Tekintettel az izraeli tragikus eseményekre sajnos nem zárhatjuk ki a terrorizmus felerősödését Európában sem. Ezért cikkünkben áttekintjük a kiemelten védendő épületek esetén a puffer zónák fontosságát. Ehhez az 1998. augusztus 7-én történt Nairobi Amerikai Nagykövetség ellen elkövetett terrortámadást használjuk példaként. Farkas Richárd a terrorizmus elleni védekezéssel (is) foglalkozó Orion 21 Kft tulajdonos ügyvezetője részletesen igyekszik bemutatni, hogy a puffer zónák távolságának figyelmen kívül hagyása milyen következményekkel járhat.
A kenyai robbantás helyi idő szerint kb.10:30-kor történ, terroristák vezette teherautóba szerelt bomba robbant a nairobi követség hátsó udvarán, a földalatti garázsba vezető rámpához közel. Összesen 213 ember halálát okozta, ebből 44 követségi alkalmazott (12 amerikai, 32 külföldi). 10 amerikai és 11 helyi alkalmazott komolyan megsérült. Kb. 200 kenyai meghalt és 4000 megsérült a közelben a repeszektől. A követségben esett kár igen jelentős volt, főleg belül. Habár az 5 szintes vasbeton épületben kis szerkezeti károk keletkeztek, a robbanás tönkre tette az ablakokat, a kereteket, a válaszfalakat az irodákban. A másodlagos, üvegekből, faldarabokból, belső beton falszerkezetekből leváló részekből származó repeszhatás okozta sérülések okozták a legtöbb követségi dolgozó sérülését. A kenyaiak sérülései a szomszédos Ufundi Szövetkezeti Épület összeomlásából eredő szilánkoktól, ill. a Szövetkezeti Bank épületéből és más, a 2-3 blokknyi sugarú körön belüli épületből kirepülő üvegszilánkoktól keletkeztek. A többi sérült járókelő és motoros volt a zsúfolt utcán.
A teherautó a hátsó bejárat felé közelített, de útját állta egy, a Szövetkezeti Bank földalatti garázsából kijövő autó. Visszaszorították az akadályozó autót és a sorompó felé indultak. A két terrorista közül az egyik kérte az őrt, hogy nyissa ki a kaput, de az visszautasította ezt. Erre az egyik támadó elkezdett pisztolyból tüzelni, a másik egy fénygránátot dobott az őrre. A lövöldözés és a gránátrobbanás, valamint a robbantás között eltelt idő alatt sok követségi alkalmazott, illetve banki dolgozó az ablakokhoz rohant, hogy megnézze, mi történik. Ők voltak azok, akik a gépjármű felrobbanása következtében meghaltak vagy komolyan megsérültek. Sem a menekülési tervben, sem egyéb utasításban nem volt rögzítve és gyakoroltatva olyan eljárás, mely alapján a dolgozók tudták volna, hogyan kell viselkedniük egy gépkocsiban elhelyezett bomba, vagy a követség elleni fegyveres támadás esetén. Ha helyesen a padlóra hasaltak volna és menedéket keresnek már a gránát robbanásakor, sokak életben maradtak volna.
A követség mellett elhelyezkedő hétemeletes épület összeomlott, a nagykövetség hátulsó részén történt robbanás hatására az épület megrongálódott, a bombabiztosnak vélt ajtók beszakadtak és az épület túlsó oldalán is betörtek az ablakok.