Kevin Smith

Hogyan lehet áthidalni a szakadékot IP és az analóg között?

Kevin Smith, a Pelco by Schneider Electric nagy-britanniai igazgatója az analógról az IP-re történő átállásról fejti ki véleményét. Szerinte a hibrid felvevőkkel lehet áthidalni a szakadékot a két rendszer között.

Az 1980-as évek elején, amikor az első internet protokoll szabvány született  (IP), még senki sem gondolta volna mekkora hatással lesz az internet a társadalomra. Nem csak az üzleti életet befolyásolta, a tanulást és a kommunikációt, hanem az IP forradalmasította a CCTV területét is. A mai világban a nagyfelbontású vezeték nélküli kamerát a meglévő hálózatra lehet telepíteni, azután a képeket távolról ellenőrizni, akár mobiltelefonról is. Ez már nagyon messze jár a kétes minőségű fekete-fehér felvételektől, a rengeteg kábelezéstől, a monitorfalaktól, amelyek az analóg rendszerekhez kapcsolódnak. Bár ezek a megállapítások igazak, mégis miben jobb az IP, mint az analóg? Természetesen mindkét rendszernek vannak előnyei és hátrányai, de hogy sok ügyfél nem akar áttérni, ez arra a tényre utal, hogy az analóg távolról sem elavult. De miért is ne ötvözhetnék a felhasználók mindkét rendszerből a legjobbat?

Minőség
Ha a képminőséget nézzük, egyértelműen az IP nyer. Az IP-kamerák hihetetlenül nagy felbontású képeket készítenek – akár 20 megapixeleseket is –, és sokkal jobb megbirkóznak a mozgó képekkel, mint analóg társaik. Az IP-kamerák digitalizálják és feldolgozzák az analóg képeket, majd kódolják, és továbbítja az adatokat a hálózaton keresztül. Az analóg-kamera esetében, a feldolgozás után a képeket vissza kell konvertálni analóggá, így romlik a képminőség.

 

Kevin Smith, a Pelco by Schneider Electric nagy-britanniai igazgatója

Költség
Másik kérdés a költség, az IP-kamerák drágábbak, mint az analóg berendezések. Ugyanakkor ezzel az árral nő is a biztonság, sőt a kevesebb kábelezést és az egyszerű bővíthetőséget is figyelembe kell venni vásárlás előtt. Az analóg a nyilvánvaló választás a kiskereskedő számára, akinek csak pár kamerára van szüksége. Viszont a nagyvállalatnak vagy olyan helyzetben, ahol a biztonság a legfontosabb, csak IP-rendszer végzi el a munkát hatékonyan.

Hálózatok
Ha most Nagy-Britanniában minden biztonsági rendszerben az analóg-kamera helyére IP-t szeretnék telepíteni, azt a hálózatok miatt egyszerűen nem tudnánk megoldani. Az Egyesült Királyságban az IP-re való áttérés lassabban zajlik, mint a többi országban, köztük az Egyesült Államokban és a fejlődő országokban, mint például Oroszországban és a Közel-Keleten, mivel ezek nem rendelkeznek hasonló szintű öröklött infrastruktúrával. Egy közelmúltbeli felmérésében az IMS Research úgy találta, hogy a hálózati videoberendezések értékesítése a Közel-Keleten mára megelőzte az analógot.
A hálózat állapotára is figyelni kell, ha IP-alapú megoldást szeretnénk. Gondot okozhatnak a túlterhelt hálózatok mellett a hálózati kimaradások is, így előfordulhat adatvesztés, bár ritkán, mert általában készül biztonsági másolat, de a hálózat állapota is befolyásolja a döntést.

A szakadék áthidalása
De van mód az IP- és analóg-kamerák egy rendszerben történő üzemeltetésére is. Ha megrendelő szeretné a legtöbbet kihozni a beruházásból, akkor hibrid rendszer a nyilvánvaló választás.

Egyes hálózati videorögzítőket (NVR) lehet használni analóg és IP rögzítésére is. Ilyen eszközök, amelyek lehetővé teszik az ügyfeleknek, hogy analóg és IP-kamerák egy rendszerben használjanak most is létezik a piacon. Ezek a termékek nagy sávszélességgel rendelkeznek, így képesek kezelni nagyszámú IP- és analóg-kamerák egyaránt. E berendezések ideális megoldást nyújtanak azok számára, akik mindkét területről a legjobbat keresik.

Majdnem harminc évvel az IP-hálózatok születése után a CCTV meghatározását újrafogalmazzuk. Az IP elterjedéséhez még időre van szükség, mivel sok esetben az analóg-kamerák még megfelelnek a biztonsági igényeknek. Az a biztonsági szakemberek, aki az IP-kamerát választja, hosszú távon gondolkozik. Ha megértjük a technológiát, amely lehetővé teszi IP és analóg harmóniáját, akkor kevésbé tűnik ijesztőnek a folyamat.

Forrás: info4security.com

English
How to bridge the gap between IP and analogue

By Kevin Smith

Kevin Smith, UK Director of Pelco by Schneider Electric discusses the shift from analogue to IP CCTV, and how hybrid recorders can help to ‘bridge the gap’ between the two

When internet protocol was first standardised in the early 1980s, nobody could have understood the profound effect the internet would have on society. Not only has it affected how we do business, the way we learn and how we communicate, but IP has also revolutionised the CCTV landscape. We now live in a world where it is possible to install high-resolution wireless cameras into an existing network, which can then be monitored remotely from a mobile phone. It is a far cry from the dubious low-quality black and white frames, vast cabling and walls of video often associated with analogue systems.

But is this assumption fair, and is IP actually any better than analogue? There are certainly pros and cons to both systems and the fact that analogue is far from obsolete is a clear indication that many companies may not want to move on. However, there is no reason that a company cannot have the best of both worlds.

Quality
If it is a question of image quality, IP wins hands down. IP cameras are available with incredibly high resolutions – even up to 20 megapixels – and can cope with movement much better than their analogue counterparts. IP cameras digitise and process analogue images, encode them and transmit the information over the network. An analogue camera does the same, but after processing it has to convert images back to analogue for recording, resulting in lost image quality.

Cost
Cost is another issue, with IP cameras coming with a heftier price tag than analogue devices. However, this price tag does bring with it an increase in security, less cabling and scalable integration, which should be considered when purchasing. For the small independent retailer who only needs a handful of cameras, analogue is the obvious choice. For the large enterprise, or in a mission critical situation where security is paramount, only an IP system will do the job effectively.

Networks
If every security system in the UK replaced each analogue camera with an IP one tomorrow, the networks would simply fail. Within the UK the move to IP has been slower than other countries, including the USA and developing nations such as Russia and the Middle East, which do not have the same level of legacy infrastructure. A recent report from IMS Research found that sales of network video equipment have now overtaken analogue in the Middle East, highlighting the pace of change.

Network failure is also something that companies should take into account when considering an IP-based solution. Not only will IP cameras be subject to networking issues such as congestion, but if a network outage was to occur, recording would also fail. Though rare, and while companies will often have a back-up, this is still a consideration.

Bridging the gap
There is no reason why a company cannot run IP and analogue cameras simultaneously. In fact, for companies looking to get the most out of their current investment, using a hybrid system is the obvious choice. Certain Network Video Recorders (NVRs) can be used to record analogue and IP output with ease. Devices which enable customers to run both analogue and IP cameras concurrently now also exist on the market. These products have high bandwidth capabilities and the ability to handle a large number of both IP and analogue cameras together. Devices such as these are ideal for companies looking to get the best of both worlds.

Nearly thirty years after the birth of IP networks, CCTV is finally being redefined. However, the move to IP will take time and for the moment analogue cameras meet the security needs of many. Security professionals should therefore take a long-term view when it comes to IP cameras. By understanding the technology in the market that enables IP and analogue to work in harmony, the migration process is much less daunting overall.

Source: info4security.com

Az IFSEC-díj győztes kamerája (Forrás: Schneider Electric)

Hőkamera lett az IFSEC-díj győztese

A nemrég zárult IFSEC egyik díjazottja a Pelco Sarix hőkamerája volt. Kiépülőben van a Sarix platformon, amely új szabvány részeként a teljes biztonsági megoldást nyújt. A hálózati hőkamera része a képelemző szoftver és hőtérkép sorozat.

A Sarix hálózati hőkamera a fényviszonyoktól függetlenül képes jól használható, egyértelmű képeket készíteni. A kamera teljes sötétségben tud érzékelni embereket és járműveket, legyen akár füst, köd, eső, pára. Így alkalmazható repülőtereken, kikötőkben vagy olyan helyeken, ahol nincs elég mesterséges fény.

Ajánlott alkalmazási területek

  • határvédelem
  • kikötő
  • repülőtér

Sarix TI sorozat hőkamerái működnek IP-alapon is, valamint rendelkeznek analóg kimenettel is. A készüléket Pelco kültéri burkolattal látták el. A hőkamera 640 × 480 felbontású videót készít, kapható fix és PTZ-változatban is érzékenysége kisebb, mint 50 mK f/1.0 esetén. A képet több formátumban is képes elkészíteni: fekete-fehérben és színesben is. A hőkamera öt különféle optikával kapható: 6,25 mm, 14,25 mm, 35 mm, 50 mm és 100 mm fókusszal.

 

A kamera jellemzői

  • PTZ és a fix modellek
  • IP- vagy analóg videó kimenet
  • kompakt, könnyű alumínium konstrukció
  • megfelel a NEMA 4X és IP66 szabványoknak
  • napellenzővel és fűtőberendezéssel, páramentesítővel rendelkezik
  • hosszú hullámú infravörös sugarakat alkalmaz (LWIR)
  • hűtött, mikrobolométere „Sun-Safe” amorf szilícium
  • 640 × 480, 384 × 288 vagy opcionálisan 240 × 184 felbontás
  • 17 mikron pixelméret (640 × 480 modell)
  • érzékenysége kisebb, mint 50 mK f/1.0 esetén
  • programozható, illetve a felhasználó által definiálható kamera beállítások
  • 24 VAC vagy 24 VDC táp
  • H.264 és MJPEG tömörítés
  • akár 2 egyidejű videofolyam
  • beépített elemző szoftver
  • különféle objektív opciók

Forrás: Pelco, Schneider Electric

 

English
Sarix Thermal IP camera

The benefits of Sarix Thermal IP cameras are their ability to produce clear security images regardless of lighting conditions. Sarix Thermal cameras are able to detect human and vehicle activity in total darkness and through smoke, fog, rain and haze, providing situational awareness in perimeter, port and airport applications or where artificial light is either unavailable or restricted.

Applications

  • Perimeter Security
  • Ports
  • Airport

Sarix TI Series Thermal IP Cameras offer a completely integrated, advanced thermal imaging device in a Pelco outdoor enclosure that is also capable of providing an analog video output. Delivering up to 640 × 480 thermal video resolution, these PTZ and fixed cameras provide outstanding sensitivity below 50 mK at f/1.0. It is capable of multiple display formats, including white hot, black hot and various color signatures.
Importantly, Sarix TI is available with your choice of five lens configurations: 6.25 mm, 14.25 mm, 35 mm, 50 mm and 100 mm focal lengths.

Features

  • PTZ and Fixed Models
  • Designed for Maximum Environmental Protection
  • Capable of IP or Analog Video Output
  • Compact, Lightweight Aluminum Construction
  • Meets NEMA Type 4X and IP66 Standards
  • Complete with Sun Shroud and Heater/Defroster
  • Long Wave Infrared (LWIR), Uncooled, “Sun-Safe” Amorphous Silicon Microbolometer
  • 640 × 480, 384 × 288, or 240 × 184 Resolution Options
  • 17 Micron Pixel Size (640×480 model)
  • Sensitivity Below 50 mK at f/1.0
  • User-Definable/Programmable Camera Settings
  • 24 VAC or 24 VDC Power
  • H.264 and MJPEG Compression
  • Up to 2 Simultaneous Video Streams
  • Built-In Analytics
  • Various Lens Options
Lap teteje