A kutatók emellett arra is kíváncsiak voltak, a távolságtartás mennyire csökkenti a fertőzés kockázatát. Ők is megállapították, amit már korábban többször lehetett hallani: minél nagyobb távolságot tart valaki a másiktól, annál kisebb az esélye annak, hogy elkapja a koronavírust. Főleg akkor, ha még arcmaszk is van rajta.
“Megállapítottuk, hogy a COVID-19-nek való kitettség kockázatának csökkentése érdekében a legfontosabb intézkedés a maszk viselése” – nyilatkozta Matthew Callstrom, Ph.D., a minnesotai Mayo Clinic radiológiai osztályának elnöke. ” Mind az eldobható papíros orvosi maszkok, mind a kétrétegű szövetmaszkok hatékonyan csökkentették a cseppek átterjedését, és nem találtunk különbséget a maszkotípusok között abban a tekintetben, hogy mennyire blokkolták viselőjük által kibocsátott aeroszol részecskéket.”
“A COVID-19 terjedésének leggyakoribb mechanizmusa az aeroszolnál nagyobb légzőcseppek révén történik, és maszkokkal könnyebben blokkolhatók” – mondja Dr. Callstrom.
A 2 mikronos részecskék egy olyan aeroszol részecskét képviselnek, amely sok koronavírus részecskét tartalmazhat.
Forrás: Mayo Clinic
“A COVID-19 terjedésének leggyakoribb mechanizmusa az aeroszolnál nagyobb légzőcseppek révén történik, és maszkokkal könnyebben blokkolhatók a vírusok” – mondja Dr. Callstrom.
A kutatók emellett arra is kíváncsiak voltak, hogy a távolságtartás mennyire csökkenti a fertőzés kockázatát. Ők is megállapították, amit már korábban többször lehetett hallani: minél nagyobb távolságot tart valaki a másiktól, annál kisebb az esélye annak, hogy elkapja a koronavírust. Főleg akkor, ha még arcmaszk is van rajta.
Forrás: Mayo Clinic, hvg.hu