Úgy látszik, hogy még a kémléggömböknek is van jövőjük
Meglepően jól irányíthatóak és sokáig egyhelyben maradnak a felderítő ballonok. A kínaiak mellett ezekkel nagy terveik vannak az amerikaiaknak is. (tovább…)
Meglepően jól irányíthatóak és sokáig egyhelyben maradnak a felderítő ballonok. A kínaiak mellett ezekkel nagy terveik vannak az amerikaiaknak is. (tovább…)
Egy hekkerfórumon 10 bitcoinért árulnak egy csomagot, amely állítólag a kínai rendőrség rendszeréből származik és sok milliárd személyes információt tartalmaz. Ha igaz, ez lehet minden idők legnagyobb horderejű adatlopása. (tovább…)
Az Amnesty International közleménye szerint három jelentős európai cég arcfelismerő technológiás IP-kamerákkal felszerelt megfigyelőrendszereket exportált kínai biztonsági cégeknek. (tovább…)
Milyen az élet, még csak minap „örömködtünk” azon, hogy az arcmaszkok viselése nagyban nehezíti Kínában az arcfelismerésre alapuló megfigyelését és vegzálását a lakosságnak, itt az újabb hír, ami arról számol be, hogy a járvány terjedés visszaszorításában is igénybe igyekeznek venni a biometrikus arcfelismerést. (tovább…)
Az arcfelismerés napjainkban Kínában gyakran kudarcot vall, mivel nehezen tudják azonosítani a koronavírus ellen védekező műtéti maszkot viselő embereket, írja az abacus. A lakosság félig fedett arccal jár az utcán, így telefonjaik arcfelismeréses azonosítása, de a biometrikus mobil fizetés is, lehetetlenné vált. (tovább…)
„A döntés a mi kezünkben van. Eldönthetjük, hogy a „piros” vagy a „kék” pirulát vesszük be. A „piros” pirula szembesít a valós tényekkel, a biztonsági rendszerek kiválasztásával járó kockázattal és felelősséggel míg a „kék” pirula a hamis biztonságérzet álmát adja, azzal a megnyugtató, ám nyilvánvalóan téves elképzeléssel, hogy az irányítás nálunk van, mindent tudunk a telepített berendezésekről és senki nem használhatja azokat szándékunktól eltérő célokra.” Matkó Csaba (tovább…)
A Huawei kínai távközlési vállalat eszközei használatának elkerülésére kéri az amerikai kormány az Egyesült Államok szövetségeseit – írta a Wall Street Journal meg nem nevezett forrásokra hivatkozva. (tovább…)
Hamarosan a járókelők arcát sem kell látniuk a kameráknak az azonosításukhoz. A Watrix nevű kínai cég olyan szoftvert fejlesztett, amely képes azonosítani a videofelvételeken látható személyeket a járásuk és testtartásuk alapján. (tovább…)
Az embereket Kínában az állam a terjedő bűnözés apropóján megfigyeli, hamis biztonságot ígérve. Cserébe egyrészt elveszi tőlük a magánszférát, másrészt magát a diktatúrát digitalizálja. (tovább…)
Egy kínai rabló saját bénasága miatt bukott le, miután egy irodából ellopott egy biztonsági kamerát. (tovább…)
Az okosszemüveg kulcsfontosságú képessége a gyors arcfelismerő technológia alkalmazása, melynek köszönhetően a világot ezen keresztül figyelő szervek rekord gyorsan beazonosíthatnak körözött személyeket. Eredményes próba Henan tartományban Kínában (tovább…)
Már most is közel 170 millió kamera figyeli az embereket a távol-keleti országban. 2020-ra már közel 630 millió kamerát prognosztizál az IHS Markit. Kína azonban legalább olyan fontos kameragyártó, mint amekkora felhasználó. A mennyiséget érintően piacvezető szerepben a Hikvision. (tovább…)
A brit Daily Mail helyi forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy a kínai kormány egy olyan, több mint húszmillió kamerára épülő megfigyelési rendszert vezetett be, amely az intelligens megoldások okán különösen hatékony és óriási mennyiségű információval látja el a hatóságokat. (tovább…)
Októbertől Kínában az online szolgáltatásokhoz csakis a valódi adatokkal lehet majd hozzáférni, vélhetően főleg nemzetbiztonsági okok folytán. (tovább…)