Az év „slágere” – Októbertől már kötelező lesz a NIS2 kiberbiztonsági irányelv bevezetése

Az Európai Unióban a 2022/2555 NIS2 (Network and Information Systems Directive 2) irányelvet 2021. december 27-én hirdették ki, majd nem sokkal később 2023. január 16-án hatályba is lépett. A téma széleskörűen érinti a biztonságvédelem területét is, tekintettel arra, hogy a vállalatoknál alkalmazott biztonsági rendszerek túlnyomó többsége IP alapon működik, továbbá értelemszerűen ez a gyártókat és beszállítókat is érinti. Forrásunk a főbb szempontokat és az érintett ágazatokat sorolja, ebből szemezgetünk. (tovább…)

Egy kutatás szerint a tűz- és biztonsági riasztások több mint 30%-a az elmulasztott, vagy hibás karbantartás miatt történik

Érdekes tanulságokkal bír a brit Samsic létesítménygazdálkodási szolgáltató kutatása, amely feltárta, hogy a rosszul karbantartott riasztórendszerek felelősek az Egyesült Királyságban a riasztások több mint 30%-áért, így hangsúlyozottan hívják fel a figyelmet a rendszerek periodikus ellenőrzésére és karbantartására. (tovább…)

A felhőbiztonság felelősségi kérdései

A Bitport színvonalas cikkben tekinti át a témát „A felhőben ki szavatol a lady biztonságáért?” – címen. Igen fontos aktuális és egyúttal a szakma közérdeklődésére is számot tartó kérdésről van szó, amellyel kapcsolatban nem kevés a félreértés. (tovább…)

Ismerjük fel a veszélyes leveleket!

Ünnepek kapcsán – leginkább év végén – különösen megnő a cégeknél a beérkező ajándékcsomagok és jókívánság levelek száma, ugyanakkor indokolt az alkalmazottak figyelmét felhívni a gyanús küldeményekre is. Mégis mikre kell figyelni? (tovább…)

Adatvédelem nagy „hinta” de nem megkerülhető

Az adatvédelmi előírások teljesítése meglehetősen összetett feladat, hiszen a szabályok rengeteg különféle információra, területre és rendszerre terjednek ki. Az ellenőrzések kapcsán pedig a szankciók esetenként elég szigorúak lehetnek. (tovább…)

5 tipp, amit meg kell tegyünk okoseszközeink biztonságáért

Tömegével használjuk napjainkban már az okos eszközöket. Az internetre csatlakozó eszközök – okos órák, okos tévék stb. – egyre olcsóbbá és hozzáférhetőbbé válnak a nagyközönség számára, de a használattal párhuzamosan nőnek a biztonsági kockázatok is. Az ESET szakértőinek javaslatait olvashatjuk (tovább…)

TikTok fiókunk biztonságáról nyilatkoznak az ESET szakértői

A TikTok három évvel ezelőtt robbant be a köztudatba, azóta pedig töretlen népszerűségnek örvend, hiszen mára a második legnépszerűbb social média platformmá nőtte ki magát. A szórakozás mellett azonban nem szabad megfeledkeznünk a személyes adataink biztonságáról sem. A potenciális kockázatok megelőzése érdekében az ESET szakértői végigvezetnek a TikTok legfontosabb biztonsági beállításain. (tovább…)

Az IOT és a biztonsági rendszerek: Riasztási kommunikációs útvonalak

A Dolgok Internete a lehetőségek világát tárja fel, de ugyanakkor új biztonsági kockázatokat is magában rejt. A Detektor IoT Akadémiája azt vette górcső alá, mennyire kell biztonságosnak lennie az IoT kommunikációnak ahhoz, hogy a vagyonvédelmi üzletágban tevékenykedő cégek hatékonyan alkalmazhassák azokat. (tovább…)

Na most akkor IoT vagy nem? Rajtad tartjuk a szemünket, éjjel is

Az Internet of Things (IoT), azaz a dolgok internete egy olyan fejezetet nyitott a sérülékeny eszközökkel való együttélésben, a soha véget nem érő hibajavítgatásban, amely ezzel minden IT biztonságért felelős munkatárs, vagy otthonában ilyen dolgokat működtető biztonságtudatos felhasználó rémálmát válthatja valóra. (tovább…)

GDPR és Big Data – most akkor barátok vagy ellenségek?

Aki okostelefont használ, hitelt igényel, közösségi oldalon regisztrál, állást vagy ingatlant keres közvetítők segítségével – azaz a mindennapi élet körébe tartozó tevékenységeket végez – részévé válik egy nagy adathalmaznak (Big Data) és róla nagy valószínűséggel profil készül. Ebben a vonatkozásban vajon a GDPR üdvözli-e a Big Data előnyeit, vagy végzetes csapást fog mérni annak hasznosságára magánéletünk megvédése érdekében? (tovább…)

Reális veszély: a Wifin keresztül rabolhatnak ki minket! Forrás: Ready Bisiness Blog

Reális veszély: a Wifin keresztül rabolhatnak ki minket!

Az elmúlt napokban került napvilágra egy kritikus technikai probléma, amely bármely, wifit használó eszköz lehallgathatóságát érinti. így gyakorlatilag minden wifihálózatra csatlakoztatható eszköz, számítógép, okostelefon, okostévé de  maga  a wifi router  is érintett lehet. (tovább…)

Terrorfenyegetettség, teendők a szakértők szerint Forrás: men.hu

Terrorfenyegetettség, teendők a szakértők szerint

Párizsban, 2015. november 13-án öt különböző helyszínen alaposan megtervezett terrorakciókat hajtottak végre, melyek következtében 137 ártatlan ember vesztette életét és 352-en megsérültek. Mit tehetnek ilyen esetben a kormányok, a hírszerző ügynökségek és a biztonsági szakemberek, hogy a jövőben megelőzhetőek legyenek a hasonló támadások? (tovább…)

Lap teteje