Azonnal cseréljük le a jelszavunkat, ha ilyet használunk
Egy egyszerű nyolc karakteres jelszó 37 másodperc alatt feltörhető. Egy 16 karakteres jelszó feltöréséhez viszont egy évszázad sem elég. Hívja fel figyelmünket cikkében az origo. (tovább…)
Egy egyszerű nyolc karakteres jelszó 37 másodperc alatt feltörhető. Egy 16 karakteres jelszó feltöréséhez viszont egy évszázad sem elég. Hívja fel figyelmünket cikkében az origo. (tovább…)
Kutatások és statisztikák alapján közel 1 millió jelszót lopnak el hetente. /Breach Alarm (2019.)/ . Az ellopott jelszavak 81%-a jellemzően már korábban kiszivárgott, ismert alapjelszó vagy gyenge jelszó. /Verizon Data Breach Investigations Report (2020.)/ Ezen információk talán még jobban bizonyítják, hogy a kényelem helyett célszerűbb a biztonságot választani. (tovább…)
Az Apple, a Google és a Microsoft is kiterjeszti platformjain a FIDO online bejelentkezési szabványok támogatását, ami a korábbinál biztonságosabb bejelentkezéseket hoz a felhasználóknak.Számol be róla híranyagába a hwsw. (tovább…)
Jelszavak, ujjlenyomatok, második faktor: a számítástechnikában egyre nagyobb a jelentősége, hogy megbízhatóan tudjuk igazolni személyazonosságunkat. A PCWorld szakírója átfogó igényű cikkben avatja be olvasóit, egyáltalában a jelszavak problematikájába. A cikkből mi most egy népszerű és biztonságos módszert emelünk ki. (tovább…)
2020-ra rengeteget változott a kiberbizonság: még aktívabbak az állami szereplők, okosabbak a hackerek és gyakran már egy papírra leírt jelszó is biztonságosabb lehet, mint egy digitálisan tárolt megoldás (tovább…)
A World Wide Web Consortium engedélyezte a WebAuthn nevű szabványt, ami helyettesíti a webhelyeken használt jelszavainkat. Gyakorlatilag egy biztonsági eszköz közbeiktatásáról van szó, ami lehet egy számítógépbe dugott pendrive, de egy bonyolultabb, biometrikus azonosító is. (tovább…)
„A jelszavak erősségét nem a bonyolultságukra, hanem az egyediségükre kell alapozni, …mindenkinek célszerű kialakítania egy saját módszert arra, hogy a különféle szolgáltatások, weboldalak esetében miként képezi az egyedi jelszavait.” (tovább…)
Több mint 61 millió jelszót vizsgáltak meg amerikai kutatók, hogy kiderüljön, mennyire biztonságosak a felhasználói fiókok. Az eredmény több mint elszomorító – a felhasználók többségének nagyjából annyira védett a fiókja, mintha kiírná a jelszavát a közösségi oldalakra. (tovább…)
Az elektronikus vagyonvédelmi rendszerek vezérlése informatikai alapokon, számítógépes platformok alkalmazása mellett működik. A zökkenőmentes üzemeltetés okán, a mi szakmánkban is megkerülhetetlen az IT biztonsági szempontoknak való megfelelés. Megdöbbentően sok tényező múlik ebben a vonatkozásban is a felhasználói viselkedésen.
(tovább…)