A Senstar 5 lépéses útmutatót mutat a téves riasztások kiküszöbölésére

A kanadai Senstar csapata a kültéri behatolásérzékelők által generált zavaró riasztások gyakori okait vizsgálta különös tekintettel a kerítés és behatolásérzékelők videoelemzés által kiváltott riasztásaira.

Forrás: Eualarm

Mélyebb elemzés után öt lépésből álló általános ajánlást adnak, amelyek célja a zavaró riasztások egyszeri csökkentése vagy akár leküzdése, itt összefoglaljuk a megállapításaikat.

1. A telepítési környezet felmérése

A jól karbantartott kerület az első lépés a zavaró riasztások kiküszöbölésében. Végezzen kerületi felmérést, és azonosítsa a lehetséges biztonsági problémákat és kockázatokat, például a kerítés állapotát, a környező épületek és fák helyzetét és ha használják, biztosítsa a kamerák teljes és akadálytalan lefedését.

2. Együttműködés iparági szakértőkkel

Mielőtt bármilyen konkrét technológia mellett döntene, keressen rendszerintegrátorokat, tanácsadókat és már bizonyított múlttal rendelkező szállítókat. A telepítéskor a biztonsági rendszereknek meg kell küzdeniük a lehetséges zavaró riasztási környezeti források széles skálájával. A tapasztalt biztonsági szakemberek segíthetnek a követelmények áttekintésébe. Győződjön meg arról, hogy a telepítők, forgalmazók és üzemeltetők tanúsítvánnyal rendelkeznek és képzésben részesültek a megfelelő rendszerekre vonatkozóan. Egy rosszul telepített rendszer szinte bizonyosan sokkal több zavaró riasztást generál majd.

3. A megfelelő technológia kiválasztása

A megfelelő szenzor rendszer kiválasztásakor figyelembe veendő tényezők közé tartozik az észlelés valószínűsége – ügyeljen a sebességre, a megbízhatóságra és a pontosságra; a zavaró riasztások arányaira. További szempont lehet az egyszerű telepítés és távolról konfigurálható lehetőségek, továbbá az integrálhatóság (kamerák, VMS). Megfontolandók még a riasztási kommunikációs módszerek és célszerű hogy ezek az olyan kiegészítő lehetőségeket is tartalmazzanak, mint a térképezés, a riasztás pontos helye és egyéb helyzetfelismerő eszközök.

4. időszakos helyszíni ellenőrzések elvégzése

A zavaró riasztások csökkentésének gyakran figyelmen kívül hagyott módszere az időszakos helyszíni audit. Idővel új helyszíni jellemzők léphetnek fel, amelyek negatívan befolyásolják a helyszíni rendszerek általános teljesítményét. Például első lépésben szinte minden pontot rendszeresen ellenőrizni kell, a kerítés állapotát, a környező növényzetet, az új épületeket és az új járművek útvonalát stb.

5. A gyakori problémák kezelése, megszüntetése.

Bármely rendszer tesztelése vagy élettartama során problémák léphetnek fel. Ahhoz, hogy a rendszerek továbbra is maximális teljesítménnyel működjenek, tartalmazniuk kell azokat a funkciókat és eszközöket, amelyek az üzemeltetők és a technikusok számára szükségesek a problémák gyors megtalálásához és megoldásához.

A behatolásérzékelők esetében számos funkció kritikus fontosságú a zavaró riasztások okainak kezeléséhez, az elsőt a 3. lépés, a pontos helyjelentés tárgyalja. A rendszernek azonban képesnek kell lennie arra is, hogy kezelje az erős környezeti hatásokat (pl. szél). Az olyan hatótávolságú érzékelők, mint a Senstar Fiberpatrol, a Flexzone és a Senstar LM100, képesek ezeket a zavarokat nem behatolásként felismerni, így nem indítanak riasztást. A Senstar szerint az érzékelőknek tartalmazniuk kell az intelligens jelfeldolgozást is, amely felismeri a környezeti erők által keltett zavarokat, a világítás hirtelen változásait és a nagy aktivitású forrásokat (pl. forgalom, vonatok stb.) és ennek megfelelően a riasztás szempontjából elutasítja azokat.

Az adatok integrált szintézise kínálja a legmagasabb észlelési képességeket

A gyakori zavaró riasztásoknak kitett, vagy a lehető legszélesebb körű észlelési szükségletet igénylő helyszínek számára a Senstar csapata az új Sensor Fusion Engine megoldását ajánlja (a Senstar Symphony Common Operating Platform része), amely szintetizálja az adatokat és a különálló rendszerekről hasznos információkat generál. Az érzékelőfúziós motor nem csupán egy egyszerű logikai integráció, hanem a kerítésérzékelőkből és a videoelemzésekből származó alacsony szintű adatokhoz is hozzáfér, hogy intelligensen elemezze a lehetséges kockázatokat. Ez az adatszintézis lehetővé teszi a rendszer számára, hogy olyan teljesítményszintet érjen el, amely meghaladja az egyes érzékelők teljesítményét, miközben kiküszöböli a zavaró riasztásokat.

Forrás: Senstar, securityworldmarket