Egyre nagyobb igény mutatkozik az érintésmentes beléptetési megoldásokra

Egy új jelentés szerint a felhasználói élmény és a kényelem központi szerepet játszanak a biztonsági és létesítmény üzemeltetési szakemberek által választott új beléptetőrendszerek specifikációjában, és egyre nagyobb elvárás a munkahelyeken az érintésmentes beléptetés.

Forrás: dormakaba

Az amerikai Brivo intelligens épületekkel foglalkozó vállalat kutatása kiemelte: a tendencia oka, hogy egyre több Z generációs csoport lép be a munkahelyekre és a kényelmi igény általános növekedése a fizikai biztonság egyik fő szempontja.

A legfontosabb megállapítások a következők voltak:

  • A biztonsági szakemberek 84%-a úgy gondolja úgy, hogy a felhasználói élmény, igen jelentős tényező a hozzáférés-szabályozás szempontjából
  • A válaszadók 65%-a a mobil hozzáférés-szabályozás által nyújtott felhasználói kényelem előnyére mutatott rá, ami a mobileszközök növekvő népszerűségére utal a hagyományos műanyag FOB kártyákhoz képest.
  • Egyre népszerűbbek a munkahelyi élményalkalmazások, amelyek idén az ötödik legnépszerűbb biztonsági rendszer-integráció – a válaszadók szerint. Ezek az alkalmazások több irányítást biztosítanak az alkalmazottaknak az irodaterületük felett a mobilalapú szolgáltatásokon keresztül
  • A biztonsági szakemberek a távoli ajtókezelést, az azonnali hitelesítés-kezelést és az outsourcing felügyeleti feladatokat a felhőalapú biztonsághoz olyan alkalmazásokként sorolták fel, amely hatékonyabbá, egyúttal könnyebbé teszik a feladatok ellátását.
  • Az IFSEC Global Physical Access Control Trend Report 2022-ben kutatás keretében válaszadók hasonlóképpen a könnyű használhatóságot jelölték meg az új fizikai beléptetőrendszertől elvárt legfontosabb funkcióként.

A Brivo jelentése szerint az adatgyűjtés és a rendszerintegráció egyre inkább az üzleti igények közé tartozik, mivel a biztonsági szakemberek továbbra is integrálni kívánják a biztonsági rendszereket a többfunkciós területekkel. A kutatás jelentős optimizmust érzékel a
biometrikus hozzáférési megoldásokban rejlő lehetőségeket illetően is. A válaszadók 60%-a kívánja biometrikus rendszerekkel kiegészíteni az épületbiztonságot a következő három évben és további 60%-uk jósolja, azt hogy az arcfelismerésnek lesz a legnagyobb hatása a beléptető-technológiában a következő években.

További megállapítás, hogy a felhőalapú hozzáférés-vezérlés a legértékesebb adatokat gyűjti össze a biztonsági szakemberek számára, hogy megalapozottabb üzleti döntéseket hozzanak. Ugyanakkor a megkérdezett kb. 30%-a jelzett forráshiány problémákat a felhőtechnológiák bevezetése kapcsán.

A hozzáférés-vezérlés integrálása más biztonsági és proptech platformokkal elengedhetetlen lesz az érdekelt felek kényelmével kapcsolatos elvárásainak teljesítéséhez és a hozzáférési megoldások következő generációjának megvalósításához.

Forrás: IfsecGlobal

Kapcsolódó cikk: