A kereskedelmi drónok egyre népszerűbbek a gazdaság különböző területein. Növekvő számuk egyre több új szereplőt vonz a piacra, hogy technológiai fejlesztésekkel testreszabják járműveiket a felhasználók és a képviselt iparág igényei szerint. Az alkalmazások többsége ugyanakkor hosszú repülőidőket igényel.
Ezzel már meg is találtuk az iparág fejlesztésének egyik fő akadályát a kis kapacitású drón akkumulátorok személyében. Átlagosan egy kereskedelmi drón repülési ideje 10 és 20 perc között van, ez pedig jelentősen nehezíti az időben, vagy távolságban kiterjedt feladatok megoldását.
Intelligens kábeles dokkoló állomás
Amint a legtöbb problémánál, itt is van megoldás. Egy Elistair nevezetű francia cég tervez és gyárt kábeles dokkoló állomásokat drónok számára, magasabb fokú biztonságot, korlátlan szabadságot és nagy sebességű adatátvitelt ígérve a drón működtetéséhez.
Guilhem de Marliave a cég alapítója egyben kereskedelmi igazgatója elmagyarázta, hogy megoldásuk könnyű hozzáférést biztosít az értékes légi információkhoz. A cég specialitása a tartós légi megfigyelés a popup telekommunikáció és az ipari felügyelet komplex környezetben.
Az Elistar fő terméke a SAFE-T egy intelligens dokkoló állomás, a polgári drónok számára kibővített lehetőségeket kínál a tulajdonosok és felhasználók számára. Az összekötő mikro kábelnek köszönhetően folyamatos tápellátást és nagysebességű adatátvitelt biztosít. A megoldás széleskörű, valós idejű és biztonságos hozzáférést tesz lehetővé a globális légi megfigyeléshez.
A SAFE-T tökéletes megoldás több alkalmazáshoz a felügyelet, az ellenőrzés, a távközlés területén. Könnyen szállítható, bevethető és másodpercek alatt üzembe helyezhető bármilyen típusú terepen.
Természetesen a kábeles összekötés korlátozza a lefedhető területet, de Marliave rámutatott, hogy a mikrokábel biztosította folyamatos tápellátás kivételesen tartós működést enged.
„Köszönhetően a redundáns tápellátásnak, a folyamatos és zavartalan adatátvitelnek és a 150 kg feszítésnek is ellenálló mikrokábelnek, a SAFE-T garantálja a drón műveletek teljes körű ellátását ” tette hozzá. A termék beépített Wi-Fi-t is tartalmaz, telefonról és tabletről is vezérelhető, közvetlen hozzáférést adva az analízishez illetve a telemetriához.
A cég a termék számos jó tulajdonságától várja a kereslet felfutását. A drón telepek korlátozott élettartama annyira közismert probléma, hogy már csak ennek a kiküszöbölése is fellendítheti a keresletet. Marliave hangsúlyozta
„A teljes automatizálás ( pilóta nélküliség ) megnöveli a kábelezett drón repülési idejét, felhívva a figyelmet a telepes táplálású drónok fő gyengeségére, továbbáa biztonsági és telekommunikációs piacon a biztonságtechnika légi platformjának demokratizálása is a kereslet fő hajtóereje lehet”.
Forrás:https://www.asmag.com/showpost/23131.aspx
Fordította: Ecsedi Ákos
Kapcsolódó cikk:
Végre Magyarországon is elérhető közelségbe került a „drón jogszabály” – Gondolatok a tervezet margójára egy szakember tollából