A SATEL 2017 évi újdonságai Forrás: masco.hu

A SATEL 2017 évi újdonságai

2017 áprilisától számos új SATEL fejlesztéssel találkozhatunk. A termékkínálat további termékekkel, egy új vezérlőpanel sorozattal, a kerületvédelmi eszközöket kiegészítő Grade 3-as biztonsági szintet garantáló, a kialakított rendszert új funkciókkal felruházó érzékelőkkel bővült. (tovább…)

Új SATEL VERSA Plus riasztóközpont

Új SATEL VERSA Plus riasztóközpont

 

Újabb taggal, a VERSA Plus-szal bővült a SATEL eddig is méltán népszerű kis- és közepes méretű objektumok védelmére szánt riasztóközpont családja. Ez a vezérlőközpont már önmagában is számos olyan műszaki megoldást tartalmaz, melyeket eddig csak több, külön bővítő modul alkalmazásával  lehetett elérni. De ugyanígy kiemelendőek a készülék megjelenéséhez kapcsolt további technológia újítások is.

 

Hatékony, sokirányú kommunikációs lehetőségek

A VERSA Plus központ alaplapjára beépítve megkapjuk az Internetre történő csatlakoztatást biztosító ETHM modult, a kettős SIM kártyafoglalattal bíró GSM/GPRS modult, a hangüzenést és vezérlést, valamint a helyszínnel történő kétirányú hangkommunikációt lehetővé tevő INT-VG és INT-AV modulokat. Ezek a műszaki megoldások mind a mai kor által biztosított különböző kommunikációs lehetőségek hatékony és megbízható kiaknázására irányulnak. A fejlesztések segítik a felhasználók mindennapi munkáját, egyben az események kapcsán lehetővé téve természetesen a távfelügyelethez kapcsolódó zökkenőmentes kétirányú kommunikációt is. Ehhez 4  kommunikációs útvonal használatára van mód. Ezek az Ethernet, GSM/GPRS, illetve hagyományos telefonos kommunikátor.

Ethernet kapcsolat

Amennyiben az Ethernet kapcsolatot választjuk, akkor lehetőségünk van ezt az egyébként szükséges számítógépes hálózati ismeretek nélkül létrehozni. Ehhez mindössze egy Internetes csatlakoztatási lehetőségre van szükség. Ez esetben a távfelügyeleti átjelzést a riasztóközpont távoli programozásával biztosítjuk és e mellett az új mobileszközökhöz készített VERSA CONTROL alkalmazás segítségével történő távoli működtetés által nyújtott előnyöket is élvezhetjük.

Új SATEL VERSA Plus riasztóközpont

A fent említett alkalmazás használatával nem csak a riasztórendszer működtetésére van lehetőség, hanem az un. PUSH értesítés segítségével, valós időben értesülhetünk a rendszerben bekövetkező akár riasztási vagy műszaki eseményekről. Természetesen nem csak az ezekről szóló értesítések vételére van mód, hanem a riasztó kimeneteinek, ezen keresztül az azokhoz csatlakoztatott elektromos eszközök távoli vezérlésére is.

Új SATEL VERSA Plus riasztóközpont

A rendszer kialakítása során biztosított műszaki megoldások mind a felhasználó, mind a telepítő számára lehetővé teszik a hagyományos vezetékes, a teljesen vezeték nélküli vagy ezek kombinálásával készült, un. hibrid rendszerek létrehozását. Ez rendkívül gyors telepítést, tiszta és rugalmas rendszerkialakítást biztosít.

Új SATEL VERSA Plus riasztóközpont

LCD, 4,3” érintőképernyős kezelő használat

További, a felhasználó általi mindennapos kezeléshez kapcsolódó új lehetőség a teljesen vezeték nélküli LCD, illetve az eddig csak SATEL Integra riasztóközpontokhoz használható 4.3” érintőképernyős kezelő használata. Ezek a már eddig is rendelkezésre álló távvezérlővel vagy proximity-jeladóval történő működtetés mellett, még komfortosabb, hatékonyabb használatot biztosítanak.

Természetesen ez a rövid ismertető csak a rendszer leglényegesebb újdonságainak bemutatására képes. A SATEL termékek magyarországi képviseletét ellátó MASCO Kft. munkatársai további kérdések információk vonatkozásában állnak rendelkezésre.

Új SATEL VERSA Plus riasztóközpont

forrás: MASCO Kft.

kapcsolódó cikkek:

Új SATEL bővítőpanelek a MASCO kínálatában

Satel INT-TSG érintőképernyős kezelő

QIHAN IP CCTV termékek a Masco kínálatában

Satel INT-TSG érintőképernyős kezelő

Satel INT-TSG érintőképernyős kezelő

A Satel Integra központtal otthoni automatizálási rendszer is kiépíthető. Például szabályozható a központtal bármi, ami elektromos árammal működik, így a világítás, a redőnyök mozgatása, a hűtési és fűtési rendszer vagy épp az öntözőrendszer a kertben. Miközben a kényelem mellett a vezérléssel még energiát is lehet megtakarítani. (tovább…)

Satel GSM/GPRS kommunikációs modulok

Satel GSM/GPRS kommunikációs modulok

A GSM-alapú kommunikációs eszközök alkalmazása alternatívát jelent az olyan ritkán lakott helyeken, ahol nagyon gazdaságtalan lenne hagyományos vezetékes telefonhálózat kiépítése.

25–30 évvel ezelőtt a telefonigénylőknek még hosszú éveket kellett várniuk vágyuk teljesülésére. Aki akkor még kisgyerek volt vagy talán még meg sem született, el sem tudja képzelni, mikor manapság már a mobiltelefonok teljesen mindennapjaink részévé váltak, és csak szándék kérdése, hogy ki mikor tér be egy szaküzletbe a legújabb telefonmodellért. De a mobilkommunikáció világa nem csak a kedvesünkkel történő csevegést foglalja magában, hanem egyre inkább más gépek, készülékek távoli felügyeletét, vezérlését is. Ez persze nem csak a klasszikus hangcsatorna használatával, hanem egyéb a mobilkommunikációhoz kapcsolódó adatátviteli csatornák alkalmazásával is. A GSM-alapú kommunikációs eszközök alkalmazása alternatívát jelent az olyan ritkán lakott helyeken, ahol nagyon gazdaságtalan lenne hagyományos vezetékes telefonhálózat kiépítése.

GSM-alapú átjelzők
Ma már szinte minden behatolásjelző központ alapból rendelkezik PSTN (hagyományos földi) vonal fogadására alkalmas kommunikátorral, ami ezt biztosítani tudja.
A GSM-alapú kommunikátorok egyik családja, mint a Satel által gyártott GSMLT1, GSMLT2, illetve GSM4, a mobilhálózat alapján ilyen PSTN-telefonvonalat szimulálhat.

 

 

GSMLT1

 

  • Ezek kimenetét a riasztóközpont kommunikátorára kötve máris lehetővé válik a központ által elküldött hangjelzések, személyes értesítés esetén hangüzenet vagy távfelügyelet esetén DTMF-jelzések továbbítása. Erre a célra a GSMLT1 tökéletesen megfelel.
  • A GSMLT2, további bemenetekkel is rendelkezik, amelyek működtetésével például SMS-t kaphatunk, annak aktuális állapotáról.
  • Harmadikként a GSM4 egyesíti az előzőekben ismertetett eszközök tulajdonságait, plusz távolról vezérelhető kimenetekkel is rendelkezik, de ami ennél talán még fontosabb, hogy képes a hozzá csatlakoztatott PSTN-vonal hibája esetén magától átváltani a beépített GSM-telefon használatára. Ez a tulajdonsága lehetővé teszi, hogy az átjelzés biztonságának növelése céljából a földi telefonvonal tartalékaként is üzemeljen.

GPRS
Mivel a mai technika már nem csak hangátvitelt tesz lehetővé, ezért olyan adatátviteli csatornák használata is lehetővé vált, mint a GPRS-adatátvitel. Ennek előnye a hagyományos telefonvonal használatán alapuló megoldásokkal szemben, hogy gyakorlatilag folyamatos kapcsolat tart fent a két végpont, az ügyfél és távfelügyeleti szolgáltató között, lényegesen gyorsabb annál, és mivel kapcsolási díjat nem számítanak föl, olcsóbb is.

Satel GSM/GPRS kommunikációs modulok

GPRST1

 

Az ilyen átvitel használatához más egységek is kellenek, mint a GPRST1, GPRST2. De itt meg kell említeni ismét a GSM4 egységet is.

  • A GPRST1-es egység alapvetően ugyan olyan módon alkalmazható, mint az előző kategóriában említett egységek. Vagyis a modul által kiadott vonalat a riasztó kommunikátorának bemenetére csatlakoztatva onnan tudja levenni a megfelelő jelzéseket, majd azokat adatcsomagokká alakítva a GPRS-átvitel segítségével továbbítani a célállomás felé. Fontos megjegyezni, hogy az ilyen módon szimulált telefonvonal csak adatátvitelre alkalmas, hangátvitelre nem.
  • A GPRST2 nem ad ki telefonvonalat, viszont a GSMLT2-es hasonlóan a bemenetein keresztül adott jelzések továbbítására alkalmazható.
  • Utolsóként ismét egy pár szó a GSM4-ről. A gyártó ebbe a modellbe az összes eddig említett egység tudását összegyúrta, így ez is alkalmas egy riasztókészülék DTMF-jelzései által továbbított információ GPRS-adatcsomagokká történő átalakítására.

 

Satel GSM/GPRS kommunikációs modulok

GPRST2

Üzenetek
Sok olyan felhasználó is van, aki nem feltétlenül gondolkodik távfelügyeleti szolgáltatás igénybevételén, hanem jobban szeretne ő maga értesítést kapni a bekövetkező eseményekről. Erre három megoldási mód kínálkozik az előre rögzített hangüzenet, az SMS és a hívószámküldés (CLIP szolgáltatás).

 

Satel GSM/GPRS kommunikációs modulok
GSM4
 

  • Az előre rögzített hangüzenet abban az esetben alkalmazható, ha a riasztóhoz vagy akár közvetlenül a GSM4-hez az üzenetet tartalmazó hangmodult csatlakoztatunk.
  • Azalkalmazására két további mód lehetséges. Elsőként a vezérlőpanelben (például CA6, CA10, VERSA vagy INTEGRA) tárolt üzenetet alakítja át a kommunikációs modul SMS-sé. Erre a célra mind a GSMLT1, GSMLT2, illetve a GSM4 modulok alkalmazhatóak.
  • Második esetben maga a modul tartalmazza az előre beprogramozott üzeneteket, amelyek elküldésére ismételten két alternatív mód kínálkozik. A GSMLT2, GSM4 vagy GPRST2 modulok esetében azok bemeneteinek közvetlen működtetetésével indítható el a kívánt üzenet továbbítása.
  • Alternatívaként a GSM4 és a GPRST1 modulok esetében a riasztóról vett DTMF-jelzések vételével a modul szimulálja a távfelügyelet működését, és a beállított feltételeknek megfelelő feltételek bekövetkezte esetén a megfelelő SMS-t a felhasználónak továbbítja. Hívószámküldés használatakor a kommunikációs modul mindössze megcsörgeti a felhasználót, ily módon költségmentes üzenési mód kialakítására nyílik lehetőség a fentebb leírtakkal szemben.

Micra
Érdekes lehetőséget biztosít a Micra, amely riasztó- és kommunikációs modul is egyben. Áramköri lapjára egy 12 zónás (4 vezetékes és 8 rádiós zóna) riasztóközpont, valamint egy GSM/GPRS-telefont építettek föl, amely a Micra jelzéseinek fenti módokon történő továbbítására alkalmas, kivéve a hanghívást.

Lap teteje