Bosch Intelligens dinamikus zajcsökkentő technológia – iDNR

Intelligens dinamikus zajcsökkentő technológia – iDNR

Az intelligens dinamikus zajcsökkentő technológiával (Intelligent Dynamic Noise Reduction, iDNR) a Bosch HD- és Megapixel IP-kamerái hatékonyan csökkentik a hálózati sávszélességigényt és a tárolási költségeket, miközben magas minőséget és részletgazdag képeket nyújtanak.

Az IP-rendszerekben a nagy tárhelyigény jelentősen növeli a költségeket. Az intelligens dinamikus zajcsökkentő technológiának (Intelligent Dynamic Noise Reduction, iDNR) köszönhetően a Bosch HD és Megapixel IP-kameráinak alkalmazása esetén akár a felére is csökkenthető a tárhely nagysága. Ezen felül az iDNR-t alkalmazó kamerák számára 30 százalékkal kisebb sávszélesség is elég. Mindemellett a kamerák képe továbbra is részletgazdag marad.

Három dolognak köszönhetően az iDNR jelentős hatással van az átviteli sebesség és a képminőség arányára, amely egyenesen arányos a tárolás és a hálózat költségeivel. Ezek:

  • a tartalom alapú képalkotó technológia (Content-Based Imaging Technology, CBIT) a zaj csökkentésére,
  • a fontos információk előnyt élveznek és
  • az optimalizált kódolás növeli a tömörítés hatékonyságát.

 

Részletek

 

 

Gadi Piran, az OnSSI elnöke

Hogyan fejlődik a biztonságtechnika 2013-ban? 3. – Videomenedzsment-szoftverek

Milyen fejlődés várható 2013-ban a biztonságtechnika egyes területein? Milyen irányban haladnak az egyes ágazatok. A securityinfowatch.com írása alapján négy területet nézünk meg: videomegfigyelés, beléptetés, videomenedzsment-szoftverek, integrált rendszerek. Sorozatunk harmadik részében a videomenedzsment-szoftverekben rejlő lehetőségeket mutatja be Gadi Piran, az OnSSI elnöke.

Gadi Piran, az OnSSI elnöke

  1. Adattárolás a kamerákban. Az IP-kamerákban egyre inkább használnak a tárolására belső memóriakártyát. Ezeket a tároló kártyákat használni lehet, mint a videorögzítő decentralizált részét, vagy akár a felhő-alapú videorendszer kiegészítéseként. Ezt az alkalmazást nem befolyásolja a helyi hálózati sávszélesség, és biztosítja a videofelvételek helyi rögzítését a hálózati kapcsolattól függetlenül.
  2. A megapixel kamerák nagyobb mértékű elterjedése várható. A megapixel kamerák egyre kevésbé költségesek, és térhódításuk továbbra is nőni fog. Egyre gazdaságosabbá vállnak, a H.264 tömörítésnek köszönhetően minimálisra csökken a hálózati sávszélesség iránti igény. A felhasználók igénye pedig egyre inkább az IP-rendszerekre jellemző jobb képminőség felé halad.
  3. Terjednek a rendszámfelismerő-rendszerek (license plate recognition, LPR). Mindennapi munkájukban nagy segítséget jelentenek erőforrásaik jobb kihasználásához a rendőröknek a rendszámfelismerőkkel kiegészített számítógépes rendszerek. A kereskedelmi piacon is jelentős térhódítása lehet a rendszámfelismerő-rendszereknek kiegészítve a videorendszereket, különösen a parkolóházakban. A rendszámfelismerő-rendszerek növekvő hatékonyságával együtt nő elfogadottságuk is.
  4. Virtualizáció. Továbbra is átfedik egymást az IT területek és a fizikai biztonsági területek, így ha lassan is, de kezdenek megjelenni, mint új irányzat a videofelügyeletben a virtuális gépek (VMs). Ez a megközelítés erőforrásokat takarít meg, kiküszöbölve az „egy szerver, egy alkalmazás” szabályt. A felhasználói előnyök közé tartozik, hogy kevesebb fizikai szerverre van szükség, ezzel kisebb lesz az adatközpontok karbonlábnyoma, és nagyobb rugalmasságot jelent a szerverek kezelése, valamint a kapacitás kihasználása terén.
  5. Videoelemzések felszálló ágban. A videoanalitikus technológiák jobbak, mint valaha voltak, és könnyebben is integrálhatók a videorendszerekbe. Csökkennek a költségek, ennek köszönhetően pedig, könnyebben elérhetők, ami pedig az alapja a videoelemzések nagyobb elfogadásának a közeljövőben.

Forrás: securityinfowatch.com

 

Kapcsolódó írásaink
Hogyan fejlődik a biztonságtechnika 2013-ban? 1. – A videomegfigyelés
Hogyan fejlődik a biztonságtechnika 2013-ban? 2. – Beléptetőrendszerek

Hogyan fejlődik a biztonságtechnika 2013-ban? 4. – Integrált rendszerek

 

Kültéri LED-es lámpák beépített IP-kamerával

Kültéri LED-es lámpák beépített IP-kamerával

Érdekes ötlettel állt elő a Totus Solutions, a kültéri világítást ötvözi a biztonságtechnikával. Megapixeles IP-kamerákat épített kültéri LED-es lámpáiba.

A hagyományos utcai lámpákhoz képest 70 százalékkal kevesebb energiát fogyasztanak a LED-es lámpák. Ehhez megapixeles IP-kamerát kapcsol a gyártó, amelyben több napi videofelvétel rögzítésére elég tárhely is van. A kommunikációt biztonságos vezeték nélküli megoldás biztosítja. A LED-világítás célja többek közt, hogy kiváló éjszakai színvisszaadást biztosítson a kamera számára, a LED-lámpa várható élettartama 100 ezer óra.

A kamera 360 fokos szögben biztosítja a megfigyelést, rögzíti, ha bármilyen esemény történik, az időponttal és a GPS-koordinátákkal együtt. Ha a beépített mozgásérzékelő jelez, akkor a lámpa villogással hívja fel a figyelmet az esetleges behatolóra. Megoldott a kétirányú audiokommunikáció is. A lámpa integrálható a meglévő felügyeleti rendszerbe is.

Javasolt felhasználási területek:

  • ipari létesítmények,
  • sportpályák,
  • autóparkolók,
  • parkok,
  • pályaudvarok,
  • repülőterek.

A rendszert bemutató videó

Kültéri LED-es lámpák beépített IP-kamerával

Forrás: securityinfowatch.com, totus-solutions.com

 

 

Lap teteje