Női önvédelmi képzés
Szerdánként ingyenes női önvédelmi képzést tartanak az Őrmester zuglói központjában.
Helyszín
- Budapest XIV. kerület
- Ógyalla tér 8–9.
Időpont
- minden szerdán
- 17:30
Hazánkban háromnaponta meghal valaki családon belüli erőszak következtében – áll a statisztikában. Úgy tűnik, a családon belüli erőszak témakörében a közvélemény nem elég tájékozott vagy inkább kissé közömbös. Sajnos esetenként maguk a bántalmazott személyek is szemérmesen elhallgatják nyomorúságos életkörülményeiket. És időnként túl későn derülnek ki a dolgok, amikor már a családon belüli erőszak tragédiákba torkollik.
Ilyenkor mindig felmerül a kérdés, hogy senkinek sem tűnt fel a – gyakran brutális – bántalmazás? A rokonok, a szomszédok legtöbbször úgy gondolják, hogy nem kell beleavatkozniuk mások családi életébe.
Lehet, hogy homokba dugjuk a fejünket, mint a strucc?
Több kriminálpszichológus úgy véli, hogy az egyre fokozódó elidegenedés, elmagányosodás és befelé fordulás miatt nem vesszük észre mások tragikus helyzetét vagy talán nem is akarunk tudomást venni róla. Pedig nyilvánvalóan számos árulkodó jelből következtethetnénk a problémára. Mindaddig, amíg sem a társadalmi szokások, sem pedig külön törvényi tényállás nem segíti a családon belüli erőszak visszaszorítását, sajnálatos módon további tragédiák is előfordulhatnak.
A családon belüli erőszak megelőzése nem halogatható feladat a bűnmegelőzési programokban és családsegítő egyesületek működésében. De gyorsan szeretnénk hozzátenni, hogy valamennyien felelősek vagyunk legalábbis a szűkebb környezetünkben történtekért. A „család szentsége” – hitbeli hovatartozástól függetlenül – minden civilizált társadalom számára nagyon fontos érték. A család, mint a társadalom alapsejtje, valamint a felnövekvő generációk egészséges fejlődése azt igényli, sőt, követeli, hogy a családból száműzzük az erőszakot. A családi kötelék nem adhat „menlevelet” semmiféle erőszakos cselekedetre.
Nagy kérdés, hogy mi lesz ezzel az erőszakhullámmal? Családon belül marad?
Az Őrmester társadalmi felelősségvállalási programja keretében mindent megtesz a bűnmegelőzés érdekében. A nőket ért erőszakos bűncselekmények megelőzése érdekében minden héten, szerdánként ingyenes képzést tartunk székházunkban olyan hölgyeknek, akik korábban már áldozatul estek, és olyanoknak is, akik nem szeretnének erőszak áldozatává válni.
A képzésen önvédelmi technikákat, harcművészeti alapokat sajátíthatnak el a részvevők.
Tények és tévhitek a családon belüli erőszakkal kapcsolatban a NANE (Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen) Egyesület oldaláról
Tévhit
A bántalmazás csak a lakosság elenyésző hányadát érinti.
Tény
Minden ötödik nőt rendszeresen bántalmaz partnere. Ez jelenleg Magyarországon mintegy félmillió bántalmazott nőt és ennél valamivel kevesebb bántalmazó férfit jelent.
Tévhit
A családi ügyekbe való rendőri beavatkozással könnyű visszaélni. Sok nő csak bosszúból vádolja partnerét.
Tény
A nyugati statisztikák szerint a családon belüli erőszak miatti téves letartóztatások aránya megközelítőleg kettő százalék, éppen annyi, mint a többi bűncselekmény esetében.
Tévhit
Csak olyan nőket erőszakolnak meg, akik este egyedül mászkálnak az utcán.
Tény
Bármely nő potenciális áldozat. Mivel a legtöbb nemi erőszak előre megtervezett és megszervezett, nem állítható, hogy a nők provokálják ki. Bármely korú, bármilyen társadalmi helyzetű, lakhelyű és életstílusú nő áldozattá válhat.
Kincs István, Őrmester Nyrt.
További információ: www.ormester.hu