A modern épületekben szó szerint több tucat különböző típusú hangjelző berendezés található; tűzjelző rendszerek, vészkijárat-riasztók, felvonók/liftek, behatolásjelző rendszerek, és mindegyik rendelkezhet saját hangjelző berendezéssel. Ipari környezetben a gyártóberendezéseken, a szerelősorokon és a targoncákon hangos figyelmeztető eszközök is lehetnek.
A számtalan típusú hangjelző berendezések; sípoló hangjelzések, hangjelzések és szirénák, zavaróak lehetnek az épületben tartózkodók számára riasztás esetén. A Vimpex kutatásai kimutatták, hogy a hangriasztó üzeneteken keresztül adott precíz, világos utasítások gyorsabb reakcióidőt eredményeznek, mint szirénák, vagy csengő használata esetén, és ennek eredményeként a vészhangosítás általánosabbá vált a középületek evakuálásának elsődleges eszközeként.
Egyértelmű üzenetek
Az üzenetes vészhelyzeti kommunikáció kialakítása, akár hét előre felvett üzenettel megoldható elérhető, a bevezetett hanginformációk egyre szélesebb köre révén az üzenet egyértelmű, hogy a hangjelzők érthetőek, kellően hangosak, és könnyen integrálhatók mind az új, mind a meglévő tűzjelző rendszerbe. rendszerekbe.
Az üzenetek széles választékával, és egyetlen hangjelzővel, a tűzjelző rendszer kibővíthető olyan vészhelyzeti bemenetekkel, mint például bombariadó, terrorfenyegetés, kódolt figyelmeztetés, vízszivárgási riasztás, bejelentések, gépleállási figyelmeztetések, egészségügyi és biztonsági emlékeztetők, általános figyelmeztető üzenetek és természetesen “tűz evakuálás” riasztási üzenetek.