A minőségi képrögzítés kritériumai napjainkban

„Ha meg akarjuk tartani a meglévő infrastruktúránkat, optimalizálni kell a videó képminőséget és egyúttal minimalizálni az adatforgalmat.” Balczó Rudolf megszívlelendő  sorait olvashatjuk az alábbiakban.

Egyre több adat és tárolási szükséglet

Manapság a videó megfigyelő rendszereket egyre szélesebb körben alkalmazzák.  Az újabb alkalmazási területek megjelenése és a megnövekedett minőségi elvárások következtében a videó megfigyelő rendszereknek egyre több adatot kell feldolgozniuk és eltárolniuk. Mivel minden egyes kamera nagyobb mennyiségű adatot továbbít, a megfigyelő rendszer is nagyobb adattárakat igényel a rögzítéshez. A megfigyelő oldali kliensek (központi felügyeleti szoftverek) kiszolgálása több erőforrást igényel az adatok feldolgozásához és megjelenítéséhez, a megnövekedett adatforgalom megnöveli a számítógép és a hálózat leterheltségét is.
Ahhoz, hogy ezeket a változásokat kezelni tudjuk, fejlesztenünk kell a számítógép hálózatot vagy magasabb minőségű és teherbírású eszközöket kell alkalmaznunk, ezek a beruházások azonban rendkívüli kiadásokat kívánnak. Ha meg akarjuk tartani a meglévő infrastruktúránkat, optimalizálni kell a videó képminőséget és egyúttal minimalizálni az adatforgalmat.

A minőségi képrögzítés kritériumai napjainkban Forrás: Balczó Rudolf

Egy professzionális rendszer ismérvei

A kamerák és rögzítők áramköreinek csak egy része az, amelyik a képalkotással és a kép átvitelével, vagy rögzítésével foglalkozik. Egy professzionális eszköz ezen túl számos olyan részt tartalmaz amely „csak” kiszolgálóként van jelen és szerepe, hogy minden optimálisan, stabilan, zavarmentesen működjön. Ezek nagyon fontos építőelemek. Megfelelően beépített zavarszűrés, árnyékolás jól tervezett tápegység, minőségi alkatrész az, amire szükség van – és ezek nem hagyhatók el! Rengeteg fejlesztés és folyamatos tesztelés eredménye, hogy egy eszköz, úgy működjön, ahogy az elvárt, és ez nem 20 forint. Működik ezek nélkül is az olcsóbb eszköz? – igen – de tökéletlenül. Ezeken felül, nem elég egy eszközt megtervezni és piacra dobni. Azt úgy kell megtenni, hogy mire polcra kerül a termék, jusson túl minden olyan gyermekbetegségen – még béta verzióban – amely később bosszantó hibaként a vásárlón csapódna le. Az „olcsóbb gyártók” szívesen használják tesztelő sornak a végfelhasználót, és folyamatos szoftverfrissítésekkel „támogatják” a már eladott terméket.

Szerző:  Balczó Rudolf terméktámogató mérnök

Modern Alarm Kft.