Flir Hadron: az iparág első OEM dronintegrációs modulja

A Flir Systems piacra dobta a Flir Hadron-t az iparág első kettős érzékelő modulját drone, robot és képalkotó berendezés gyártóinak (OEM) számára. A könnyű, alacsony fogyasztású és kompakt formátumú technika tartalmaz egy 12 megapixeles vizuális kamerát, amely párosul a Flir Boson 320×240 felbontású hőkamerájával, akár 60 Hz-es képfrekvenciával.
(tovább…)

Mozgó megfigyelés – egysínű pályán

RoboGuard – önjáró kerületvédelmi megfigyelő robot

Forradalmian új termékkel jelentkezett a paicon a Senstar Security. A RoboGuard egy mozgékony megfigyelőrobot, mely egysínű pályán mozogva folyamatosan őrjáratozik a védett kerítésvonal mentén, biztosítva a kerítés sértetlenségét. A robot azonnal képes reagálni a feltételezett behatolási eseményekre, amelyeket a Senstar fejlett kerületvédelmi behatolásjelző rendszerének (PIDS) detektorai észlelnek. A teljes rendszer 1 km-es kerítésszakasz felügyeletére alkalmas, önjáró robotokból és egymástól 1-2 km távolságban elhelyezett dokkoló állomásokból áll. A dokkoló állomás, két szomszédos megfigyelőrobot számára biztosít csereakkumulátort és Wi-Fi kommunikációt, valamint feltölti a lemerült akkumulátort.

Tekintse meg kapcsolódó videónkat ITT!

Azonnal a behatolás helyszínén terem!

A Roboguard két működési móddal rendelkezik: az egyik a normál őrjárati mód, mely során a robot folyamatosan megfigyeli a védendő kerítésvonalat és anomáliákat, gyanús objektumokat vagy a kerítésbe vágott lyukakat keres, a másik az azonnali reagálási mód, mely során rögtön a behatolási riasztás helyszínére „siet”.
Bízvást állíthatjuk, hogy robotunk sohasem fárad el és mindig éber, így ideális megoldás ember nélküli telephelyek távfelügyeletére, ahol az élőerős őrség nem lenne megoldható, vagy nem lenne rentábilis. A RoboGuard hatékonyan segítheti az őrség munkáját repülőtereken, kikötőkben, katonai bázisokon, ha nincs elég erőforrás, hogy biztosítsák a kellően gyors reakcióidőt. A RoboGuard használható a kerítésvonal rendszeres ellenőrzésére, ami elengedhetetlen a kerület biztonságának biztosításához.
A RoboGuard a Senstar Security Management System (SMS) szoftveren keresztül vezérelhető, problémamentes integrációt biztosítva a világ legnagyobb kerületvédelmi termékcsaládjával és számos videomegfigyelő rendszerrel.

RoboGuard –  önjáró kerületvédelmi megfigyelő robotA legfontosabb tulajdonságok és paraméterek.

Önjáró megfigyelő robot

  • Automatikus, vagy kézi vezérlés
  • Akár 30 km/órás sebesség
  • Robotonként 1 km-es megfigyelési terület
  • Akkumulátoros tápellátás
  • Wi-fi kommunikáció

Innovatív, költséghatékony megoldás a távoli, nem emberes telephelyek és hosszú kerítésvonalak esetén

  • A kerítéshibák és közeli, gyanús tárgyak lézeres detektálása
  • A vélt behatolások gyors felderítése

Számos kiegészítő eszköz, csatolható a technikához.

  • 3D LIDAR-ként (Fény alapú radar) működő lézerszkenner a kerítésvonal vizsgálatához
  • Fix kamera infravörös megvilágítással,  a kistávolságú megfigyeléshez és fenyegetés azonosításhoz.
  • Infravörös megvilágítással ellátott PTZ kamera, a közepes távolságú megfigyeléshez és célkövetéshez.
  • Kétirányú hangosbeszélő, a megfigyelőterem és a feltételezett behatoló közötti kommunikációhoz.

Az eszköz magyarországi forgalmazója az Erando Kft. Készséggel állnak rendelkezésre, az érdeklődők számára.

www.erando.hu

kapcsolódó cikkek:

Kamera „gránát” – dobd be, mielőtt bemennél Kamera „gránát” – dobd be, mielőtt bemennél 

Tűzvédelmi felderítő robot

tűzvédelmi felderítő robot

Tűzvédelmi felderítő robot

 

A San Diego-ban működő University of California robotlaboratóriuma több mérnökcsoport munkáját összehangolva, új képfeldolgozó technikát fejlesztett ki. Ennek segítségével a tűzvédelmi felderítő robot, ha a tűzoltók előtt beküldik az égő épületbe, fontos adatokat szolgáltat a benti állapotokról.

 

A tűzvédelmi felderítő robot kifinomult fedélzeti szoftverrendszere összeveti és elemzi a kis infravörös kamera és a térbeli képet készítő, két színes kamera képét. Ennek köszönhetően az önjáró robot szoftvere által összerakott kép tartalmaz egyrészt egy 3D-s térképeket az épület belsejéről, másrészt hőmérsékleti adatokat is szolgáltat. A különféle érzékelők által összegyűjtött adatokat az égő épület állapotának jellemzésére használják, beleértve a hőmérsékletet, a gázokat és az épület szerkezetét, miközben túlélőket is keres a robot. Ezen adatok birtokában hozhat a tűzoltás irányítója a tűzoltók és a bent rekedtek biztonságát növelő döntéseket.

A tűzvédelmi felderítő robot prototípusa

Thomas Bewley, az UC San Diego Jacobs School of Engineering professzora vezetésével már megépítették a tűzvédelmi felderítő robot prototípusát, ez lényegében egy önjáró Segway-szerű jármű, amely lépcsőn is képes mozogni.

20130726 robot video 1
A tűzvédelmi felderítő robotot bemutató videó megtekintése
 

„A tűzvédelmi felderítő robot kicsi, olcsó, gyors és önálló lesz – tájékoztatott Thomas Bewley. – Amikor a tűzoltók megérkeznek a helyszínre, a tűz már javában lángol. Azért, hogy valóban hasznos legyen a tűzvédelmi felderítő robot, úgy kell dolgoznia, mint a jól képzett vadászkutyának. Így tudja valóban hatékonyan segíteni a tűzoltók munkáját.”

tűzvédelmi felderítő robotA tűzvédelmi felderítő robot prototípusának elkészítésének főbb szereplői

  • UC San Diego Jacobs School of Engineering
  • San Diego városa Tűzvédelmi Osztálya
  • National Science Foundation’s Robotics Initiative (pénzügyi támogatás)
  • Prof. Yoav Freund laboratóriuma (számítógépes programfejlesztő szakemberei a képelemző szoftver fejlesztették)
  • Prof. Deli Wang laboratóriuma (az elektronikus orr kifejlesztése az illékony szerves vegyületek észlelésére)
  • University of Illinois (a robot mozgása)
  • a San Diego-i ATA Engineering, L-P3 és a Brain Corporation

 

Forrás: University of California, San Diego, jacobsschool.ucsd.edu

 

 

 

 

 

 

 

Lap teteje