A Criptext egy szuperbiztos levelezőrendszer kifejlesztésén dolgozik. A tesztverziót már mindenki szabadon kipróbálhatja. A Criptext infrastruktúrájának lényege, hogy az elektronikus leveleket olyan módon kezeli, hogy azokba tényleg csak a feladó és a címzett nyerhet betekintést.
Adatkezelési trendek
Az adatvédelmi botrányok (gondoljunk csak a Facebook esetére) egyre több felhasználót gondolkodtatnak el arról, hogy az egyes vállalatok, szolgáltatók miként is kezelik az adatokat, illetve azokat mire használják fel. Napjaink adatvédelmi trendjei két irányba terülik a fejlesztéseket. Az egyik eshetőség, amikor egy vállalat mohón gyűjti a felhasználók adatait, és azokat például marketing célokra használja fel. A másik eset, amikor a szolgáltató olyan módon próbál talpon maradni, hogy a felhasználói adatok titkosítását is biztosítja. Ebből a szempontból a legerősebb védelmet az jelenti, amikor a titkosító kulcsok kezelése is a felhasználók kezében van, így a szolgáltató még véletlenül sem tud betekintést nyerni az adatokba, illetve a kommunikációba. Az elmúlt időszakban számos ilyen megoldás látott napvilágot – köztük népszerű üzenetküldők is elkezdték támogatni a végponttól végpontig terjedő titkosítást. Azonban a Criptext által kifejlesztett rendszer bizonyulhat a legütősebbnek, legalábbis, ami az elektronikus levelezést illeti.
A Criptext infrastruktúra
A Criptext infrastruktúrájának lényege, hogy az elektronikus leveleket olyan módon kezeli, hogy azokba tényleg csak a feladó és a címzett nyerhet betekintést. Mindezt úgy éri el, hogy végponttól végpontig terjedő titkosítással védi a küldeményeket. A kulcsok pedig kizárólag a feladó és a címzett számítógépén vagy eszközén találhatók meg.