Andy Ward, az Absolute Software nemzetközi alelnöke hozzátette: „A csatlakoztatott eszközök a modern munkahelyek éltető elemei, de egyben aknamezőt is jelentenek az adatbiztonság terén . A rosszindulatú harmadik felek hozzáférési képessége útján jelszavakat és bizalmas információkat lopnak ami azt jelenti, hogy a fejlesztő – forgalmazó cégeknek már az új eszközök bevezetését megelőzően gondoskodniuk kellene az adatbiztonsági vonatkozásokról. Ennek az erőfeszítésnek a kulcsa a szigorú és rendszeres kibervédelem biztosítása, valamint az eszközök nyomon követésének, fellelési helye meghatározásának és lefagyasztásának a képessége, elvesztés vagy lopás esetén.”
Számtalan biztonsági kihívás
Stephen Almond, az ICO vezetője, a szabályozási kockázatok ügyvezető igazgatója elmondta: “Ahhoz, hogy ezekben a termékekben fenntartható legyen a bizalom , a vállalatoknak átláthatónak kell lenniük az általuk gyűjtött adatokkal és azok felhasználási módjával kapcsolatban, és biztosítaniuk kell, hogy azokat ne használják fel vagy osztják meg olyan módon, ahogyan az az emberek számára nem kívánatos.”
Oseloka Obiora kiberszakértő, a RiverSafe műszaki igazgatója szerint is, az okoseszközök használata tehát számos kockázatot rejt. „Az intelligens irodák térnyerése izgalmas munkakörnyezetet teremthet, de számtalan biztonsági kihívás előtt áll, a tárgyalóteremben való lehallgatástól egészen a hackerek számára kiaknázható hátsóajtókig. Az új eszközöket bizonyos szintű körültekintéssel kell megközelíteni, ellenőrizni kell az adatpolitikákat, és a bizalmas információkat mindig megfelelően védeni kell védeni.
Forrás: IfsecGlobal
Véljük, hogy egy itthoni felmérés ugyanezekkel a problémákkal szembesítene bennünket. A szerk.
Kapcsolódó cikkek: