Forradalmasíthatja a járvány a digitális aláírási iparágat?

A járványhelyzet által kiváltott szigorodó karantén előírások természetesen jelenleg az esetek többségében teljesen ellehetetlenítik (egyéni, állami és céges ügyekben egyaránt) a személyes aláírásokkal történő dokumentum hitelesítéseket. Ebben a helyzetben a kormányok egyre szélesebb körben ismerik el a digitális aláírások szükségességét, személyek és intézmények képviselői azonosítására.

Forrás: telefonguru

Forrás: telefonguru

A Techsign Doc cég az öt rendelkezésre álló e-aláírási módszer közül (Smart ID / Card Reader, elektronikus aláírás, e-aláírás, sima átadás, biometrikus aláírás) most ez utóbbiról nyilatkozik.

Techsign DOC biometrikus aláírás

A Techsign DOC biometrikus aláírás a cég információja szerint„”…eltérően más digitális aláírástípusoktól minősített hitelesítési módszer, ahol rögzítik az aláíró fizikai és viselkedési paramétereit egyaránt. Ez teszi ellenőrizhetővé és alkalmazhatóvá vállalkozási és akár kormányzati szintű dokumentumokban is. A hitelesítő eljárás a Smooth Pass FIDO-kompatibilis aláírási módszert alkalmazása, amely lehetővé teszi a felhasználóknak,, hogy adataik megosztása nélkül írhassanak alá arcukkal, hangjukkal, íriszükkel és ujjlenyomataikkal. A hitelesítési folyamat az eszközükön belül zajlik.”

A Techsign DOC alkalmazási felhő véleményük szerint „átfogó eszköz minden méretű vállalkozás számára, amely teljes mértékben ellenőrzést biztosíthat a jogilag kötelező erejű szerződéses áramlásaik felett” – amely a pandémiás problémák okán mind a kormányok, mind az üzleti vállalkozások számára egyre elfogadottabb technológia függetlenül attól, hogy a Techsign DOC technológiáját használják-e vagy sem.

Egyértelmű, hogy a modern digitális információs korszak idején a legsúlyosabb világjárvány egyre több vállalkozást indít arra, hogy ilyen típusú, jogilag kötelező eszköz-technológiákat fejlesszen, illetve alkalmazzon.

Egyáltalán: a helyzet kiváltja a digitális kommunikációs és kereskedelmi technológiák dinamikus fejlődését.

A Techrunch portál a hónap elején megjegyezte, hogy „A cégeknek jelen helyzetben mérlegelniük kell az operatív, szervezeti és pénzügyi megoldásaikat. Lépéseket tehetnek a virtuális munkahely előkészítésére azáltal, hogy egyértelmű digitális kommunikációs módszereket és mutatókat vezetnek be a termelékenység biztosítása érdekében.”

A Covid-19 valóban „új normákat” hoz és vezet be a világban

A TechSign DOC szerint: „A gazdaság példa nélküli válsága ellenére az értéknövekedés folytatódni fog azoknál a vállalatoknál, amelyek lehetővé teszik a távoli aláírást” – hozzátéve, hogy a témával foglalkozó társaságok nagy jövő előtt állnak. De – a digitális aláíráson túl – a fejlődés minden bizonnyal nyitott lesz azoknak a vállalkozásoknak és kormányoknak , amelyek átfogják a digitalizációt és ami még fontosabb: megértik, hogy ez a felkészülés is szükségszerűség most, szinte annyira, mint az egészségügyi védekezés”.

Forrás: unioffice

Forrás: unioffice

A kormányok elismerik a digitális aláírások szükségességét is a Covid-19 világjárvány időszakában. A kanadai COVID 19 gazdaságvédelmi terv szerint a Canada Revenue Agency (CRA) bejelentette: elismeri, hogy a digitális aláírások megfelelnek a jövedelemadóról szóló törvény aláírási követelményeinek, Közjegyzői vélemény szerint szerint a CRA bejelentése ugyan most „átmeneti intézkedés a Covid-19 miatt,” de szerintük tartósan elfogadott eljárás lesz a jövőben.

Amint a TechSign DOC egy nyilatkozatában pontosan rámutatott, a Covid-19 világjárvány teljes mértékben befolyásolja életünket és megváltoztatja szokásainkat: üzleti filozófiánkat, napi mozgásainkat, társadalmi kapcsolatainkat.

A társaság szerint az Egyesült Államok megelőzi Kanadát a végrendeletekre vonatkozó digitális aláírások elfogadásában. Az „Uniform Law Commission” nonprofit szervezet elkészítette az egységes elektronikus végrendeletről szóló törvényt, amely az egyének, a kormányok és az üzleti vállalkozások számára elfogadható változatként szolgálhat, és több állam, többek között Nevada és Indiana is engedélyezi már az elektronikus aláírásokat.”

A digitális aláírások persze ezekbe az időkbe, amikor a közjegyzőkhöz eljutni igencsak bajos, nemcsak a rendelkezési dokumentumokhoz nélkülözhetetlenek. Elengedhetetlenek minden olyan dokumentumhoz, amelyet „hitelesíteni kell, amely magában foglalja pl. a tényleges ingatlanügylet-dokumentumokat vagy automatikus fedezeti igényeket stb.

Nézzük a konkrét gyakorlatot. Azokban az USA államokban ahol engedélyezik a végrendeletek és más fájlok közjegyző által történő virtuális hitelesítését, a felhasználók feltöltik vagy lefényképezik a hitelesítésre kerülő dokumentumokat, beírják társadalombiztosítási számuk négy záró számjegyét, válaszolnak öt azonosítási ellenőrző kérdésre két percen belül és csatolnak egy képet magukról. Ellenőrzés után a felhasználók videón keresztül csatlakoznak a közjegyzőhöz, akik aláírásukkal és pecsétjük hozzáadásával fejezik be az eljárást.

Forrás: biometricupdate.com