A Marketsandmarkets kutatócég szerint a drónellenes globális piac értéke napjainktól a kutató előrejelzési periódusáig 2029-ig várhatóan 26,7%-os CAGR-t fog regisztrálni.
A döntő okok várhatóan: a drónellenes technológiákra fordított kormányzati kiadások növekedése, a kritikus infrastruktúrák biztonságának jogosulatlan drónok általi megsértése, valamint a kritikus infrastruktúrák védelmét szolgáló légi távérzékelési technológiák elterjedése.
Az elemzők azt prognosztizálják, hogy 2029-ben a hibrid szegmens képviselheti a legnagyobb részesedést a drónellenes piacon. A több drónellenes technológia integrálásának trendjei emelkednek, mivel ezek a leghatékonyabbak a fenyegetések észlelésében, nyomon követésében és semlegesítésében. Ezek a rendszerek egyesítik a különböző technológiákat, átfogó védelmi megoldást nyújtva az UAV-k ellen. A hibrid rendszerek elektronikus, kinetikus és lézeralapú ellenintézkedéseket alkalmaznak, hogy optimális védelmet nyújtsanak a drónok ellen. Ezeket a rendszereket arra tervezték, hogy észleljék, nyomon kövessék, azonosítsák, kategorizálják és mérsékeljék a drónokat néhány kilométertől több tíz kilométerig terjedő széles működési tartományban.
Platform szerint a földi szegmens képviseli a fő piaci részesedést
A kutatás szerint 2029-ben a földi szegmens fogja birtokolni a drónellenes piac jelentős részét. Számos földi drónellenes rendszer többféle elektronikus technológiát használ, mint például radar, infravörös érzékelők, akusztikus rendszerek, valamint RF és GNSS zavaró berendezések. A MESA (elektronikusan szkennelt) radarmegoldásait főként UAS-ellenes célokra használják, a kritikus infrastruktúrák, katonai táborok és más biztonsági szempontból érzékeny helyszínek védelmére az illetéktelen drónoktól. Az egyik ilyen megoldás az Echoguard, egy földi légtérkezelési megoldás, amely szoftveresen definiált 3D-radart tartalmaz, amely a helyszínre jellemző lehet. Ez a rendszer képes azonosítani egy vagy több véletlenszerű drónt, beleértve az illetéktelen területeken lévő rajokat is.