Az IP árnyoldalai….A cyber biztonság fokozása a video megfigyelésnél

A videorendszerek cyber biztonsági védelme témakörben készített, és tett digitális formában is hozzáférhetővé egy közhasznú anyagot a Panasonic.

Az IP árnyoldalai….A cyber biztonság fokozása a video megfigyelésnél

A cyber biztonság  kérdése nagy kihívássá vált  a biztonságtechnikai piac szereplői számára.  A legutóbbi jelentések szerint a hackerek  a kamerákat használva indítottak DDoS ( túlterheléses ) támadásokat,  tovább hangsúlyozva a cyber támadások elleni védekezés fontosságát.

A védekezés lehetséges módozataival foglalkozik a Panasonic „Hogyan védjed meg a video rendszeredet” című whitepaper kiadványában. A cég szerint a cyber biztonság komoly kérdéssé vált, mióta a video megfigyelés analógról IP-re váltott. Ez a probléma a régi analóg világban nem fordulhatott volna elő, a lehallgatás és manipuláció ellen fizikailag is védett, elszeparált hálózatok miatt. Az IP kamerák egyre szélesebb körű elterjedése felveti a kamera rendszerek védelmének szükségességét és az alapul szolgáló hálózatok egyre fontosabb szerepet kapnak, mivel a támadások ezeken keresztül érkeznek, különös figyelemmel az internetre.

Backdoor módszerek

A Panasonic által backdoor-ként emlegetett közös támadási módszerek olyan szoftverrészek, amelyeket gyakran a fejlesztő épített be és amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy elkerüljék a szabványos biztonsági ellenőrzést, hogy hozzáférjenek egy számítógéphez, vagy IP-kamerához és akár akaratlanul is hibákat okozhassanak a kamera operációs rendszerében. Az IP kamerák mostanára nagy teljesítményű processzorok, saját operációs rendszerrel  és képfeldolgozó szoftverrel. Az előbbi  potenciális szoftverhiba, vagy biztonsági rés a szoftverben lehet az alapja a kamera elleni támadás indításának.

A kamera hekkelése súlyos következményekkel járhat, ellentétben a felhasználók hiedelmével írja a Panasonic. „Gyakran halljuk ügyfeleinket úgy vélekedni, hogy a kameráik csak kis jelentőségűek kívülálló számára és ezért hekkelésük nem jelent tényleges veszélyt. Azonban meg kell mondani, hogy a kamerák  közvetve valóban  tudnak lényeges információkat adni” írják.  Bármelyik potenciális bűnöző pontosan  láthatja, hogy az irodába hányan tartozkodan (esetleg senki)   a lehetséges legkönnyebb módon kikémlelheti a szokásokat,  a munkaidőt, a rablás legkisebb rizikóval járó időpontját.  Még ennél is kritikusabb a magánszférából származó video-adatok nyilvánosságra hozatala. Senki sem szeretne  otthon a kanapén, vagy  éppen más magánügyekkel elfoglalva filmezve lenni,.

A Panasonic javaslatai

Ezeknek a kivédéséhez a Panasonic tesz számos javaslatot, beleértve a szabványos jelszó megváltoztatását, a felhasználó figyelmeztetését az update opciók megváltoztatására, az adatvonalak titkosítását a kamera és környezete körül, víruskereső telepítését, a tűzfal  politika újragondolását stb.
A cég az alábbiakhoz nyújtja a saját megoldását : password  védelem, a adatátvitel  kódolása a kamerák és környezetük körül,  a vonatkozó tanusítványok nyújtása azoknak az ügyfeleknek akik zárt forráskóddal rendelkeznek ami lehetővé teszi a nagyon gyors titkosítást  ( 17 ms vs. 43 ms )

Forrás: https://www.asmag.com/showpost/23319.aspx?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=enewsletter&utm_term=News_23319&utm_content=20170727

Megjegyzés: Mi is ez a DoS, és DDos?

A “Deniel of Service”-nak a rövidítése(Szolgáltatásmegtagadással járó támadás). A célja hogy a webszerver elérhetetlenné váljon. A DoS abban különbözik a DDoS-tól hogy míg a DoS esetében csak egy számítógép támadja az adott webszervert, addig a DDoS-nál nagyon sok gép vesz részt a támadásban.(ezért distributed – megosztott)

Fordította: Ecsedi Ákos

Kapcsolódó cikkek:
Az IP kommunikáció meghekkelhető! Az IP biztonságtechnika IT biztonsági kihívásai
Varys „madárkái”, azaz kémkedik-e a kameránk?