GeoVision webshop

Minden, amit tudni akartál a GeoVision márkáról…

Május 21-én nyitotta meg kapuit a GeoVision magyarországi webáruháza, ahol egy helyen megtalálható a gyártó valamennyi terméke és alkalmazása.

 

Kimondottan a hazai érdeklődők igényei szerint fejlesztett honlap magyar nyelven segít eligazodni a GeoVision immáron több mint 350 terméke és megoldása között. Az oldalon logikusan rendszerezve találhatók meg az egyes termékkategóriák:

  • DVR-kártyák,
  • IP-kamerák és kiegészítők,
  • HD SDI,
  • célhardverek,
  • video-távfelügyelet,
  • mobil DVR-ek,
  • vezérlők és adapterek,
  • rendszámfelismerők,
  • beléptetőrendszerek,
  • konzolok, adapterek,
  • kalkulátorok.

 

GeoVision webshop

A termékkategóriákon belül mindössze egy kattintással elérhető a gyártó bármelyik termékvariációja. Valamennyi termékhez kapcsolódóan bőséges információ áll rendelkezésre. Szinte minden termékről 2–3 kép is szerepel, de találunk itt letölthető adatlapokat és segédleteket, illetve az adott termék működését és beüzemelését bemutató videókat is. Megnézhetjük például, hogyan működik a FishEye kamera képkihajtogató funkciója, miközben egy másik videó ugyanezen kamera felszerelési lehetőségeit mutatja be nekünk.

GeoVision webshop

A GeoVision Hungária Kft. üzemeltetésében működő oldal minden információt szabadon tartalmaz, hogy bármely érdeklődő egyszerűen böngészhesse és megismerhesse, akár ki is próbálhassa a GeoVision előnyeit. Szakmai telepítő és viszonteladó cégeknek a gyors regisztrációt követően a disztribútor jelentős kedvezményeket biztosít vásárlásaikhoz, és lehetőséget ad az oldal jövőbeli extra funkcióinak eléréshez.

Látogassa meg és próbálja ki szabadon a vadonatúj GeoVision portált. Szakmai partnerként regisztráljon a nagykereskedelmi kedvezményekért. Mostantól szerezzen meg minden információt elsőként a GeoVision világából.

Sok szeretettel várjuk a vadonatúj geovision.shop.hu oldalon.

GeoVision webshop

 

 

Gigapixeles kamera

Gigapixeles kamera

Az észak-karolinai Durhamban található Duke Egyetem kutatólaboratóriumában gigapixeles video megfigyelési technológián dogoznak. Az egyetem alapította társaság laboratóriumában olyan fotótechnológián dolgoznak, amely digitális alapon több mint egy milliárd képpontos, széles látómezejű képet ad.

A gigapixeles kamerának a prototípusát készítették el, de jövőre már a kereskedelmi célú gyártás kialakításán szeretnének dolgozni. A kamerák lehetséges alkalmazási területei a biztonságtechnika és az online kiadói alkalmazások.

A fejlesztő, az észak-karolinai Durham-i székhelyű Aqueti célja, hogy munkájuk révén kereskedelmi forgalomba kerüljön a kamera. A Duke Egyetem kutatási projektjét az USA védelmi kutatás-fejlesztési projekt ügynöksége (Defense Advanced Research Projects Agency) finanszírozza, a költségvetése 25 millió dollár.

A projekt során, már megépítettek két prototípust is, ezek mindegyike körülbelül akkora, mint a két mikrohullámú sütő egymáson. A kamerák felbontása egymilliárd pixel, azaz 1 gigapixel, de már készül a másfél gigapixeles kamera is, és az öt gigapixelesen is dolgoznak – mondta el David Brady, a Duke Egyetemen villamosmérnöki karának professzora. Brady a kutatási projekt vezetője és az Aqueti alapítója. A munkát a Duke Egyetem vezeti, de részt vette benne az University of California, San Diego, RPC fotonika Distant Focus Corp., az University of Arizona, és a Raytheon Corp.

A kamera úgy épül fel, hogy benne a szférikus lencse mögött mikro-kamerákat helyeztek el. így például az egyik általuk épített kamerában a lencse mögött 98 darab mikro-kamera van egy sorban. Az optika a kamera méretének csak mintegy 3 százalékát teszi ki, mondta Scott McCain, az Aqueti elnöke.

„A tényleges optika térfogata körülbelül akkora, mint egy fél húsgombóc, a kamera többi része pedig az a számítógép, amely földolgozza az adatokat, és egy képpé állítja össze a mikro-kamerák képét, tájékoztatott David Kittle, PhD aspiráns, aki részt vett a gigapixeles kamera megépítésében.

A projekt több fázisból áll, folytatta Brady, az elmúlt év végén fejezték be az első szakaszt, amely során két kamerát építettek meg, ennek célja az volt, hogy megmutassák működik az elgondolás. Majd hozzátette, mára a második szakaszban járnak, ennek elsődleges célja a mikro-kamerák gyártási folyamatának kifejlesztése. Céljuk az öt gigapixeles kamera, amelyet haditengerészet kísérleti laboratóriumában (Naval Research Lab) készítenek el jövőre.

McCain hozzátette, ők már nem a kutatási szakaszban járnak, hanem el is tudják készíteni a kamerákat. Brady pedig szeretné, hogy a potenciális vásárlók is megismerjék a terméket. Céljuk, hogy jövőre legalább 20, de inkább 100 darabot gyártsanak a gigapixeles kamerából, és szeretnének meggyőződni arról, hogy a kamera ár-érték aránya megfelel a vásárlók igényének. A kamerák árának csökkentésére törekednek, és minél több kamera készül, annál alacsonyabb árat tudnak elérni.
Most arra összpontosítanak, hogy a közeljövőben biztonsági célra több tömegrendezvényen is kipróbálják a kamerát. A képek magukért beszélnek, és jövőre ezt a technológiát már számos helyen fogják alkalmazni.
 

 

A Fancam képe 24 óra, amíg a gigapixeles kameráé pár perc alatt alatt készül el

Sue Harnett, a Durham-i székhelyű Replay Photos alapítója és elnöke, elmondta, hogy már tárgyalásokat folytatnak az Aqueti-vel a technológia alkalmazásáról. A Replay Photos készíti az egyetemi sportesemények fotóit, Harnett hozzátette, már működik egy gigapixeles technológia, az úgynevezett Fancam, amely együtt száz egymást átfedő képeket fűz össze.

 

A Fancam technológia lehetővé teszi a személyazonosításhoz szükséges nagyítást is valamely nagy rendezvényen. De egyelőre az esemény után körülbelül 24 órát vesz igénybe, hogy az elkészített képeket összefűzzék. Azonban a Duke Egyetemen technológiájával a kamera mindezt percek alatt elvégzi. A különbség pedig a pár perc és 24 óra között jelentős.

Forrás: Laura Oleniacz írása, The Herald-Sun, Durham, N.C.
 

English
Company looking to commercialize Duke camera technology

By Laura Oleniacz

A company spun out of a Duke University laboratory is looking to commercialize camera technology that takes pictures in great detail – digital images with more than a billion pixels – across a wide field of view.

The cameras are still in the prototype development stage. But by next year, they hope to be able to have the manufacturing process developed to be able to make cameras at a regular rate for a variety of commercial uses. They see their cameras as potentially attractive for security, events or online publishing applications.

The Durham-based company Aqueti is looking to commercialize work done through A research project at Duke University funded with $25 million from the U.S. Defense Advanced Research Projects Agency.

Through the project, they’ve built two prototype cameras that are each about the size of two microwave ovens stacked on top of each other.

They built a camera that can take images with a billion pixels, or 1 gigapixel, as well as a 1.5-gigapixel camera, said David Brady, a professor of electrical engineering at Duke University. Brady is the principal of the research project and a founder of Aqueti. He said they’re now also working on a 5-gigapixel camera.

The cameras were constructed through a collaboration by researchers and engineers. Duke University was the lead institution. Others were involved from businesses and institutions including the University of California, San Diego, RPC Photonics, Distant Focus Corp., the University of Arizona, and Raytheon Corp.

In their camera design, micro-cameras are grouped behind a spherical lens. In one of the cameras they constructed, there is an array of 98 micro-cameras behind the lens. The optics of the camera make up only about 3 percent of its size, said Scott McCain, president of Aqueti.

“The actual optics volume is about the size of half a meatball, and then all the rest of it is ways of getting all the data out to a computer, and dealing with it,” said David Kittle, a Ph.D. student who helped with the cameras’ assembly.

The grant project is being done in phases, Brady said. They completed the first phase toward the end of last year. That involved the construction of the two cameras to show their design concept could work.

Brady said they’re now in the second phase, which he said has a primary goal of seeing a manufacturing process develop for the micro-cameras. They’re targeting delivering a 5-gigapixel camera to the U.S. Naval Research Lab next year, he said.

McCain said they’re not just at a research stage anymore – they’re ready to build cameras. Brady said they want to get a manufacturing process in place to be able to make the cameras for a variety of customers and users.

Brady said they have a goal of building 20 to 100 cameras next year, and they want to make sure that they can hit price and performance targets demanded by customers.

“We’re really trying to push the cost of the cameras down,” he said.

McCain said that because of the cost, they’re thinking of owning a few of the cameras and charging by the event for their use. He said that as they build more, they’ll be able to drive down the cost through economies of scale.

The markets they’re focused on in the near term are for use at events with large crowds, such as sporting or corporate events, for security purposes, Brady said, and also for use by media outlets.

Source: The Herald-Sun – Company looking to commercialize Duke camera technology

 

 

Használható videofelvételek

Használható videofelvételek

Hat kérdést kell tisztázni a videorendszer telepítése előtt az optimális képminőség érdekében. A cél, hogy az igénynek megfelelő videoképet megfelelő áron kapja a felhasználó.

A gazdasági válság ellenére a videokamerás megfigyelőrendszer már több mint egy évtizede a biztonságtechnikai ipar legdinamikusabban növekvő ága. Ebben az elképesztő mértékű növekedésben legalább annyira közrejátszik a költséghatékonyság, mint a 2001. szeptember 11-e utáni világunk biztonságérzet utáni vágya. Óriási a fejlődés az analóg videokamerák óta, a mai digitális megfigyelőrendszerek ugyanis már rugalmas, könnyen bővíthető IP-hálózaton keresztül működnek. A fejlődés olyan megfigyelő rendszerhez vezet, amely a változó kihívásoknak megfelelően költséghatékony és rugalmasan alakítható.
A legdinamikusabban fejlődő jellemző képminőség. Csak úgy, mint a szórakoztatóelektronikai piacra szánt kamerák esetében, a megfigyelőkamera-gyártók is versenyeznek a minél nagyobb felbontású termékek előállításában. Ennek egyszerű az oka, nagyobb felbontás esetén jobb, azaz élesebb a kép, ettől pedig elégedettebbek lesznek a vevők.

Középpontban a felhasználó
Nem mindegy, hogy mi a célja a kamera felhasználásának. Vajon áttekintő megfigyelést szeretne vagy részletes képeket? A felvételt élőben fogják nézni vagy felveszik, és több hónapon, vagy akár éven keresztül tárolják? Az IP-hálózatoknak el kell bírniuk a nagy felbontású videók adatforgalmát, és a szükséges háttértár mennyisége gyorsan elérheti a terrabájtokat, tehát ezeket kérdéseket komolyan meg kell fontolni. A kép minősége természetesen fontos, de az, hogy mennyire hasznos a felhasználó számára a megfigyelőrendszer, attól függ, hogy mire használja a képeket. Hat, egyszerű lépés segítségével össze lehet állítani a vevő számára az optimális megfigyelőrendszert.

Mindenek előtt el kell döntenünk, mire fogjuk használni a rendszert. Adott terület áttekintő képére van szükség vagy nagy felbontású képekre apróbb részletekről, például arc- vagy rendszámtábla-felismerés. Nincs olyan kamera, amely az összes felhasználási területen optimális lenne. A legmegfelelőbb megoldás érdekében gyakran kombinálják a különböző kameratípusokat, amelyeket más-más feladatokra optimalizálnak.

A beállítás a hangolást vagy finomhangolást jelenti.

Csak akkor lehet igazán értékelni a megfigyelőrendszert, ha a monitor vagy tévé rendesen kalibrált. A következő négy pont segíti a kalibrálást:

  1. A cél meghatározása
  2. Helyszíni felmérés

    Miután meghatározzuk a célokat, végig kell gondolni az igényeket, amelyeket a különböző kameráknak teljesíteniük kell:

    • Terület: hány „fontos” területet kell megfigyelni a helyszínen. Ezek közel vannak egymáshoz vagy távolabb? Ez dönti el a szükséges kamerák számát és típusát.
    • Fényviszonyok: a legtöbb kamerának van nappali és éjszakai üzemmódja. Problémák lehetnek a megvilágítással? Lehet lámpák használni?
    • Kül- vagy beltéri lesznek a kamerák: a kültéri kamerák számára fontos szempont a természetes fény. Lehetséges, hogy extra lámpákat kell telepíteni, nem is beszélve a kameraházról, amely védi a kamerákat a portól, nedvességtől vagy rongálástól.
    • Nyílt vagy titkos megfigyelés: a látható helyre felszerelt kamerák elijeszthetik a potenciális bűnözőket, de rongálásra is csábíthatnak. A kamerák rejtett vagy nyílt elhelyezése hatással van a kameratípus kiválasztására, a kameraházra és az állványzatra.

    Használható videofelvételek

    • A kamera kiválasztása

      A kamerák kiválasztása a legfontosabb lépés a megfigyelőrendszer működésének szempontjából. A képfelbontás kritikus terület bármelyik kameránál, és e körül volt a legnagyobb felhajtás az utóbbi években. Ebből a szempontból három típust lehet megkülönböztetni: megapixel, HDTV és standard felbontás.

      A megapixel kamerák nem követnek semmilyen szabványt. A megapixelek száma azt mutatja meg, hogy a kamerában hány darab fényérzékelő elem található. A megapixel kamerák hihetetlenül éles képet tudnak alkotni, de alacsonyabb képfrissítési rátával. Ilyen kamerákat szoktak használni a banki megfigyelőrendszerekben, közlekedési csomópontokban és egyéb kültéri installációkban.
      A HDTV-kamerák képe szép, magas képfrissítési rátával, gazdag színekkel és szélesvásznú (16:9) formátummal. A HDTV ideális olyan helyzetekben, ahol a képfrissítésnek folyamatosnak kell lennie, mint a kaszinókban, repülőtereken vagy térfigyelő kamerák esetén.
      A standard felbontás általában a VGA-ra utal (640 × 480 pixel) vagy ennek sokszorosára. Ez a legöregebb kategória a megfigyelő kamerák piacán. Ennek ellenére ezek ma is használhatók: erőteljes optikai zoommal felszerelve a VGA-kamera sok hasznos szerepet tud betölteni.
      Kategóriától függetlenül a következő kritikus tényezőkre kell figyelni a kamerát kiválasztása során:

      • Képfrissítési ráta – 25–30 képkocka per másodperc között van a PAL- és NTSC-szabvány. De ha nem történik semmilyen esemény, 1–4 fps elég felvétel céljára.
      • Optika és lencsék – a lencse határozza meg a látószöget, fényerőt, a kamera fókusztávolságát, képminőségét és a megfigyelés optimális távolságát.
      • Fényérzékenység – fel kell mérni a helyszín fényviszonyait, és tesztelni, hogy a kamera miként teljesít azon viszonyok között.
      • Íriszkontroll – fontos része a képminőségnek. Ez lehet fix vagy állítható, ez utóbbiak lehetnek manuálisak vagy automatikusak.
      • Videotömörítés – csökkenti a videó méretét, hatékonyabb átvitelt és tárolást tesz lehetővé. Győződjön meg róla, hogy standard tömörítő eljárást használnak-e, hogy ne legyen gond a kompatibilitással.
    • Kameraállványzat

      Csak a megfelelő állványzat tudja biztosítani az optimális képminőséget. Szempontok a kamera elhelyezésére:

      • A megfigyelés tárgya – győződjön meg róla, hogy a kamera megfelelő-e a feladatra, jó helyre van-e felszerelve, és képes-e ellátni feladatát.
      • Ha szükséges, növelje a fényerőt – az ideális fényerő érdekében lámpákat felszerelni egyszerű és olcsó megoldás.
      • Kerüljük a közvetlen napfényt – mert elvakíthatja a kamerát, és csökkentheti az érzékelők teljesítményét. Ha lehetséges helyezzük el úgy a kamerát, hogy állandóan a nap és a megfigyelni kívánt terület között legyen.
      • Kerüljük a háttérvilágítást – ez akkor lehet gond, ha ablak vagy erős lámpa előtti területet szeretnénk megfigyelni. Ha nem lehet máshová helyezni a kamerát, győződjünk meg róla, hogy WDR-képes-e.
      • Állítsuk be a kamerát – az optimális képhez mindenképp be kell állítani a fehéregyensúlyt, fényerőt és élességet.
      • Jogi megfontolások – a megfigyelést korlátozhatják vagy tilthatják a törvények. Először mindig ismerjük meg a helyi előírásokat.

      Használható videofelvételek

      • A kamera beállítása
        • Távoli zoom – ezzel a zoom végső beállításait a számítógépről is elvégezeti. Ez biztosítja az optimális látószöget.
        • Távoli fókusz – nem szükséges a helyszínen kézzel beállítani a kamerákat. A változtatások a számítógépről is elvégezhetők.
        • Pixelszámláló – lehetővé teszi, hogy a kezelő négyszöget rajzoljon a képernyő adott területére, és megtudja a kijelölt terület méretét. Ezzel ellenőrizve, hogy a videó eleget tesz-e a képfelbontással szemben támasztott követelményeknek.
      • Képernyőbeállítás
        • Fényerő – a személyes igényeknek megfelelően kell beállítani.
        • Kontrasztarány – ha alacsony, akkor a sötétebb árnyalatokat nehéz megkülönböztetni egymástól. Ha túl magas, akkor a világos árnyalatok mosódnak össze.
        • Gamma – ez a kontraszt egyik mérőszáma, amely a kép közepes tónusaira van hatással. A megfigyelő igénye szerint kell beállítani.
        • Élesség – vesse össze a különböző színárnyalatok határait, és döntse el milyen élesség a legkényelmesebb a szemének.

Végeredmény
Hogy a lehető legjobb megfigyelőrendszert kapja, a videofelvételek használhatósága a legelső szempont, amelyre tekintettel kell lenni, és ez meghatározza az összes további döntést.

Forrás: Axis Communications, aspectis.hu

Avigilon H.264 HD kamera

Az Avigilon két új kiegészítést mutatott be H.264 HD kameráihoz

A nagy felbontású (HD) és a megapixel videofelügyeleti megoldások területén vezető szerepet betöltő Avigilon két új kiegészítést mutatott be a népszerű H.264 HD kamerákhoz 2011 októberében a kanadai Vancouverben.

Az új H.264 HD kamerák 1.0 vagy 2.0 megapixelesek, 3–9 mm-es objektívvel, távoli fókusszal és zoommal rendelkeznek, nagyobb lefedettséget biztosítanak, és gyenge fényviszonyok mellett is nagy teljesítménnyel bírnak, méretük pedig kisebb, mint elődeiké.

A cég az kamerákat azoknak szánja, akik számára fontos a kiváló minőségű felvétel, minimális sávszélesség és adattárolási kapacitás mellett.

„Avigilonnak a folyamatosan fejlődő új felügyeleti megoldásokkal az a célja, hogy megvédje ügyfeleit, és megőrizze a legfontosabb értékeiket” – tájékoztatott Keith Marett az Avigilon marketingi és kommunikációs igazgatója. „Az új H.264 HD kamerák kiváló képminőséget és teljesítményt nyújtanak. Kompakt kialakítású diszkrét, könnyen telepíthető a kamera” – tette hozzá a szakember.

Az új H.264 HD progresszív scan CMOS kamerát úgy tervezték, hogy alkalma legyen széles körű felügyeleti alkalmazásokra, telepítése könnyű, kiváló képminőséget biztosít.

Előnyei:

  • Beépített, teljesen automatikus 3–9 mm F1.2 objektív biztosítja a távoli zoomolást és fókuszálást könnyű telepítés és páratlan képminőség mellett.
  • A 100BASE-TX képátvitel technológia, a H.264 tömörítés azon a legalacsonyabb sávszélességen működik, amelyet még megkövetel a minimális tároló kapacitás és a kiváló képminőség.
  • A fejlett képalkotási rendszer automatikusan beállítja az expozíciós időt, az írisz rekesznyílást, és a cserélhető IR-szűrőt, ezzel biztosítja, hogy bizonyítéknak is elfogadja a bíróság akár a nappali, akár az éjszakai felvételeket.
  • Zökkenőmentes integráció Avigilon Control Center NVMS és High Definition NVR rendszerekbe.
  • ONVIF megfelelés, így támogatva a többi vezető videorendszert.
  • Powered by vagy Power over Ethernet, 12 VDC, vagy 24 VAC.
Lap teteje