Az MBVE XIV. konferenciája

Az MBVE XIV. konferenciája

A Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete 2013. március 20. és 22. között tartotta XIV. konferenciáját.

A konferencia nyitó előadásában Fialka György, a Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete (MBVE) elnöke a szervezet szerepvállalásának lehetőségeiről szólt. Az MBVE együttműködik számos szerevezettel az oktatás és képzés területén, így például

  • az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karával,
  • a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozó Szakmai Kamarával,
  • a Rendvédelmi és Magánbiztonsági Oktatásért és Kutatásért alapítvánnyal (Remok),
  • Belügyminisztérium Oktatási, Képzési és Tudományszervezési Főigazgatósággal (BM OKTF).

De megállapodást kötött az MBVE a KIM Nemzeti Biztonsági Felügyeletével is.
A személy- és vagyonőrök képzésének megújításában is részt vett az MBVE. A személy- és vagyonőr szakma, alig 20–22 éves, és sajnos nagy a fekete foglalkoztatás aránya a területen. Mivel a tudatlanság a kiszolgáltatottság alapja, így a képzésen való részvétellel a saját helyzetükön – és a szakmáén – is javíthatnak a személy- és vagyonőrök. A képzés területén azonban nem szabad megállni, tovább kell vinni a közép szinten dolgozók számára is – fejtette ki az elnök.

A rendőrség
Dr. Berán Iván a Budapesti Rendőr-főkapitányág (BRFK) nevében a rendőrség és a magánbiztonsági ágazat kapcsolatát elemezte. A gazdasági életben nélkülözhetetlen a biztonság, és ennek elérése érdekében komoly szerep hárul a magánbiztonsági ágazatra. A legfontosabb az előrelátó megelőzés, a proaktivitás. A gazdasági szervezeteket ért támadások esetén közel azonos a külső és belső támadás aránya. A bűncselekmények három csoportra oszthatók:

  • csalás,
  • korrupció és
  • pénzügyi, számviteli bűntettek.

A gond az, hogy a hírnév védelme érdekében sok esetben nem jelentik a rendőrségen a bűncselekményeket. A proaktivitás jegyében a magánbiztonság feladata, hogy feltárja a jogsértő magatartást elősegítő hiányosságokat.
Mára jelentősen megnőtt a kiberbűnözés, minden negyedik gazdasági egységet érintenek a bűncselekmények, és ezek fele a kibertéren keresztül történik. Így nagy hangsúlyt kell fektetni erre a területre is. A BRFK eltökélt abban, hogy meg kell találni a közös pontokat az állami és a magánbiztonsági ágazat között – fejezte be előadását dr. Berán Iván.

A kamara
Német Ferenc, a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara (SzVMSzK) elnöke elmondta, a 2012. évi CXX. törvény és végrehajtási rendelete, a 68/2012. (XII. 14.) BM rendelet kötelezővé tette a képzést a személy- és vagyonőrök számára. A magyar Országgyűlés úgy határozott, hogy a közrend és a közbiztonság erősítését célzó intézkedéscsomag részeként a magánbiztonsági szektornak és ezen belül a személy- és vagyonőri szakmánknak is presztízst kíván teremteni. A személy- és vagyonőröknek meg kell ismerniük a megváltozott jogszabályi környezetet, köztük új jogaikat és kötelességeiket. A már említettek mellett változott az alaptörvény, a büntető törvénykönyv, a polgári törvénykönyv, a szabálysértési törvény. Majd előadásában szólt az elnök a közelmúltban történt, a biztonsági őröket ért támadásokról, és felvetette, megfelelő képzés után, a tudás birtokában nem fordulhattak volna elő ezek az esetek.
Majd Német Ferenc ismertette a képzés és a vizsga menetét. Új a rendszerben, hogy a személy- és vagyonőrök az Interneten keresztül, e-learning formájában készülhetnek föl az elméleti anyagból.
Sokan kérnek számon olyan dolgokat a kamarától, amelyek nem tartoznak a hatáskörébe – emelte ki Német Ferenc. Azonban az SzVMSzK nem szakszervezet, nem jogszabályalkotó, nem hatóság. A kamara feladata, hogy hozzájáruljon a közbiztonság javításához és a vagyonvédelmi iparág megtisztulásához. Ezt oktatással, képzéssel, a beérkezet panaszok kezelésével és a cégek minősítésével éri el. Ezeket a feladatokat és jogosítványokat kapta a kamara a jogalkotótól – fejtette ki az elnök.

Az egyetem
Kovács Tibor CSc/PhD az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának docense a biometria lehetőségeiről és buktatóiról szólt előadásában és kifejtette, hogy a biometrikus azonosítás terén számos lehetőség van egy-egy konkrét probléma megoldására, de hogy adott esetben melyik a legalkalmasabb, azt mindig az adott feladat dönti el (Mission Orientid Application – MOA, vagyis feladat orientált alkalmazás). A biometrikus eszközök, módszerek sérülékenységi vizsgálata területén hét kérdést fogalmazott meg az előadó, amelyeket részben vagy egészben minden esetben vizsgálni kell:

  • Az eszköz külső (például ujjnyomat) vagy belső (például ujjérhálózat) biometrikus jellemzőt mér-e?
  • Az alkalmazott technika érintéses vagy közvetlen kontaktus nélküli?
  • Az eszköz felismeri-e az élőmintát?
  • Mennyi a teljes azonosítási (áteresztési) idő? Az időegység alatt azonosítható, átereszthető felhasználók száma jóval alacsonyabb az időegység alatt feldolgozható mintamennyiségnél.
  • Felismeri-e az eszköz a klónozott mintát?
  • Mekkora a téves elutasítás mértéke a felhasználószám függvényében?
  • Mekkora a téves elutasítás mértéke különböző paraméterek (például hőmérséklet, relatív páratartalom, mintaadó felület szennyezettsége, megvilágítás) függvényében?

A fenti kérdéssorból az első néhányra – kis szerencsével – maga a felhasználó is tud válaszolni, viszont az utolsókhoz feltétlenül a területtel foglalkozó szakember segítsége szükséges.
Fehér András az egyetemen működő Alkalmazott Biometria Intézet (ABI) munkatársa a biometria jövőjéről szólt előadásában. Korszakváltás van folyamatban, fölgyorsult a diverzifikáció, a kockázatok csökkentésére való törekvés. A biometria területe is egyre inkább specializálódik, az informatika pedig már alapvetően meghatározza a biztonságvédelmet. A cél a megelőzés, a viselkedésminták elemzése alapján megjósolni a bekövetkező eseményeket. Mára eljutottunk oda, hogy már kérdezni is nehéz, tehát az első feladat, hogy megtanuljunk jól kérdezni. Szükség van a biztonság fogalmának holisztikus megközelítésére, azaz minden oldalról egységesen kezeljük: az IT, az élőerő és a technika együtt, egymást erősítve működjön.

 

A Belügyminisztérium közleménye a személy- és vagyonőrök képzése kapcsán

A Belügyminisztérium közleménye a személy- és vagyonőrök képzése kapcsán

Széleskörű az együttműködés a személy- és vagyonőrök képzésében, továbbképzésében – áll a Belügyminisztérium 2013. március 6-án kiadott sajtóközleményében.

A Belügyminisztérium Oktatási, Képzési és Tudományszervezési Főigazgatóság (BM OKTF) a rendészeti feladatokat ellátó személyek, a segédfelügyelők, valamint a személy- és vagyonőrök képzéséről és vizsgáztatásáról szóló, a 2012. évi CXX. törvény végrehajtásáról megjelent 68/2012. (XII. 14.) BM rendelet alapján a személy- és vagyonőrök képzésével és vizsgáztatásával kapcsolatban 2013. március 5-én egyeztető megbeszélést folytatott

  • a megbízók képviseletében a Magyar Biztonsági Vezetők Egyesületével,
  • a vállalkozók nevében Magyar Biztonsági Vállalkozások Munkaadói Szövetségével,
  • a munkavállalók és a szakszervezetek nevében a Vagyonvédelmi Szakszervezetek Szövetségével, valamint
  • a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara képviselőivel.

Az értekezleten megjelentek valamennyien támogató együttműködésükről és közreműködésükről biztosították a BM OKTF-et a 68/2012. (XII. 14.) BM rendeletben meghatározott feladatok végrehajtása kapcsán.

A BM OKTF a megjelent szervezetek képviselőivel a képzés ideje alatt folyamatos párbeszédet kíván folytatni a személy- és vagyonőrök hiteles tájékoztatása, a képzés tapasztalatainak felhasználása és a képzés minőségének biztosítása érdekében.

Forrás: Belügyminisztérium

 

Kapcsolódó írásunk

Kötelező képzés személy- és vagyonőröknek

Magánbiztonsági fórum

Magánbiztonsági fórum, 2013. február 28.

Magánbiztonsági fórum

A személy- és vagyonőrök képzésében történt szemléletváltás volt a központi témája a Magyar Rendészettudományi Társaság és a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara által szervezett február végi magánbiztonsági fórumnak.

A magánbiztonsági fórum egyik szervezője, Magyar Rendészettudományi Társaság (MRTT) főtitkára, dr. Janza Frigyes megnyitójában elmondta, úgy látják, hasznos lenne, ha a magánbiztonsági szektor szereplői két-háromhavonta találkoznának, s beszélnének az iparágat érintő problémákról.
Az első alkalommal megrendezett magánbiztonsági fórum központi témája a személy- és vagyonőrök képzése, továbbképzése volt. A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács (NBT) közelmúltban kinevezett elnöke, dr. Hatala József hangsúlyozta, hogy a magánbiztonsági szektornak is fontos szerepe van a bűnmegelőzésben. Ez csak akkor lehet hatékony, ha a területen jól felkészített szakemberek dolgoznak. Majd kifejtette, az NBT a vagyonvédelmi szervezetekkel is együtt akar működni.

Dr. Hatala József, Német Ferenc, dr. Janza Frigyes, dr. Dános Valér

A hatóság

Az Belügyminisztérium Oktatási, Képzési és Tudományszervezési Főigazgatósága (BM OKTF) főigazgatója, dr. Dános Valér emlékeztetett arra, hogy a 2012. évi CXX. törvény, és az annak végrehajtásáról szóló 68/2012. (XII. 14.) BM-rendelet kötelező képzést ír elő a vagyonőröknek. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy 2014. január 1-jéig minden személy- és vagyonőr igazolvánnyal rendelkező munkavállalónak kötelező részt vennie egy, a BM és a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Kamara (SZVMK) által közösen szervezett képzésen. A vizsgát követően ötévente úgynevezett kiegészítő képzésre kell jelentkezniük az érintetteknek. Hozzátette, közel százezer ember oktatásáról van szó, ezért a képzésről és vizsgáztatásról gondoskodó BM OKTF-re nagy munka hárul. A papír alapú képzés mellett a tanfolyam egy részét elektronikus úton is el lehet majd végezni (e-learning), s a nagyobb cégeknél helyszíni képzést is terveznek. Az oktatási koncepció kidolgozásába be kell vonni a munkaadók, munkavállalók, megbízó cégek képviselőit is.

A kamara

A Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara (SzVMSzK) elnöke, Német Ferenc hangsúlyozta, hogy a biztonsági őrök többsége jól végzi a munkáját, de a képzésre, továbbképzésre akkor is szükség van, hiszen a korábban megszerzett tudás elévülhet. A személy- és vagyonőröknek lépést kell tartaniuk a jogszabályi környezet változásaival, tudniuk kell, hogy az egyes helyzetekben milyen jogszabályt kell alkalmazniuk. Társadalmi igény, hogy javuljon a közbiztonság, s ebben a magánbiztonsági szektornak is kiemelt szerepe van. A jól működő képzési rendszer hozzájárulhat ahhoz, hogy a szektorban tevékenykedő vállalkozások megőrizzék versenyképességüket. Elmondta, hogy az érintettek a kamara honlapján tájékozódhatnak a képzésre való jelentkezés módjáról.

A megbízók

A Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesületének (MBVE) elnöke, Fialka György rámutatott arra, hogy a képzés, továbbképzés és vizsgáztatás egységes rendszere hozzájárulhat a szakma „kifehérítéséhez”, a kötelező tanulás és vizsgázás egyfajta szakmai megtisztulást is eredményezhet. A megjelent felmérések szerint jelenleg a biztonsági őrök közül sokan feketén dolgoznak, kiszolgáltatott helyzetben vannak. Elmondta, hogy a Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesület 1995–96 óta küzd azért, hogy a személy- és vagyonőröket egységes rendszer szerint képezzék. Hozzátette, itt nem szabad megállni, szükség van a közép- és felsőfokú biztonsági szakemberek továbbképzésére is.

Magánbiztonsági fórum, 2013. február 28.

A munkaadók

A Magyar Biztonsági Vállalkozók Munkaadói Szövetségének (MBVMSZ) elnöke, Mandrik István elmondta, hogy a tagságukba tartozó cégek 99 százaléka ISO minősítéssel rendelkezik, amely szabályozza az oktatást, képzést is. Ezeknél a cégeknél a biztonsági őrök rendszeres képzést kapnak, akkor is, ha más területre helyezik őket – például bankból bevásárlóközpontba – s negyedévente tartanak lőgyakorlatokat. Hangsúlyozta, a szakmai kamarának is érdeke, hogy a képzési koncepció kidolgozásába bevonja a tapasztalatokkal rendelkező biztonsági cégeket is. Szerinte a feketén foglalkoztatottak számát csak úgy lehet csökkenteni, ha a cégek tisztességes jövedelmet tudnak fizetni a biztonsági őröknek. A piaci helyzet mindenesetre nem rózsás, a biztonsági cégek negyedik éve nem tudnak az inflációt meghaladó díjemelést érvényesíteni.

Magánbiztonsági fórum, 2013. február 28.

A szakszervezet

A Vagyonvédelmi Szakszervezetek Szövetségének elnöke, Nádas Mihály nehezményezte, hogy a törvényalkotás folyamatában a munkavállalói oldal nem vehetett részt, szerinte a magánbiztonsági fórumot még a törvény megjelenése előtt kellett volna összehívni. Problémának tartja, hogy korábban nem tűnt fel senkinek – a kamarának sem – hogy az OKJ-s képzés nem megfelelő színvonalú. Szerinte a központi képzést nem indokolja semmi, az oktatást a munkáltatókra kellene bízni. Úgy látja, hogy az iparágban jelenleg nem a képzés, továbbképzés jelenti a legfőbb problémát, hanem az alacsony vállalkozási díjak. Ennek köszönhető, hogy a biztonsági őrök jó része mindössze bruttó 140 ezer forintot keres.

Fotó: Dömötör Csaba, (www.domotorcsaba.hu)

Fialka György Zala Mihály Mandrik István

Szakmai szervezetekkel kötött megállapodást az NBF

Együttműködési megállapodást írta alá Zala Mihály, KIM Nemzeti Biztonsági Felügyelete elnöke Mandrik Istvánnal, a Magyar Biztonsági Vállalkozások Munkaadói Szövetsége (MBVMSz) elnökével és Fialka Györggyel a Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete (MBVE) elnökével 2013. február 1-jén.

Zala Mihály, KIM Nemzeti Biztonsági Felügyelet elnöke az NBF-ről elmondta, törvények szabályozzák a felügyelet munkáját, amely négy biztonsági területre terjed ki – személyi, fizikai, elektronikus és dokumentumok adatvédelmével foglalkoznak. Ahol minősített adatokat tárolnak, ott annak megfelelő kültérivédelmet, elektronikus és mechanikai vagyonvédelmi eszközöket, valamint személyi feltételeket kell biztosítani. Munkájuk során három szakmai szervezet tapasztalataira is kívánnak támaszkodni. A Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara elnökével, Német Ferenccel 2012 októberében írt alá Zala Mihály együttműködési megállapodást. Ennek folytatásaként pedig Fialka Györggyel az MBVE elnökével és Mandrik Istvánnal MBVMSz elnökével történő megállapodás. Az NBF igényli e szervezetek támogatását, ugyanakkor segíteni szeretné őket munkájukban.

Fialka György a megállapodás kapcsán kifejtette, az MBVE tagjai által képviselt cégek az ország árbevételének 60 százalékát adják. Tagjaik multinacionális cégek, hazai nagyvállalatok, bankok biztonsági vezetői. Céljuk, hogy a biztonság tudományának oktatását kellő minőségű tartalommal töltsék meg.

 

Fialka György, Zala Mihály, Mandrik István

 

Mandrik István arról tájékoztatott, hogy az MBVMSz örömmel fogadta a lehetőséget, hogy együttműködjön az NBF-fel. A biztonságvédelmi szakma magánbiztonsági szektorában a munkaadói érdekeket képviselő szervezet a Magánbiztonsági Ágazati Párbeszéd Bizottság munkáltatói oldalának képviselőjeként tömöríti a legnagyobb szakmai munkaadókat. Az MBVMSz deklarált célja, hogy elősegítse és erősítse a törvénykezés és a végrehajtó hatalom munkáját. Szervezetük 50 biztonsági céget képvisel, amelyek több 10 ezer személy- és vagyonőrt foglalkoztatnak és összesen több milliárd forint árbevételük van.

 

NBF
A Nemzeti Biztonsági Felügyeletet, mint a NATO minősített adatok védelméért és szakmai felügyeletéért felelős szervet, a Nemzeti Biztonsági Felügyeletről szóló 1998. évi LXXXV. törvény hozta létre. Az azóta eltelt időszakban az NBF feladatköre folyamatosan bővül, elsőként az EU minősített adatok, majd később a nemzeti minősített adatok védelmével és szakmai felügyeletével. Ebben a folyamatban mérföldkövet jelentett a minősített adat védelméről szóló 2009. évi CLV. törvény elfogadása, amely alapjaiban szabályozta újra a hazai titokvédelem szerkezetét. Így, a jogszabály 2010. április 1-jei hatályba lépése óta az NBF egyfajta titokvédelmi főhatóságként működik a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium keretében.

 

Fialka György

Hogyan választanak a bankok és a nagyvállalatok alvállalkozót?

Sok cég szeretne bank, nagyvállalat alvállalkozója lenni, de miként lehet ebbe a körbe bekerülni? Milyen feltételeknek kell megfelelnie a biztonsági cégnek? Fialka Györgyöt, a Budapest Bank biztonsági vezetőjét, a Magyar Biztonsági Vezetők Egyesülete elnökét kérdeztük.

 

 

 

Az első szempont jövendő partnerünk kiválasztásakor a munka minősége – kezdi Fialka György sorolni a feltételeket. Ha leszerződünk, akkor tartósan kívánunk együttműködni. Így azután fontos, hogy folyamatosan, magas színvonalon tudják teljesíteni a feltételeket, azaz elvégezni a munkát. Ehhez kell az is, hogy mindvégig rendelkezésre álljon a kellő számú, képzett munkaerő.
Az is alapvető, hogy a cég anyagi háttere rendezett legyen, és fizesse rendesen a járulékokat, adókat. Lényeges szempont még, hogy átláthatónak kell lennie jövendő partnerünknek. A biztonsági cég megbízhatósága komoly feltétel, alaposan megvizsgáljuk azokat a vállalkozásokat, amelyekkel leszerződünk. Amikor elbíráljuk a pályázatot nálunk nem az ár az elsődleges szempont. Ma az őrzés-védelem területén az árak nagyon nyomottak, de bizonyos ár alatt a cég már nem képes megfelelő minőségben, valamennyi fizetési kötelezettségét teljesítve elvégezni a munkát. Nekünk nem az a célunk, hogy feketén foglalkoztassák az embereket. Ma, Magyarországon túlkínálat van biztonsági cégekből, nagyon sok a 3500 vállalkozás. Nálunk sokkal nagyobb országokban ennél jóval kevesebb cég dolgozik. A nagyszámú konkurencia miatt sok biztonsági cég szabálytalanul működik. Szükség van arra, hogy csökkenjen a vállalkozások száma, a maradék pedig megerősödjön, ettől fog tisztulni a szakma. Már elkezdődött ez a folyamat a törvénynek köszönhetően. A kamara szerepe megnőtt az oktatás, képzés és a cégek minősítése területén. A Magyar Biztonsági Vezetők Egyesülete tagjai csak olyan vállalkozásokkal szerződnek, amelyek tagjai a kamarának, és majd, ha már működik a kamarai minősítő rendszer, akkor ez is a feltételek része lesz – fejezte be a tájékoztatást Fialka György.

Megújulás előtt a bankbiztonság (Kép: FBI Miami)

Megújulás előtt a bankbiztonság

Fialka Györgyöt a Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete (MBVE) elnökét kérdeztük a bankbiztonság újdonságairól és új irányvonalairól.

Fialka Györgyöt harmadik alkalommal választották meg a Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete (MBVE) elnökének, aki a Securinfo kérdésére kifejtette, a bankbiztonság, mint minden biztonság paradigmaváltás előtt áll.

A szemléletváltás a bankbiztonság területén kiterjed mind az eszközökre, mind a mentalitásra. A hagyományos biztonsági kérdéseknél alapvetően a dokumentálás, a jelzés és a behatolás megakadályozása kapták a főszerepet. Az új szemlélet azt tükrözi, hogy aktívan kell részt venni az eseményekben. A precíz beavatkozás feltétele a pontos érzékelés, ahhoz, hogy a folyamat meggátlását hitelesen el tudjuk végezni, nagy biztonsággal meg kell állapítani a folyamatban részt vevő személyről, valóban támadó-e. Ezt biztosítja az eseményértékelő szoftverek alkalmazása. Az eseményértékelő szoftverek, amelyek egyrészt előre betanítottak, másrészt öntanulók, a devianciát érzékelik, és erre adnak ki riasztást. Az eseményelemzés során nem képelemzés, hanem történetelemzés folyik, tehát a feladat a támadási szándékkal érkező személy kiszűrése, illetve annak eldöntése, hogy valóban támadási szándékkal érkezett-e valaki a bankfiókba.

 

Megújulás előtt a bankbiztonság (Kép: FBI Miami)

Ha már megkezdődött a támadás, a bankrablás, akkor viszont megfelelő módon kell beavatkozni – folytatta az elnök. A beavatkozás eszközei lehetnek például: felcsapódó redőnyök, füstágyú, ajtók, pénztároló eszközök automatikus lezárása.

Lényeges feladatunk még a pontos, biometrián alapuló, a minden kétséget kizáró személyazonosság megállapítása. Gyakori az olyan bűncselekmény, amely során személyiséglopás történik, tehát valakinek a megszemélyesítésével akarnak annak bankszámlájáról pénzt fölvenni vagy elutalni. Bár ma is sokféle megoldás van ennek kiszűrésére – személyazonosító okmányok, aláírás –, a biometria azért jó, mert vele egyértelműen azonosítható a személy. Mindemellett a különféle jegyeket úgy lehet tárolni, hogy abból nem visszaalakíthatók az adatok. Így ez nem sérti a személyiségi jogokat sem, és nem lehet vele visszaélni. Az e-bank egyre nagyobb szerepet kap a pénzügyeink intézésében, és ezen a területen is egyre nagyobb szerepet kellene kapnia a biometriának – tette hozzá Fialka György, az MBVE elnöke.

Fialka György

Újra Fialka György az MBVE elnöke

Fialka Györgyöt immár harmadik alkalommal választották meg a Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete (MBVE) elnökének.

Fialka György újabb három évig irányítja a hazai nagyvállalatok biztonsági vezetőit tömörítő szervezetet. A Securinfo.hu kérdésére Fialka György, a Budapest Bank biztonsági igazgatója elmondta, új irányba kívánnak továbbhaladni, így tagjaik közé várják az állami intézmények biztonsági vezetőit is, ezzel a teljes hazai biztonsági vezetői vertikum megjelenik a szervezetükben.

 

Céljuk tovább erősíteni a magánbiztonsági ágazatban a minőséget és a minőségbiztosítás jelentőségét, és ez a terület lesz a jövő évi MBVE konferencia témája is. A minőségi munka erősítése érdekében részt vesznek a magánbiztonság oktatásában, ehhez tematikát állítanak össze, oktatnak, és szakmai gyakorlatokat szerveznek. Mindezt teszik szorosan együttműködve a Személy-, Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamarával. A Magyarországi Biztonsági Vezetők Egyesülete együttműködési megállapodás megkötését tervezi a Nemzeti Biztonság Felügyelettel és az Első Magyar Polgári Biztonságvédelmi Klaszterrel, amely határokon átnyúló tömörülés. A klaszter együtt dolgozik szerbiai és osztrák szervezetekkel is a polgári biztonsági terület jelenlegi problémáinak csökkentése érdekében.

Lap teteje