Miután a munkavégzés számos munkakör esetében ma már nem helyhez kötött, elengedhetetlenné vált, hogy az adatok távolról is hozzáférhetők legyenek. Ez felgyorsította a szervezetek körében a felhő használatát, ami biztonsági kockázatokat is felvet. A Micro Focus szakértői szerint megfelelő óvintézkedésekkel, például speciális titkosítással csökkenthetők a kockázatok.
Induljunk ki abból, hogy semmi sincs biztonságban
Az elmúlt évek változásai miatt már nem csupán a helyi szerverszobákban, adatközpontban találhatók az adatok, hanem a felhőben is. Noha a felhőszolgáltatók is igyekeznek mindent megtenni az adatok védelméért, azért a vállalatoknak is ajánlott úgy hozzáállniuk a helyzethez, hogy az adataik bárhol és bármikor veszélyben lehetnek. Ezért érdemes titkosítani a fontos, érzékeny információkat, és csak azokban az esetekben feloldani a titkosítást, amikor ez elengedhetetlenül szükséges egy feladat, művelet elvégzéséhez.
A biztonság nem mehet a használhatóság rovására
Természetesen az sem jó megközelítés, ha a védelmi mechanizmusok akadályozzák az adatokhoz történő jogos hozzáféréseket. Az adatvédelmi infrastruktúra akkor hatékony, ha képes lehetővé tenni az adatok gyors, egyszerű kezelését az arra jogosult személyeknek, miközben a jogosulatlan hozzáféréseket meggátolja. E téren is hasznos segítséget nyújthat az úgynevezett formátummegőrző titkosítás, amely az eredeti adatokat véletlenszerű karakterekkel helyettesíti. Ekkor megmarad az adatok formátuma, és így azok könnyebben felhasználhatók anonim módon különféle elemzési és statisztikai célokra. A formátummegőrző titkosítási módszernél még nagyobb biztonságot nyújt a dinamikus adatmaszkolás, amely valós időben titkosít egyes adatokat egy előre definiált szabályrendszer alapján.