Rés a pajzson? Nemcsak a kínai de a német kamerák sem cyber biztonságosak?

A  Bitdefender nevű cyber-biztonsági és antivírus  vállalat biztonsági rést talált két  Shenzen Neo Electronics gyártmányú kínai kamerában. A két modell iDoorbell és NIP-22 esetében még a hitelesítési eljárás előtt, puffer túlcsordulással összefüggő sebezhetőséget  találtak. Egy német cég amely ugyanezt a firmware-t alkalmazza, ugyanúgy sebezhetőnek találtatott.

 

Rés a pajzson ? Nemcsak a kínai de a német kamerák sem cyber biztonságosak ? Forrás https://www.veracode.com/security/buffer-overflow

Ez a típusú C vagy C++ programozásból eredő, véletlen vagy szándékos hiba, okozhatja a rendszer összeomlását, vagy rosszabb esetben egy belépési pontot jelenthet egy cyber támadás esetére. https://www.veracode.com/security/buffer-overflow

Exportált sebezhetőségek Kínából

A Bitdefender gyanítja, hogy az összes, említett cég által gyártott kamera ugyanazt a szoftvert használja, következésképpen ugyanúgy sebezhető . A cyber  biztonság kérdése bizonyos kínai kameragyártók esetében gyakran témája a biztonságtechnikai szakértők vitájának. Tekintettel arra, hogy ezek a kamerák az alacsony árkategóriába esnek, sebezhetőségüket nagy számban exportálják szerte a világon.
Ami a Bitdefender  felfedezését különösen érdekessé teszi az, hogy tapasztalatai szerint, az a firmware amelyet ezek a kamerák használnak megtalálható más gyártók termékeiben is, hasonló módon gyengítve azokat.

Ugyanaz a firmware más gyártóknál is

Alex Balan a Bitdefender Vezető Biztonságtechnikai Kutatója

elmondta, hogy egy német cég amely ugyanezt firmware-t alkalmazza, ugyanúgy sebezhetőnek találtatott :
„Az a tény hogy az említett kínai kamerákba ágyazott firmware-t más gyártók is beépítik, magyarázza a  sikeres támadások nagy volumenét és a védelmi hiba hasonlóságát más gyártók esetében is. Így pl. azonosítottunk egy német céget, amelynek eltérő tervek,  formai jegyek  és  különböző  felhasználói interfész alapján gyártott kamerái  ugyanazzal a firmware-rel  és védelmi hibával rendelkeztek, mint kínai társaik” jelentette ki Balan.
Balan nem kívánta megnevezni az érintett német céget, ahol időközben a hibát már ki is javították, de rámutatott, hogy van még számos gyártó akik ugyanezt a firmwaret használják,  szétterjesztve ezt a típusú biztonsági rést szerte a szakmában.
A két kamerában felfedezett  védelmi hiba bizonyos feltételek mellett lehetővé teszi távoli kódok  végrehajtását írja a riport. Gyaníthatóan nem véletlenül hasonló fajtájú hibák  szintén megtalálhatók hálózati csomópontokban ( útválasztókban ) amelyek érzékelőket vagy alarm jelzéseket fogadnak illetve továbbítanak.

Több mint 150 ezer elért egyedi eszköz?

Mindkét kamera iDoorbell és NIP-22 a router nyitott UPnP portját használja így azok elérhetők a külső világ számára. A Bitdefender számításai szerint  az elérhető egyedi eszközök  valós száma  valahol 175.000 körül jár.
Megkérdeztük volt-e valami különleges oka a Shenzen Neo Electronics  termékek kiválasztásának,  de Balan  szerint  a kínai cégre az IP sebezhetőség témájában véletlenszerűen esett a választás. Elmondta, hogy a világ összes tájékáról kapnak felkéréseket vizsgálatra és tapasztalataik alapján  a kínai cégek termékei semmivel sem kevésbé biztonságosak, mint más országok technikái.

Céljuk az IoT eszközök biztonságának növelése

A vizsgálatokat azért csináljuk, hogy megértsük azt, hogy az IoT eszközök hogyan veszélyeztethetők és megpróbáljuk számszerűsíteni a tömeges fertőződés folyamatát. Mi nem próbálunk egy bizonyos vállalatra  koncentrálni, csak megérteni a fenyegetettséget és azokat a dolgokat, amelyek széles körben tudnak hatást gyakorolni”   mondta Balan.
Bár Balan az IoT termék gyártóknak  egy alapos kiértékelést javasol mielőtt megjelennek a piacon tudja, hogy a hibák  hosszútávon elkerülhetetlenek . Amit egy eladó a maga részéről tenni tud,  az egy robusztus update rendszer  kiépítése. Ha van olyan rendszer, amely biztosítja, hogy amint a gyártó tudomást szerez a hibáról ki tud bocsátani egy a problémát lényegében megoldó frissítést, a félelmek bizonyos mértékig csökkenthetők.

Forrás: https://www.asmag.com/showpost/23412.aspx

Fordította: Ecsedi Ákos

Kapcsolódó cikkek:
Az IP árnyoldalai….A cyber biztonság fokozása a video megfigyelésnél
Cyber attack az Egyesült Királyságban