Adatmentési, adattárolási szempontok az adatvesztés ellen

Ma már nélkülözhetetlen intézkedéseket igényel a kritikus vállalati adatok védelme. A témához kapcsolódó teendőkről az amerikai CIO.com magazin szakértőket kérdezett meg. Vázlatos összeállítást olvashatnak.Adatmentési, adattárolási szempontok az adatvesztés ellen. Forrás: DW Backup

Válasszunk olyan megoldást, amely vállalatunk jelenlegi és idővel változó tárolási igényeihez igazítható!

Senki sem tudhatja pontosan, mekkora adatmennyiséget kell tárolnia három vagy öt év múlva. Vizsgáljuk meg, hogy a kiszemelt termékek rugalmasan bővíthetők, esetenként igény szerint csökkenthetők is legyenek.

Használjunk hibrid megoldást!

Úgy garantálhatjuk adataink biztonságát a leghatékonyabban, ha kombináljuk a helyben végrehajtott és a felhős adatmentési technológiákat. A helyi tartalékmásolatok lehetővé teszik a gyors adat-visszaállít, a felhős adattárolás megvéd minket más külső nem kívánt (ártó) hatásoktól.

Ha nincs lehetőség hibrid megoldás alkalmazására, mentsük adatainkat a felhőbe!

Amennyiben anyagi okok folytán  csupán egyféle adatmentési módszer alkalmazása jöhet szóba, válasszunk felhős megoldást! Bár nagy adatmennyiségek esetében a visszaállítási idők hosszabbak, mint a helyi mentéskor, az adatokat teljesen elpusztító fenyegetések közül sokkal többel szemben lesznek védettek az értékes vállalati információk.

Vizsgáljuk meg alaposan a kiszemelt tárolóeszköz-gyártót vagy adatmentési szolgáltatót!

A cél olyan tárolásimegoldás-gyártó vagy -szolgáltató partner felkutatása, amelyik maximálisan figyelembe veszi az igényeinket, katasztrófa esetén képes gyorsan visszaállítani az adatainkat, és mindezt megfizethető áron teszi.
Adatmentési, adattárolási szempontok az adatvesztés ellen. Forrás: powerupboston . com

Rendszeresen készítsünk adatmentést, és archiváljuk a régi fájlokat!

Biztonsági szakértők szerint az elektronikus adatokról legalább hetente egyszer tartalékmásolatot kell készíteni, és a biztonsági mentéseket egy másik, távoli telephelyen kell tárolni, amelyet nem érinthet ugyanaz a biztonsági esemény. A költségek csökkentése érdekében archiváljuk a háromévesnél régebbi fájlokat! Ezzel évente akár több százezer forintot takaríthatunk meg.

Győződjünk meg arról, hogy egyszerűen visszaállíthatók-e az adatok!

A technológia kiválasztásának egyik legfontosabb szempontja, hogy miképpen tudjuk visszanyerni az adatokat. Ezért ne felejtsük el megkérdezni a kiszemelt partnertől, miképpen és milyen gyorsan tudunk hozzájutni az elmentett adatokhoz katasztrófa bekövetkezésekor! Ez után teszteljük, mennyi időbe telik ismét üzemképes állapotba hozni az alkalmazásainkat és az adatainkat! Hasonlóképpen, vizsgáljuk meg alaposan a tárolási megoldás kiválasztásakor, hogy az egyes adatokat hogyan használjuk! Így nem kerülünk olyan helyzetbe, hogy bár megtörtént az adatok mentése, de azok nem hozzáférhetők az őket igénylő munkavállalók és alkalmazások számára

Készítsünk katasztrófa-elhárítási tervet, és rendszeresen frissítsük!

Amikor az adatbiztonság kerül szóba, az egyik leggyakrabban megfogalmazott szakértői tanács, hogy készítsünk elhárítási tervet mindenféle típusú katasztrófa esetére, és ezt a tervet a körülmények változását figyelembe véve rendszeresen aktualizáljuk a felelősségi körök és teendők pontos meghatározásával. Habár a vállalkozások tisztában vannak azzal, milyen hatalmas károkat szenvedhetnek el adatvesztés következtében, gyakran nem gondolják át, milyen típusú, vállalatukat érintő negatív események fenyegethetik őket. A katasztrófa-elhárítási tervet negyedévente célszerű áttekinteni és frissíteni.

Forrás: http://computerworld.hu/computerworld/ezt-tehetjuk-az-adatvesztes-megakadalyozasara.html

Kapcsolódó cikkek:
Az adatvédelem 12+1 kérdése
Adatkezelés a biztonságtechnikában
IT-rendszerek biztonsága, az „emberi tényező”