Az online azonosságkezelés az internetképes eszközök számának drasztikus növekedésével egyre komplexebb folyamattá növi ki magát. A megoldást az adaptív szemlélet jelentheti, amely lehetővé teszi, hogy a vállalatok rendszeresen és folyamatosan ellenőrizzék a hozzáféréseket.
Egyre több eszközt használunk mindennapi életünk és munkánk során. Ezek ugyan megkönnyítik a feladatainkat, de vannak, akik számára sok fejtörést okoznak. Például a vállalatok informatikai szakemberei számára, akiknek kezelniük kell az egyre növekvő mennyiségű készüléket. A felügyeletet igénylő eszközök mennyisége rohamosan nő. Becslések szerint 2017-ben 2,7 milliárd új IoT-eszközt csatlakoztattak az internethez, és 2020-ra már várhatóan 20,4 milliárd lesz a működő IoT-készülékek száma.
Az sem könnyíti meg a szervezetek dolgát, hogy szinte elvesznek a rengeteg kibervédelmi szoftver között: egy felmérés szerint ugyanis egyes vállalatoknál akár 70 különféle biztonsági megoldás is működik. Ilyen környezetben pedig rendkívül nehéz az adatok védelme, felügyelete.