A sorompórendszerek globális piaca 2023-tól 2030-ig várhatóan évi 6,1%-os CAGR-növekedést produkál. A Marketsandmarkets szerint a bővülés a rendszerek növekvő közszolgálati, ipari kereskedelmi, és lakossági használatának tudható be.
Alkalmazási területek, a fejlődést katalizáló tendenciák
Csúcskategóriás biztonsági alkalmazásokról beszélhetünk sokirányú felhasználással, gondoljunk itt csak a legszélesebb körű közúti közlekedési vonatkozásokra, vagy a parkgarázsok parkoláskezelő rendszerek részeként működő eszközökre. Számos gyártó kínál egyúttal nagy biztonságú sorompórendszereket, amelyeket a járművek beléptetése kapcsán használnak világszerte, kiemelten is a kritikus infrastruktúrák védelmére (szélsőséges esetben gépjárműves terrortámadások megelőzésére, elhárítására) Az akadályrendszerek trigger hurkokat és időzítőket is tartalmaznak a forgalmi torlódások csökkentése érdekében. Ezen túlmenően a felügyeleti és beléptető rendszerek részkeként a biztonsági sorompók jelentősen segítik a létesítményekben az ingatlanok és eszközök lopások elleni védelmét.
A tárgyak internete (IoT) és a kapcsolódás integrációja forradalmasította a sorompórendszerek piacát. Az intelligens érzékelők, a felhőalapú számítástechnika és a vezeték nélküli kommunikáció a kerítésrendszerekkel, lehetővé tette a valós idejű távfelügyeletet. Az összetett ipari folyamatok megnövelték az igényt a felhasználóbarát kezelőfelületek, a grafikus interfészek, az egyszerűsített vezérlések és az ipari sorompórendszerek ergonómiai kialakítása iránt. A rendszerek automatizálással és robotikával való integrációjára való törekvés azaz összpontosítás az emberi beavatkozás csökkentésére szintén megfigyelhető. A sorompórendszerekből valós idejű gyűjtött adatok segítenek elemezni a mintákat, optimalizálni a műveleteket, valamint javítani a biztonságot és a hatékonyságot világszerte.