A gyorskapuk fejlesztői – mint ahogy ez történik sok más biztonsági megoldás területén is –, kezdik kihasználni az IP-technológia előnyeit. Az IP-technológia fő előnyeit mind a megrendelők, mind a telepítők igénylik, egyrészt a költségek csökkentése érdekében, másrészt a távolról történő felügyelet miatt is.
Az IHS becslések szerint a világpiacon a gyorskapuk 2013-ban 219 millió USA dolláros forgalmat értek el, ez az érték 2017-re eléri a 310 milliót.
Az IHS kutatása szerint a fő előnye az IP-alapú gyorskapuknak, hogy a távoli elérés miatt jelentősen csökkennek a felügyeleti és a karbantartási költségek. Fontos ez a telepítőknek, mert akár telepítéskor, akár ellenőrzés során vagy javítás esetén a munka egy része távolról elvégezhető, és szükség esetén elég a szerelőt csak egyszer kiküldeni a helyszínre. Régebben ez úgy történt, hogy kiment a szerelő az elromlott gyorskapuhoz, megállapította a hiba okát, majd, ha nem volt nála alkatrész, akkor újra kimehetett, ezzel is növelve a szolgáltatás költségeit.