Az IoT is egyre inkább támadásoknak lesz kitéve
Az „okos” eszközök egyre növekvő száma és térnyerése a nem kifejezetten mobil- és információtechnológiai eszközökben szintén kiskapu lehet a rosszindulatú kellemetlenkedők számára. Vannak, akik bagatelizálják ezt a kérdést, de nem szabad elfeledni a közelmúlt Dyn DDoS támadásait (Twitter, Netflix, CNN, GitHub) ahol a megtámadott eszköz nem egy jól védett szerver/pc volt, mégis a hatása meglehetősen kellemetlen volt. Példának okáért támadás fókuszába kerülhet egy rosszul védett CCTV kamera, IP alapú beléptető megoldás, de akár egy „okos” kávéfőző is.
A pszichológiai manipuláció (social engineering) egyre több problémát okoz
Mindig az ember a leggyengébb láncszem és a pszichológiai manipuláció „mesterei” ezt kívánják kihasználni. Már a közeli jövőben várható, hogy az egyre kifinomultabb eszközrendszerrel rendelkező bűnözők, egyre több érzékeny információra tesznek szert, az adott szervezet munkatársainak figyelmetlenségét /naivságát kihasználva.
Drón támadások az IT biztonság ellen
Egyre inkább bevett gyakorlattá válhat drónok alkalmazása rövidtávú kommunikációs csatornák (WiFi, Bluetooth) hackeléséhez. Egyszerűen azért, mert a szervezetek nem gondolják, hogy illetéktelen személy kellő közelségbe juthat ahhoz, hogy rácsatlakozzon hálózatukra. A drónok számára, egy kevéssé feltűnő megközelítés már nem jelent problémát. Ezáltal akár a Bluetooth billentyűzetek használatakor is információ csoroghat át nem kívánt kezekbe.
Sötét Smart Cities
Az egyik oldalról remek és jövőbe mutató a Smart Cities koncepció. A másik oldalról, hasonló a problémák jelentkezhetnek, mint ami az IoT kapcsán már említésre került. „Mindössze”, itt olyan szolgáltatások kerülhetnek veszélybe, mint a víz, csatorna, gáz, elektromos hálózatok…
Forrás: Security InfoWatch