2017-es kulcstrendek az IP alapú biztonságtechnika területén – Dr. Martin Gren szerint

Egy podcast interjú során szegezték az Axis alapítójának a kérdést, mit lát a 2017-es év kulcstrendjeinek az IP alapú biztonságtechnika területén. Ehhez hasonló kérdésekre születtek már válaszok, de a magunk részéről ez az első, amivel (szinte teljesen) egyet tudunk érteni. Véleménye szerint a három kiemelt terület. Kíberbiztonság, Az IoT és az Internet of Security Things,. A „Smart” kodekek és tömörítési eljárások. (tovább…)

Szép új világ, gondolatolvasás és megosztás kéznyújtásnyira

Persze, ez a gondolatolvasás és -átvitel nem a „hagyományos” (Uri Geller jellegű) módon képzelendő el. Mindenki agya egyedi módon működik, melynek alapját az adott személy tapasztalatai és emlékei adják. Ebből fakadóan az agyi aktivitás mintái egyénenként eltérőek. Amennyiben a tudósok képesek lesznek megismerni az egyén mintáit, lehetővé válik bizonyos gondolatok/érzések kiváltása is.
(tovább…)

Kiterjesztett valóság segíti majd a helyszínelők munkáját?

A holland Delft Műszaki Egyetem olyan AR (kiterjesztett valóság) megoldáson dolgozik, mely a helyszínelők munkáját segítheti. Rövidre fogva, az adott területet vizsgáló kollégán egy testkamera van, melynek képét különböző szakértőkhöz továbbítják, akik elemzik a látottakat és információval, javaslatokkal látják el a közvetlen vizsgálatot végző személyt, ami megjelenhet okos-telefonon/szemüvegen, vagy tableten.
(tovább…)

“Halálsugárral” a drónok ellen

Az ausztrál / amerikai Drone Shield cég jegyezte DroneGun közel 2km (1900m) távolságról képes átvenni az irányítást a drónok felett. Valójában nem a technológia (blokkolja a távvezérlést, beleértve a GPS-t is) az újdonság, hanem az, hogy viszonylagosan nagy távolságból képest ezt megtenni. Nem pusztítja el a kis „repülő szörnyet”, csak visszakényszeríti a kiindulási pontra.
(tovább…)

Lap teteje