A Marketsandmarkets új jelentése szerint a biometrikus rendszerek globális piaca a 2022-es 42,9 milliárd dollárról 2027-re 82,9 milliárd dollárra nő, ami 14,1%-os CAGR-t jelent. A biometrikus technológia különböző ágazatokban történő dinamikus fejlődése, a hitelesítési és azonosítási és a biztonsági és felügyeleti megoldások iránti növekvő kereslet a különböző alkalmazási területeken a piac növekedésének elsődleges tényezői. A biometrikus rendszerek növekvő elterjedése a fogyasztói elektronikában, a BFSI-ben (Banking Securities Finance, and Insurance) és az autóipari ágazatokban olyan tényezők, amelyek a közeljövőben e technológia iránti keresletet generálni fogják.
A piac 2020-ban elsősorban a Covid-19 hatása miatt enyhén visszaesett. Az ellátási láncok 2020 márciusában és áprilisában megszakadtak a kormányok által bevezetett leállások, utazási korlátozások és az ezekben az iparágakban tapasztalható munkaerőhiány miatt. Az elemzők azonban arra számítanak, hogy a szektor 2022 közepére lendületes fejlődésre vált.
Az egytényezős hitelesítés dominanciája
Az egytényezős biometrikus rendszerek költséghatékonyak és gyorsak. Az összetettebb rendszerekhez képest az egytényezős hitelesítésű megoldások sokkal gyorsabbak és egyszerűbbek, bár magas biztonsági kockázatoknak vannak kitéve. Mindazonáltal a technológiailag fejlődő hardver- és szoftvermegoldások, valamint az AI- integrált biometrikus rendszerek az utóbbi időben növelték az egytényezős hitelesítés által kínált pontosságot és biztonságot. Az ujjlenyomat-felismerő technológia a leggyakrabban használt módszer. Az ujjlenyomat-felismerés piacának növekedése az e technológián alapuló megoldások iránti növekvő keresletnek tulajdonítható az e-útlevelek és e-vízumok utazási és bevándorlási biztonsági vertikumaiban, valamint a vezetői engedélyek kiadásában a kormányzati szektorban.