Az IoT használata tömegessé válik az ipari/intézményi biztonságtechnikai rendszerekben

„A tisztán IoT technológiák vagyonvédelmi célú alkalmazásának egyik legfőbb akadálya a behatolásjelző rendszerek telepítésére vonatkozó előírások.” Az IoT kommunikációs protokollok integrálása a behatolásjelző rendszerekbe várhatóan növelni fogja az egyes rendszerekhez csatlakoztatott érzékelők átlagos számát és elősegítheti a vezeték nélküli érzékelők szélesebb körű használatát. (tovább…)

Az IoT az okos technológiákkal felszerelt kereskedelmi épületek piacán egészséges növekedést mutat

A Memoori legfrissebb piackutatási jelentése szerint a BIoT piac 2021-ig 21%-kal nőtt, és meghaladta a 2019-es teljes piaci volument. Az elemzők előrejelzése szerint a piac továbbra is egészséges, 12%-os CAGR mellett fog bővülni, a 2021-es 47,07 milliárd dollárról 2027-re 92,88 milliárd dollár nagyságrendre. Várhatóan előtérbe kerülnek az erősebben eredmény alapú, analitika vezérelt megoldások. (tovább…)

Okoseszközök – kényelem, de biztonság is?

Az IoT eszközök tömegesség váltak – az okosóráktól az olcsó biztonsági kamerákon keresztül az intelligens otthon technológiákig. Vitathatatlanul kényelmesebbé teszik az életünket összekapcsolva a digitális világgal. De az IoT oltárán lehet, hogy gyakran a biztonságunkat és az érzékeny adatainkat is beáldozzuk. (tovább…)

Az Amazon Ring okos eszközök külső-belső támadás alatt!

Az Amazon Ring okos otthoni eszközeiről nemrég derült ki, hogy a felhasználóknak nem csak a hekkerektől, hanem a Ring saját alkalmazottaitól is érdemes tartaniuk. Legújabban az derült ki, hogy a cég saját alkalmazottai éltek vissza azzal a lehetőségükkel, hogy hozzáférhetnek a felhasználók otthonaiban telepített kamerák felvételeihez. (tovább…)

Az okos városok IoT sérülékenysége

Ijesztő, mennyire elhanyagolják a gyártók az okosvárosokban alkalmazott IoT-megoldások biztonságát Sérülékenységekre mutatott rá legutóbbi jelentésében az okosvárosokban használt IoT-infrastruktúrák kapcsán a Forrester Research, egyúttal azonban megoldási javaslatokat is tett. (tovább…)

Az IoT és a biztonsági rendszerek: Video megfigyelés

A biztonsági kamerák minden képességgel rendelkeznek ahhoz, hogy központi szerepet játsszanak a Dolgok Internetében, hiszen nem csak képeket továbbítanak, hanem nagymennyiségű adat begyűjtésére és elemzésére is alkalmasak. A Detektor IoT Akadémiája azt vizsgálta, hogy a videó megfigyelés és az IoT milyen új lehetőségeket nyit meg a gyártó és forgalmazó cégek számára, és hogy ez milyen előnyöket jelenthet a végfelhasználók számára. (tovább…)

Az IOT és a biztonsági rendszerek: Riasztási kommunikációs útvonalak

A Dolgok Internete a lehetőségek világát tárja fel, de ugyanakkor új biztonsági kockázatokat is magában rejt. A Detektor IoT Akadémiája azt vette górcső alá, mennyire kell biztonságosnak lennie az IoT kommunikációnak ahhoz, hogy a vagyonvédelmi üzletágban tevékenykedő cégek hatékonyan alkalmazhassák azokat. (tovább…)

Az IoT fejlődésének négy mozgatórugója

Az IHS Markit nemzetközi üzleti információ szolgáltató cég legújabb elemzése szerint az ipari és kereskedelmi alkalmazások használata során a Dolgok Internete (IoT) hálózathoz csatlakozó intelligens eszközök iránt megnőtt igényt kiszolgáló termékek száma 2018-ra várhatóan túllépi a 31 milliárdot. (tovább…)

Na most akkor IoT vagy nem? Rajtad tartjuk a szemünket, éjjel is

Az Internet of Things (IoT), azaz a dolgok internete egy olyan fejezetet nyitott a sérülékeny eszközökkel való együttélésben, a soha véget nem érő hibajavítgatásban, amely ezzel minden IT biztonságért felelős munkatárs, vagy otthonában ilyen dolgokat működtető biztonságtudatos felhasználó rémálmát válthatja valóra. (tovább…)

Forrás: m2mzona.hu

Vastag késésben az IoT hálózatok biztonságának a kezelése!

A jelenleginél sokkal nagyobb figyelmet kell fordítanunk az IoT hálózatok biztonságának problémakörére – derült ki a San Diegó-i Security of Things World előadásaiból. Az IoT-hálózatban minden mindennel összefügg, tehát a biztonsági szakemberek részéről is holisztikus megközelítésre lesz szükség a helyzet kezeléséhez. (tovább…)

Szabványtervezet az IoT eszközök biztonságáért Forrás: Schönherz Bázis

Szabványtervezet az IoT eszközök biztonságáért

Az IETF (Internet Engineering Task Force) illetékes munkacsoportja és biztonsági szakértői  kidolgoztak egy olyan tervezetett, amelynek célja, hogy szabályozottá tegye az internetképes eszközök frissítését – számol be róla a biztonságportál. (tovább…)

Lap teteje