Én és az adatcsomagom

A repülőutak, vagy egy őrzött létesítménybe lépés előtt manapság már minden esetben biztonsági ellenőrzésen kell átesnünk. Ez az eljárás nem csak adataink, hanem minden nálunk lévő tárgy és eszköz virtuális átadásával is együtt jár. A csomagröntgen ugyanis mindent lát és mindent felismer – ráadásul már meg is jegyez. (tovább…)

Okoseszközök – kényelem, de biztonság is?

Az IoT eszközök tömegesség váltak – az okosóráktól az olcsó biztonsági kamerákon keresztül az intelligens otthon technológiákig. Vitathatatlanul kényelmesebbé teszik az életünket összekapcsolva a digitális világgal. De az IoT oltárán lehet, hogy gyakran a biztonságunkat és az érzékeny adatainkat is beáldozzuk. (tovább…)

Elektromobilitás – Tűzbiztonsági kockázatok a többszintes parkolókban és mélygarázsokban

A Securiton hívta fel a figyelmet arra, hogy a német Szövetségi Közlekedési és Digitális Infrastruktúra Minisztérium több milliárdos fejlesztést biztosít – egyebek mellett – a töltési infrastruktúra fejlesztésére az elektromobilitás területén. A többszintes parkolók és mélygarázsok is pályáznak a fejlesztésekre, ugyanakkor egyenlőre még nem szabályozottak a téma tűzbiztonsági vonatkozásai (tovább…)

5 tipp, amit meg kell tegyünk okoseszközeink biztonságáért

Tömegével használjuk napjainkban már az okos eszközöket. Az internetre csatlakozó eszközök – okos órák, okos tévék stb. – egyre olcsóbbá és hozzáférhetőbbé válnak a nagyközönség számára, de a használattal párhuzamosan nőnek a biztonsági kockázatok is. Az ESET szakértőinek javaslatait olvashatjuk (tovább…)

Beszéljünk az ingyenes vírusirtókról

A PCWorld kitűnő és elgondolkoztató cikkben igyekszik áttekinteni az ingyenes vírusirtók használatának hatékonyságát, kockázatait. A cikkből szemezgetünk, de kedvcsinálónak mindjárt emeljük ki az egyik legfontosabb megállapítást: „Üzleti felhasználóknak tilos!” (tovább…)

Akkor most mi is van a készpénz használat kockázataival?

Az ATM-ek egy részében van csak karanténban pihentetett, hőalagúton átengedett pénz. Az összefogdosott ATM, a POS-terminál, de a kezünkből kiadott bankkártya is potenciális fertőzésforrás lehet. Általános jó tanács, hogy higiéniai okokból is kerüljük a készpénz használatát. (tovább…)

Bárány vagy vihar? Amit a felhőbiztonságról tudni érdemes!

A felhőben működő informatikai rendszereket éppolyan támadások érik, mint a saját hálózatokat: koncentráltabban érkeznek ugyan a fenyegetések, mert nagyobb zsákmánnyal kecsegtetnek, de nagyobb az erőforrás is a védelemre,. A Trend FM és az Invitech Üzlet a felhőben című májusi konferenciájának legfontosabb tapasztalatait az Invitech összefoglalójában olvashatjuk. (tovább…)

Az IOT és a biztonsági rendszerek: Riasztási kommunikációs útvonalak

A Dolgok Internete a lehetőségek világát tárja fel, de ugyanakkor új biztonsági kockázatokat is magában rejt. A Detektor IoT Akadémiája azt vette górcső alá, mennyire kell biztonságosnak lennie az IoT kommunikációnak ahhoz, hogy a vagyonvédelmi üzletágban tevékenykedő cégek hatékonyan alkalmazhassák azokat. (tovább…)

Biometrikus bankolási tendenciák, alkalmazások, kockázatok

Egyre több pénzügyi intézmény dönt úgy, hogy a banki azonosításhoz használatos PIN-kódokat és az SMS-es megerősítést, kiváltja biometrikus azonosítási módszerekkel Az ujjlenyomat, arckép, írisz stb. alapján ügyfél-azonosítást végző rendszerek persze nem jelentenek tökéletes védelmet a kiberbűnözéssel szemben. (tovább…)

Szerverterem

Fókuszban a szervertermek védelme

A szervertermekben okozott károk jelentősen nehezíthetik az üzemszerű működést, gyakran komoly direkt és járulékos veszteségeket okozva. Megkerülhetetlen feladat, tehát a kockázatok felmérése és hatékony védekezési stratégia kidolgozása. Ebben nyújt segítséget,széleskörű szolgáltatásaival a Pentolt Kft. (tovább…)

Lap teteje