetett tőkéjüket, mind a teljes bekerülési költséget.

 

A különböző népszerű CSI és NCIS krimisorozatok nagyon sok videomegfigyelési trükköt alkalmaznak, de összehasonlította már a hollywoodi megfigyelési anyagokat azzal, amit a híradókban látni? A való világban, bankok vagy üzletek betöréseiről tudósító állóképek vagy videók általában elmosódottak, szürkék, egyszóval szörnyű minőségűek, és gyakran nehezen használhatók azonosításra vagy bizonyításra.

A hosztolt megfigyelő rendszert bárhonnan megnézheti, akár okostelefonról is

Abban világban, ahol a HDTV, Blu-ray és 3D IMAX dominálja a szórakoztatóipart, hogy lehetséges az, hogy egy megfigyelő kamerából ilyen gyenge minőségű képek érkeznek? Mindez azért van, mert meglepő módon a biztonságtechnikai telepítések 80 százaléka manapság is koaxos analógtechnológián alapul. A biztonságtechnika az egyik utolsó olyan iparág, amely még nem igazán lépett be a digitális korszakba. Ez különösen igaz kisebb üzletek, bankok, benzinkutak esetében, és ezek uralják a telepítéseket.
Az ok egyszerű. Az IP-alapú megfigyelőrendszerek – függetlenül attól, hogy sokkal jobb képminőséget, rugalmasságot és funkciókat biztosítanak – gyakran nem költséghatékony megoldásai az analógtechnológiának, főként olyan esetekben, ahol csak pár kamera védi a területet. A virtualizálásnak és a hozzáadott szolgáltatásoknak köszönhetően azok, akik az IP-videomegfigyelés előnyeit akarják élvezni, megtehetik azt hosztolt videóval foglalkozó társaságoknál.

 

Digitális korszak – hosztolt videomegfigyelés

A hosztolás vázlatos képe

A következő öt pontban felsoroljuk, hogy a felhőalapú szolgáltatások hogyan befolyásolják a biztonságtechnika piacát:

  1. A hosztolt videó most már elég biztonságos

    A biztonságtechnikai ipar történelmileg lassan követi a változásokat. Amikor arról van szó, hogy életeket vagy ingóságokat védünk, akkor érthető, hogy olyat akarunk használni, amilyet ismerünk. Ugyanakkor az IT- és a fogyasztói ipar már bebizonyította, hogy bízhatunk a felhőben. Manapság rábízzuk pénzügyeinket, személyes adatainkat, e-mailjeinket a felhőre, vagyis már megtanultunk bízni az Internetalapú szolgáltatásokban. Mivel az IP-alapú biztonsági eszközök lényegében csak egy újabb pontjai a hálózatnak, ezért ugyanolyan többszintű jelszavakkal, SSL-titkosítással, VPN-ekkel és tűzfallal kell ezeket is védeni.

    A hálózati kamerán kívül a hosztolt technológia maga is javítja a videók védelmi szintjét. Jelenleg is különleges biztonsági intézkedések vannak érvényben, például, amikor a kamerát egy adott hosztolt videoszolgáltatóhoz csatlakoztatjuk, akkor az egészen addig csak és kizárólag azzal a szerverrel fog kommunikálni, amíg újra nem bootoljuk és nem regisztráljuk át egy másik szolgáltatóhoz.
    Ezen felül ugyanazok a teljesítési szabályok vonatkoznak a megfigyelő videókat hosztoló szolgáltatókra, mint a nagy adattárolók gyártóira, többek között SAS 70, RSA titkosítás és ISO 27001. Még egy érv, hogy a felhőben tárolt videoadat sokkal biztonságosabb az analóg megoldásokban használt DVR-eknél: a hosztolt videóban fizikailag nem vesz részt tároló eszköz a helyszínen, amit el lehetne lopni. Bár olcsó tároló eszközt (NAS-t) hozzá lehet csatolni a rendszerhez, hogy kivédjük a hálózati hibákat, de ez nem feltétlenül szükséges.

  2. Hosztolt videót egyszerű és megfizethető használni

    Bármilyen elektromos biztonságtechnikai eszköz telepítésekor az egyszerűség, a folyamatos működés és karbantartás a legfontosabb szempontok. IP-eszköz (kamera) telepítése sokkal egyszerűbb, mint analóg társáé. Nincs koaxkábel, nincs csatlakoztatni való BNC konnektor és kezelhetetlen mennyiségű tápkábel. IP kamera esetében az eszközt egyszerűen csatlakoztatjuk egy switch-csel a hálózathoz – és ha a switch PoE-s, akkor szükségtelenné teszi további külső áramforrás használatát. A telepítési hatékonyságot tovább növeli, hogy ma már olyan plug-and-play szolgáltatások működnek, amelyek lehetővé teszik, hogy az IP-kamera egyetlen gombnyomással „haza telefonáljon” a hosztolást végző szervernek, ezáltal szükségtelenné teszi a telepítő munkáját, aki átnavigál bennünket a tűzfal, IPcímek, portok stb. hosszadalmas folyamatán.
    A folyamatos üzemelés és rendszertámogatás is egyszerűbb. A felhasználó egyszerű webböngészővel csatlakozhat a kameráihoz és rendszereihez, így élő képanyagot, előzményeket és eseményeket tud megnézni, valamint kezelheti ezeket az eseteket mobil készüléke segítségével (iPhone-nal vagy iPaddel, Blackberry-vel vagy androidos okostelefonnal).
    A rendszerkarbantartás és -frissítés a színfalak mögött zajlik a hosztolást végző szolgáltatón keresztül. A felhasználónak mindössze annyi a dolga, hogy ismerje, miként navigálhat a saját webportálján, és emlékezzen a felhasználónevére és jelszavára.

  3. A hosztolt videó sokkal több előnyt nyújt a „röghöz kötött” rendszereknél

    A felhőben működő hosztolt videó egyszerűbb, megfizethetőbb és rugalmasabb rögzítési megoldást kínál a videomegfigyelési rendszereknek. Életképesebb alternatíva függetlenül attól, hogy egy üzlettel rendelkező kisvállalkozásról beszélünk, amelyet távolról figyelünk meg, vagy franchise üzletláncról több telephellyel, ezáltal több párhuzamos megfigyelési helyszínnel, vagy nagyvállalatról, ahol biztosítani kell egy távoli helyszínen a videoanyagok archiválását.
    A virtualizált szolgáltatásoknál, így a hosztolt videomegfigyelés esetében is a felhasználó befolyásolhatja a felhőalapú  szolgáltatások erő- és költséghatékonyságát azzal, hogy szükségtelenné teszi a helyszíni tárolást és karbantartást. Ennek segítségével az üzlettulajdonosok csökkenthetik a biztonságtechnikába fektetett tőkéjüket és a teljes bekerülési költséget. Bár a videoadat a felhőben „tartózkodik”, a felhasználók mégis egy biztonságos portálon keresztül bárhonnan hozzáférhetnek élő és archivált képekhez is, ahol van Internetkapcsolat.
    A felhő megvéd olyan lehetséges lopástól vagy kártól, amely a felvétel helyszínén megtörténhet. Továbbá a rendszer támogatása helyi NAS-sal nemcsak megmenti a felhasználót a kritikus videoanyagot, amikor a rendszer leáll, hanem lehetővé teszi a nagy felbontású, nagy képarányú videó rögzítését.

  4. Nagy- és kisvállalkozások esetében egyaránt működik a hosztolt videó

    Ideálisan a kevesebb kamera számú rendszerek kedvezőbbek a hosztolt videomegfigyelés használatára, amikor a sávszélesség az egyik legfőbb szempont, mégis számos más alkalmazás használja az egészes kicsitől az nagy méretű cégekig.

    Digitális korszak – hosztolt videomegfigyelés

    Kisebb, egy telephellyel rendelkező vállalkozások videoanyagainak hosztolási sémája

    A nagyobb, kereskedelmi egységek, amelyek a gyors, költséghatékony módját keresik a diszkrét, ideiglenes megfigyelésnek szintén érdeklődnek eziránt a technológia iránt. A hosztolt videó kitűnő megoldás számukra, hiszen a csatlakoztatott kamera könnyedén áthelyezhető egyik helyről a másikra, az automatikusan visszatalál a hoszthoz és visszacsatlakoztatja magát.
    Ezen felül az olyan – jelenleg nagy területen működő – megfigyelő rendszerek tulajdonosai felismerték az igényt arra, hogy a kritikus videoadatokat az adott helyszíntől független, biztonságos felhőalapú helyszínre irányítsák, mivel nem engedhetik meg maguknak, hogy elveszítsenek adatokat.

    Digitális korszak – hosztolt videomegfigyelés

    Több telephellyel rendelkező cégek videoadatainak hosztolási rajza

    Pénztárak, szerverszobák és gyógyszertárak csak néhány példa, arra, ahol kritikus videotartalommal számolhatunk, és elvesztése gondot jelent az üzlet számára. A vállalkozások izolálhatják ezeket a kamerákat és egyszerűen hosztolhatják az adott helyszíntől távolra, így a videó biztonságban van, és megszűnik a videó manipulálása, a DVR,hiba vagy a lopás kockázata.

  5. Analógrendszerek esetében is működik a hosztolt videó

    A kis cégek körében az analóg rendszerek még mindig népszerűek. Sok eszközt éppen mostanság telepítettek, tehát életciklusuk elején járnak még. Ezért még ha a végfelhasználó érdekelt is abban, hogy áttérjen egy IP-alapú megfigyelésre a jobb képminőség, funkcionalitás, teljes bekerülési költség és rugalmasság miatt, a nemrég történt befektetés miatt mégis vonakodik lépni.
    A megoldás az analógról IP-re történő áttérésre a jó stratégiában rejlik. Az analóg jeleket egyszerűen és költséghatékonyan át lehet alakítani digitálissá videokódolók segítségével. Ezeket az eszközöket a meglévő analóg eszközhöz kell kötni – amely átalakítja az analóg streameket IP-vé – és utána egy switch-hez kell csatlakoztatni, ami kommunikálni tud a hálózaton keresztül. Amikor a meglévő analóg kamera elromlik, egyszerűen kicserélhető egy teljesen IP-s egységgel, így lesz teljes a változás.

    Digitális korszak – hosztolt videomegfigyelés

    Út az analógkorszakból a digitálisba

    Ebben az esetben nincs szükség a meglévő hardver, kábel vagy infrastruktúra kihagyására ahhoz, hogy elindítsuk az analógról az IP felé történő váltást. Ez az első lépcsőfoka a teljes hálózat alapú videomegfigyelés fejlődésének, és újabb bizonyítéka annak, ahogy a felhő megváltoztatja az iparág arcát.

Lap teteje