A Hanwha nagy teljesítményű AI PTZ Plus kamerákkal jelentkezik

A Hanwha Vision két új, nagy teljesítményű AI PTZ Plus kamerát mutatott be, az XNP-C9310R és az XNP-C7310R. modelleket. A kamerák a mesterséges intelligencia segítségével gyors zoomot és fókuszt produkálnak, így nagyobb helyzetfelismerést és gyorsabb reakcióidőt tesznek lehetővé. (tovább…)

Az év „slágere” – Októbertől már kötelező lesz a NIS2 kiberbiztonsági irányelv bevezetése

Az Európai Unióban a 2022/2555 NIS2 (Network and Information Systems Directive 2) irányelvet 2021. december 27-én hirdették ki, majd nem sokkal később 2023. január 16-án hatályba is lépett. A téma széleskörűen érinti a biztonságvédelem területét is, tekintettel arra, hogy a vállalatoknál alkalmazott biztonsági rendszerek túlnyomó többsége IP alapon működik, továbbá értelemszerűen ez a gyártókat és beszállítókat is érinti. Forrásunk a főbb szempontokat és az érintett ágazatokat sorolja, ebből szemezgetünk. (tovább…)

Az Európai Unió NIS2 kiberbiztonsági irányelve és lehetséges hatásai az IP video piacára

Hogy egy nagy klasszikust idézzünk: „A nemzetközi helyzet fokozódik”. Sajnos, ha a minket körülvevő világra nézünk, egyet kell értenünk ezzel a kijelentéssel, ami az EU-ban előtérbe hozta a kiberbiztonsági kérdéseket. Ennek következtében az EU szigorítja a kiberbiztonsággal kapcsolatos megközelítését, egyre több vállalatnak és állami szervezetnek kell alkalmazkodnia. Cikkünkben röviden azt vázoljuk fel, hogy mindennek milyen hatásai lesznek az IP video piacára. (tovább…)

Kiberbiztonsági védjegy az amerikai IoT eszközökre

Az amerikai kormány az IoT-eszközökre vonatkozó kiberbiztonsági tanúsítási és címkézési programot vezetne be. A lépéssel a felhasználókat segítenék abban, hogy megfelelő védelmi szint teljesítésére képes eszközöket tudjanak vásárolni. (tovább…)

Securiton GEMOS 5 – “Next Generation PSIM”

A Securiton GEMOS egy vezető böngésző alapú biztonsági információkezelő és -szervezési rendszer. Nemrégen megtörtént a következő evolúciós lépés a GEMOS 5 „Next Generation PSIM” felé, amely már megjelent a Securiton termékkínálatában. (tovább…)

Mik lesznek a tűzmegelőzés legnagyobb kihívásai?

A kérdésre meglepő válaszokat adott Jürgen Kunkelmann, a Karlsruhe Technológiai Intézet (KIT) Tűzvédelmi Technológiai Kutatóközpontjának mérnöke. A háromból mindössze egy helyes tippünk lett volna: a litiumion-akkumulátorok. (tovább…)

Az IoT szerepe a tűzbiztonsági megoldásokban – Brit piaci vélemények

A kiberbiztonsággal és az üzembiztos működéssel kapcsolatos érthető aggodalmak ellenére az olyan technológia, mint az IoT, egyre fontosabb szerepet játszik a tűzbiztonságban is, habár a többi iparághoz képest – érthető biztonsági okokból – érzékelhető a lemaradás.. Az Ifsec Global véleménycikkéből szemezgetünk. (tovább…)

Megkerülhetetlen a szervezetek kiber- és fizikai biztonsági kérdéseinek összefüggő megközelítése

Clive Madders, a Cyber Tec Security cég szakembere azt vizsgálja, az IfsecGlobal portálon közreadott cikkében, hogy a kiberbiztonság és a fizikai biztonság gyakorlata a cégek életében miért fonódik össze minden eddiginél erősebben, és miért kell a szervezeteknek közös megközelítést alkalmazniuk a teljesen biztonságos környezet fenntartása érdekében. (tovább…)

Térségi kiberbiztonsági kitekintés a Microsofttól

A Microsoft „Kiberbiztonsági trendek Közép- és Kelet-Európában”- címmel ingyenesen letölthető e-learning könyvet tett közzé a térség kiberbiztonsági kérdéseit igényesen áttekintve. A témáról tanulságos, elgondolkoztató „kedvcsinálót” közöl a Biztonságportál. (tovább…)

Több mint ezer magyar kamera képe érhető el védtelenül a neten

Világszerte több tízezer, de Magyarországon is több mint ezer olyan netre kötött kamera található, amelyek képét egy bárki szabadon láthatja. A kitettség oka általában a felhasználói figyelmetlenség, de az eszközök sebezhetősége is vezethet ahhoz, hogy idegenek nézhetik élőben, privát életünket. (tovább…)

Az inaktív céges domainek veszélyei

Amikor a vállalatok már nem fizetnek elő többé a domainjükre, akkor azokra nem egy esetben gyorsan lecsapnak mások. Ugyanakkor az sem ritka, hogy ezek a domainek kibertámadások részeseivé válnak. (tovább…)

Változatlan IT biztonsági kockázatok human területen

Egy friss tanulmány szerint az USA-ban és Angliában minden második alkalmazott munkája során okozott már biztonsági kockázatot. A hibák legfőbb oka a szórakozottság volt, és a távmunka csak súlyosbította a helyzetet. A Tessein cég felmérése. (tovább…)

Várható volt! – CoronaVirus zsarolóprogram

A koronavírussal kapcsolatos eddigi kiberbiztonsági problémák azok voltak, hogy a csalók a WHO nevével visszaélve spameket küldözgetnek, illetve adathalászatot folytatnak. Most azonban már megjelent az első olyan kártékony program is, amely a koronavírus után kapta a nevét. (tovább…)

A biztonság ipar jövője az Ifsec International exkluzív felmérése szerint

Az IFSEC International a Tavcom Training céggel együttműködve együttműködve iparági felmérést készített azzal a céllal, hogy jobban megértse, milyen kihívásokkal és lehetőségekkel szembesülnek a biztonsági ágazat szakemberei. Közel 1000 választ kaptak. A szakembereket foglalkoztató legfőbb témák: kiberbiztonság, intelligens épületek, rendszerintegráció. (tovább…)

Jogos aggodalmak a fő repülőterek kiberbiztonsága okán

Az ImmuniWeb biztonsági társaság által végzett új kutatás szerint a világ 97 vizsgált nagy repülőterei közül mindegyiknél van biztonsági kockázat a kiszolgáltatott webes és mobil alkalmazásokkal, a rosszul konfigurált nyilvános felhővel, a Dark Web expozícióval vagy a kódtárokkal kapcsolatos szivárgásokkal. (tovább…)

Amerikai banki alkalmazások biztonsági hiányosságai

A legtöbb amerikai banki alkalmazásnak olyan biztonsági hiányosságai vannak, amelyek miatt veszélybe kerülhetnek az ügyfelek adatai – derítette ki a Zimperium kiberbiztonsági vállalat. Az alkalmazások kétharmada veszélyes a friss kutatás szerint. (tovább…)

Lap teteje