A queensland-i Griffith Egyetem projektjének célja az volt, hogy az emberek valós időben történő észlelési és követési algoritmusai segítségével legyenek képesek észlelni a társadalmi távolságtartási paraméterek megsértését.
Gyakran írunk arról, hogy a COVID által kiváltott helyzet gyakorlatilag „berobbantotta” a beléptetetési és CCTV technológiák fejlesztését és széleskörű alkalmazását. A cél a személyiségi jogok betartása mellett a védekezést segítve a létesítményekbe belépő, ott tartózkodó személyek követése, szükség szerinti mind pontosabb beazonosítása. Az alábbi projekt ezen a területen mutat be olyan megoldást, ami a hazai alkalmazások hatékonyságának fejlesztése vonatkozásában is elgondolkoztató lehet. A szerk.
A kutatók mesterséges intelligencia-szoftvereket telepítettek a Gold Coast repülőtéren lévő kamerákba, amely a COVID-19 világjárvány előtt évente 6,5 milliós látogató forgalmat bonyolított mintegy 290 000 négyzetméteres területen. Több olyan algoritmust telepítettek, amelyek alkalmasak voltak a szélen történő alkalmazásokhoz (on the edge) – tesztelték az automatikus személyfelismerést, tömegszámlálást és a társadalmi távolságtartó szabálysértések észlelését -, hogy megtalálják a teljesítmény, a pontosság és a megbízhatóság legjobb kombinációját.